Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytałem że cleaner dobrze jest dobrać pod wosk. Jaki będzie dobry cleaner pod wosk Collinite no. 845 Liquid Insulator Wax. Chciałbym nieścierny bo mam nowy biały lakier niemetalizowany.

Czy polecany tutaj zielony royal pads będzie dobry do tego cleanera i do rozprowadzenia tego wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]David[/ref] - jeżeli dedykowany, to Colli #840 Pre-wax Cleaner. Pod ten wosk jednak każdy cleaner się sprawdzi, zwłaszcza na białym lakierze (na ciemny polecałbym Prima Amigo). Aplikator od Royal'a będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dedykowany, to Colli #840 Pre-wax Cleaner.

Ten produkt jest za mocny do obecnych lakierów. Został sformułowany do lakierów akrylowych, bez warstwy bezbarwnego. Z tego też powodu producent nie zaleca używać go na ciemnych kolorach. Użyj na czarną Hondę, to szybko odwołasz polecenie tego produktu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dedykowany, to Colli #840 Pre-wax Cleaner.

Ten produkt jest za mocny do obecnych lakierów. Został sformułowany do lakierów akrylowych, bez warstwy bezbarwnego. Z tego też powodu producent nie zaleca używać go na ciemnych kolorach. Użyj na czarną Hondę, to szybko odwołasz polecenie tego produktu... ;)

 

Używałem go ręcznie na czarnym lakierze Toyoty Corolli Verso z 2009 r. i wszystko było ok - żadnych szkód nie poczynił. :good:

 

Dzięki. A z nieściernych co byś polecił cena /jakość? Tak do delikatnego oczyszczenia białego lakieru?

 

Jeżeli ma być delikatnie - polecam nieśmiertelny DJ Lime Prime Lite - naprawdę delikatny cleaner. Ewentualnie Sonus Paintwork Cleanser - ale to naprawdę "waga piórkowa" wśród cleanerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem że cleaner dobrze jest dobrać pod wosk. Jaki będzie dobry cleaner pod wosk Collinite no. 845 Liquid Insulator Wax. Chciałbym nieścierny bo mam nowy biały lakier niemetalizowany.

Czy polecany tutaj zielony royal pads będzie dobry do tego cleanera i do rozprowadzenia tego wosku?

Nakładałem 845 na Ultimate Polish od Megs'a i wyglądało super, a co do pada to powinien być dobry, byle byś jednym padem nie smarował obydwu produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem że cleaner dobrze jest dobrać pod wosk. Jaki będzie dobry cleaner pod wosk Collinite no. 845 Liquid Insulator Wax. Chciałbym nieścierny bo mam nowy biały lakier niemetalizowany.

Czy polecany tutaj zielony royal pads będzie dobry do tego cleanera i do rozprowadzenia tego wosku?

Nakładałem 845 na Ultimate Polish od Megs'a i wyglądało super, a co do pada to powinien być dobry, byle byś jednym padem nie smarował obydwu produktów.

 

Myślałem nałożyć Cleaner padem Eurow z mikrofibry, a wosk Royal pada zielonym. Będzie dobrze czy jakiś lepszy pomysł macie? Później chciałem to przetrzeć scierką Eurow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakładam cleanery padem gąbczastym, jakoś z mikrofibry mi nie podchodzi. Z reguły tri-color do cleanera, Zymol lub Ufo do wosku. Z dawnym czasów pewnego dystrybutora ( obecnie nie ma go już na forum ) pamiętam, że z woskami Colli bardzo dobrze współpracuje Clearkote VHG. Faktycznie na forum m.in. Corolli są fotki i opisy i taki zestawnie dość, że ładnie wygląda, to jeszcze długo leży. Aczkolwiek VHG jest ścierny, zatem raczej nie tego szukasz. UP od Megs'a powinien Tobie się spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie ktory cleaner wybrac Dodo Juice Lime Prime 250ml czy POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH, bede pierwszy raz uzywal cleanera (bede go uzywal recznie) i nie wiem ktory bedzie najlepszy pod wosk fusso 99

Obydwa beda dobre pod ten wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile godzin zeszlo Ci przy recznym uzywaniu tego cleanera, oraz czym go nakladales i docierales pozniej?

nie moge sie zdecydwac na jakis konkretny aplikator oraz miktrofibre, sporo jest tego na rynku i kazdy poleca cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]kubabkb[/ref], tak ok.godzinke a moze nawet nie ;) Nakladam odpowiednim aplikatorem,taka srednio twarda gabka ktora wypracowuje a potem docieram pozostalosci mikrofibra czym lepsza tym latwiej Ci to bedzie szlo i 1 starczy na cale auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[ref]Masta[/ref] - cleaner od DJ będzie ok. Możesz położyć przed woskiem Black Hole, ale trwałość takiej kanapki z Nattys'em będzie niewielka (sam Natty's to typowo letni wosk o małej trwałości). Cleaner nakładasz ręcznie (aplikator z MF), lub maszynowo (tutaj wskazana jest DA, a nie rotacja) na miękkim padzie gąbkowym, lub finiszowym padzie MF - wg mnie lepiej się sprawdza, niż pad gąbkowy. Musisz jednak pamiętać o czyszczeniu pada z MF w trakcie pracy, gdyż (przynajmniej u mnie) zapycha się szybciej, niż pad gąbkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eidos71

Myślę a żeby LP zrobić rotacją z padem M3 niebieski, czy może jakimś średnio twardym?

Chciałem jeszcze zapytać czy po pracy z LP trzeba auto przemyć jakimś alkoholem/zmywaczem, zanim położę np BH lub wosk?

Może zamiast Nattysa dam coli 476.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Eidos71[/ref], dzięki , wolałem sie upewnić bo różnie pisali ze ciężko mieli go wypracować i wspomagali sie IPA :)

 

Dodane po 34 minutach 15 sekundach:

Muszę ponowić pytanie z racji tego iż DA właśnie mi padło podczas pracy i bede musiał kończyć na rotacji :-( co do HDC to na rotacji wystarczy 600 obrotów do wypracowania czy lecieć na 900 oczywiście na czarnym waflowym 3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.