Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam jedno dręczące pytanie.

Czym nakładacie G1 na szybę? Preparat czeka, ale nie do końca wiem czym go nałożyć.

Płatki kosmetyczne zostawiają swoje włókna. Kupiłem już kilka różnych, ale zawsze jakieś tam włókna zostają. Płatki testowałem na tańszych preparatach. Mam małe aplikatory do wosku lecz one pewnie wchłoną dużo preparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi

 

Niestety muszę ponowić pytanie.

W zestawie z G1 100ml dostałem tylko 5 płatków. Zakładam, że są jednorazowe. Czy ktoś znalazł jakiś zamiennik do nałożenia powłoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa panowie ale Glaco Roll On którego nałożyłem 25 marca , bardzo słabo na dzień dzisiejszy już odprowadza wodę , kropelki są owszem ale uciekają powyżej 85 km/h a według producenta "już od prędkości 45km/h" według producenta ma działać do 2msc . Nie podoba mi się efekt który daje to NW aktualnie , rok temu miałem nie wiem jakiej marki bo nakładał mi to koleś co prał fotele i było zdecydowanie lepiej i efekt trzymał się na prawdę długo . Z glaco roll on wieczorem w czasie deszczu w mieście jest istna masakra bardzo słaba widoczność(kropelki robią się takie malutkie a nie uciekają) no i trzeba i tak używać wycieraczek non stop . Szyby były przygotowane do aplikacji NW następująco ; AutoGlym CGP , duża ilość IPY no i płatkiem kosmetycznym aplikacja no i wiadomo mokrą mikrofibrą przecieranie . Przez jakiś czas efekt był spoko ale szybko się zepsuł .

 

 

Jak coś płyn do spryskiwaczy jaki używam to Wurth letni

 

Może spróbuje NW marki SOFT ale inny model albo innej marki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na szybach Fly By od Car Pro i na szybie czołowej zauważyłem irytujące skrzypienie podczas pracy wycieraczek. Podczas dużych opadów i ciągłej pracy wycieraczek po prostu skrzypią. Pióra wycieraczek mam nowe więc pewnie to nie jest przyczyna. Nie wiem czy to błąd aplikacji czy po prostu przy powłoce tak ma być. Ciekaw jestem jak inne powłoki się zachowują w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie. G1+G1+G1 i na końcu G2

 

To jeszcze ja będę miał pytanie. Jakie odstępy czasu między tymi warstwami g1 i jaki odstęp między finalna g2.

no i czy polerowac każda warstwę czy dopiero po g2. ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się jeszcze go nie kupiłem. Na YT jest instrukcja z jedną warstwa G1 i G2 wiem ze producent poleca 3 warstwy. Po prostu chciałem poznać osobiste doświadczenia użytkowników. ..

 

Czasami myślę że na tym forum nawet nie wolno mieć pytań.

 

i mimo to dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

633568 Dziwna sprawa panowie

 

Może ci się po prostu kończy? ja nałożyłem mniej więcej 18 kwietnia i jest wszystko git! przy 50km krople z normalnego deszczu pitają na boki jak trzeba, rozpryski z pojazdów przedemną nie :D ale tego chyba żadna NW nie zapewni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubq - mam premium Vision na.szybie przedniej od października. Przejechane ok 10tys km. W zimę używany zwykły tani płyn do spryskiwaczy z metanolem. Nałożona jedna warstawa PV (z dwóch zalecanych) ale za to docierana po ok 45minutach a nie 30 jak mówi producent.

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

SzymonVWGolf, obydwie są bardzo dobrze. Osobiście miałem więcej przebojów z nałożeniem Nanolexa, ale jak już się udało to trwałość bardzo zbliżona. G1 ile razy bym nie nakładał to leży ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

643679 SzymonVWGolf, obydwie są bardzo dobrze. Osobiście miałem więcej przebojów z nałożeniem Nanolexa, ale jak już się udało to trwałość bardzo zbliżona. G1 ile razy bym nie nakładał to leży ponad rok.

 

Czyli G1 jest łatwiejsze do nałożenia, wielki dzięki, właśnie odp z własnego doświadczenia są najcenniejsze.

A KRD co myślisz o produkcie RainX? i czy jest porównywalny z G1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

krd Przejrzałem kilkanaście stron wstecz i widzę, że jesteś generalnie osobą wiodącą tutaj jeśli chodzi aktywność w sprawach NW i powłok hydrofobowych.

Czy pokusiłbyś się o jakiś prywatny ranking top10 lub coś w tym stylu ? Myślę, że ułatwiłoby to wielu osobom dobór NW dla siebie. Każdy mógłby sprawdzić sobie cenę produktów i dopasować do swoich możliwości. A jakbyś zrobił kilka rankingów w kilku kategoriach to już w ogóle byłbyś miszcz. No i pewnie byłby to przyczynek do kolejnych ciekawych dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ipkol, u siebie na szyby wrzucam już tylko Gtechniq G1. Po prostu nie mam czasu bawić się co miesiąc/dwa z przygotowaniem szyb i nakładaniem.

 

Z innych, które bym polecił:

- Nanolex Ultra Glass Sealant - odpowiednik G1, ale zdarzyło mi się z nim nie "dogadać"

- Autobrite Repel - super łatwo się nakłada, a efekt całkiem długotrwały

- Autoland NW - co mycie nakładasz ręcznikiem papierowym na każdą szybę i też da radę, na bocznych szybach potrafi działać i rok czasu... bez przygotowywania powierzchni... wystarczy wytrzeć do sucha po myciu ręcznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipkol

 

 

- Autoland NW - co mycie nakładasz ręcznikiem papierowym na każdą szybę i też da radę, na bocznych szybach potrafi działać i rok czasu... bez przygotowywania powierzchni... wystarczy wytrzeć do sucha po myciu ręcznym...

 

nakładam go co 2-3 mycia z tym, że pierwszy raz położyłem 4X w odstępie 5min, jak za te pieniążki jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipkol

 

 

- Autoland NW - co mycie nakładasz ręcznikiem papierowym na każdą szybę i też da radę, na bocznych szybach potrafi działać i rok czasu... bez przygotowywania powierzchni... wystarczy wytrzeć do sucha po myciu ręcznym...

 

nakładam go co 2-3 mycia z tym, że pierwszy raz położyłem 4X w odstępie 5min, jak za te pieniążki jest super.

 

Macie też taki problem z NW od Autolandu, że nad ranem jak jest chłodnawo to szyba paruje bardziej (z zwenątrz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.