Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Porównując dodo do megsa:

 

- UP jest tłuste, więcej maskuje niż usuwa, łatwiejsze w aplikacji

- dodo o wiele szybciej sie wypracowywuje, więcej usunie holsów, wosk pod nim dłuzej poleży (porównywałem z colli i natty'sem)

- subiektywnie dodo wg mnie jest o te pare % "lepsze" ale i droższe, więc cóż, warto mieć obydwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy a wosk FinishKare 1000P Hi-Temp z jakimś konkretnym cleanerem współpracuje najlepiej czy brać co najczęściej polecane (np. DJ lime Prime) ? Kupiłem ten wosk do zabezpieczenia reflektorów po regeneracji i tak sobie myślę czy by przy okazji nie nawoskować auta. Będzie to moje pierwsze nakładanie wosku więc przydało by się coś "łatwego" na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a wosk FinishKare 1000P Hi-Temp z jakimś konkretnym cleanerem współpracuje najlepiej czy brać co najczęściej polecane (np. DJ lime Prime) ? Kupiłem ten wosk do zabezpieczenia reflektorów po regeneracji i tak sobie myślę czy by przy okazji nie nawoskować auta. Będzie to moje pierwsze nakładanie wosku więc przydało by się coś "łatwego" na początek.

 

Śmiało działaj z Dodo, też go używałem jako pierwszego cleanera i jest naprawdę git, nawet jak mi glinka zostawiła bałagan to elegancko sobie poradził ze wszystkim (ten ścierny), ze swojej strony polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

wpadła mi do ręki powłoka Fusso Coat Mirror Shine Dark Color z Soft99.

Zastanawiam się jaki cleaner użyć pod tą powłokę. Mam w domu PRIMA AMIGO który stosowałem pod wosk DJ.

Myślałem o ADS BL ale sporo było uwag, że szybko wiąże i ciężko go wypracować.

Ktoś powyżej proponował jeszcze dedykowany cleaner z Soft99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakupić sobie wosk Colli 476s lub RejeX w najbliższym czasie i pytanko, co pod to? Myślałem, żeby sobie położyć PB black hole, żeby choć trochę ukryć "zmęczenie" lakieru, ma to sens? Jeśli nie, co polecacie? Lakier czarny, nie mam maszyny, wszystko ręcznie będzie robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władek, zaopatrz sie w Megsa Ultimate Polish, to cleaner i politura w 1, fajnie czysci, swietnie maskuje, a colli siediz na nim długo. Łatwo sie aplikuje i ogólnie robi wow na ciemnych lakierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qub@, tylko, że ja nie mam maszyny, a ręczne cięcie to pewnie nie za bardzo wyjdzie nawet "wykończeniówka". W miarę doświadczenia chciałbym przejść do past ściernych, na razie chciałem tylko tzw efekt wow uzyskać ;) między czasie znalazłem temat viewtopic.php?t=943 dotyczący właśnie PB Black Hole-a:) sporo ciekawych informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władek, zaopatrz sie w Megsa Ultimate Polish, to cleaner i politura w 1, fajnie czysci, swietnie maskuje, a colli siediz na nim długo. Łatwo sie aplikuje i ogólnie robi wow na ciemnych lakierach.

 

Megs Ultimate Polish pod wosk tj. Collinite #845 czy Fusso 12 months lub Meguiars #16 będzie ok ? Czy wosk poleży na nim przynajmniej 3-4 miesiące letnie (garaż + regularne mycie z aplikacją qd fk 425).

 

Lakier jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio kompletuje zestaw, wcześniej myślałem o prima amigo pod PB Nattys blue, jednakże by trochę oszczędzić z całego zestawu, który i tak już trochę będzie kosztować zaproponowano mi tester Lime prime. To połączenie z Nattys będzie dobre i wosk nie zjedzie po miesiącu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio kompletuje zestaw, wcześniej myślałem o prima amigo pod PB Nattys blue, jednakże by trochę oszczędzić z całego zestawu, który i tak już trochę będzie kosztować zaproponowano mi tester Lime prime. To połączenie z Nattys będzie dobre i wosk nie zjedzie po miesiącu ?

Nattys po miesiacu i tak bedzie juz slabiutki czy z cleanerem czy bez.

 

kuchar, zdecydowanie fusso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.