Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pod wosk softa fusso coat bedzie lepszy cleaner softa czy dodo lime prime?

I ile mniej wiecej mi zejdzie ml cleanera na jedno auto ( segment C)?

Z gory dzieki za odp :)

Ja przed fusso użyłem duragloss squeaky cleaner i wytrzymał jakieś 8 miesięcy. Jest bardzo wydajny, na Focusa poszło mniej niż 1/10 małej buteleczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam, jak ktoś nie chce polerować i uzyskać duży efekt to polecam Optimum Opti seal + optimum car wax + optimum instant deatiler. Zakryje możliwie dużo rys + bardzo duży wet look. Osobiście nie używam żadnego cleanera. Najlepiej przed nałożeniem Seala użyć IPA lub przynajmniej zmywacz silikonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak ktoś nie chce polerować i uzyskać duży efekt to polecam Optimum Opti seal + optimum car wax + optimum instant deatiler. Zakryje możliwie dużo rys + bardzo duży wet look. Osobiście nie używam żadnego cleanera. Najlepiej przed nałożeniem Seala użyć IPA lub przynajmniej zmywacz silikonowy.

Nie przypadkiem miał być Poli-seal zamiast OIpti-seal?

Kłaść sealant a na niego wosk? Niezła kanapka.Ciekawe ile poleży, bo może się okazać że za jakiś czas robisz tylko look Instant Detailerem, który jest naprawdę dobry (poza kropelkami oczywiście), a bez niego Car Wax nie wygląda już ta dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Na opti sela można położyć car wax, ale odwotnie już nie.

Poli - Seal to pasta all in one. Miałem na myśli opti seal można go użyć jako podkładu pod Car wax.

Bardzo często stosują ludzie Opti seal a na to instant detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kandy, cleaner Bilt Hambera to jeden z moich ulubionych :)

Mega wydajny, banalnie się go nakłada ręcznie, ścieranie i śliskość na 5.

 

Chciałbym zapytać jakiego aplikatora używasz pod w/w cleaner, zastanawiam sie właśnie nad tym clenerem lub nad Bilt Hamber AIO, potrzebuje coś pod wosk Bilt Hamber finish-wax, dodam, że będę ręcznie nakładał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jakiego aplikatora używasz pod w/w cleaner, zastanawiam sie właśnie nad tym clenerem lub nad Bilt Hamber AIO, potrzebuje coś pod wosk Bilt Hamber finish-wax, dodam, że będę ręcznie nakładał..

Finis WAX - dobry wybór :good:

Jeśli to ma być typowy podkład pod finis waxa to Cleanser polish będzie najbardziej odpowiedni. Tylko pamiętaj, żeby go dobrze wstrząsnąć przed nałożeniem na pad. Jeżeli chodzi o nakładanie ręczne, to ja wypracowuje go aplikatorem z mikrofibry. Jakbyś miał kiedyś dostęp do maszyny, to na żółtym 3M usunie/przykryje całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jakiego aplikatora używasz pod w/w cleaner, zastanawiam sie właśnie nad tym clenerem lub nad Bilt Hamber AIO, potrzebuje coś pod wosk Bilt Hamber finish-wax, dodam, że będę ręcznie nakładał..

Finis WAX - dobry wybór :good:

Jeśli to ma być typowy podkład pod finis waxa to Cleanser polish będzie najbardziej odpowiedni. Tylko pamiętaj, żeby go dobrze wstrząsnąć przed nałożeniem na pad. Jeżeli chodzi o nakładanie ręczne, to ja wypracowuje go aplikatorem z mikrofibry. Jakbyś miał kiedyś dostęp do maszyny, to na żółtym 3M usunie/przykryje całkiem sporo.

 

Niestety nie posiadam maszyny , tylko praca ręczna wchodzi w grę..dlatego chciałbym coś, co nie utrudni mi zbytnio życia..wypracowujesz go wcierając całość w dany element, reszte przecierasz mikrofibrą ? Przy aplikacji na całe auto dużo jest pracy przy ręcznej robocie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Witam, jak ktoś nie chce polerować i uzyskać duży efekt to polecam Optimum Opti seal + optimum car wax + optimum instant deatiler. Zakryje możliwie dużo rys + bardzo duży wet look.

Ten zestaw nie kryje rys.

 

 

Witam,

nie wiem jak to testowałeś ale zapewniam Cie że ten zestaw zakrywa rysy. Być może są inne, które zakryją jeszcze bardziej rysy ale znów nie będą tak trwałe, bo zapchać rysy wypełniaczami to efekt jest ale krótkotrwały, wystarczy pojechać na myjnie bez dotykową i rysy pojawiają się ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki cleaner nada się pod Colli albo Fusso ? Nie mam maszyny więc cleaner będzie stosowany ręcznie

 

Kazdy sie powinien nadac np dodo lime by sie nadal:-)

Pamietaj aby przed colinwymyc ipa wszystko to lepiej sie bedzie trzymal. Nie wiem czy fusso tez tak potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.