Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jest tak ciężki temat że postanawiam ostatecznie jeszcze was zapytać czy dobrze myślę:

Pacjenci to vw jetta '09 kolor czarny perła oraz fiat Panda '04 srebrny metalik.

Stan obu lakierów podobny - swirle jednak nieduże.

Jak się zrobi ciepło chciałbym zabezpieczyć pożądnie oba samochodziki ręcznie.

Wymyśliłem sobie taki zestaw (po myciu i glinkowaniu):

AG SRP, następnie Megs DC2 na końcu FK 1000p.

Zamiast AG SRP może jednak DC1?

Czym nakładać i polerować? Pad bawełniany pad + MF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie o cleaner CG Vertua Bond 408.

Z opisu wynika, że nie posiada właściwości ściernych ("... usuwa tylko delikatne utlenienia, zacieki,resztki olejków z past polerskich..." ) więc jako cleaner mógłby byc odpowiednikiem Lime Prime Lite, Victoria Lite Cleanse. Jednak jest tam też uwaga, że "... wzmacnia efekt wet-look...". Na jakimś anglojęzycznym forum trafiłem na wątek, w którym ktoś stwierdzał, że ten cleaner zawiera jakieś olejki. Czy jest to połączenie cleanera z odżywką/politurą? Odpowiednik SRP, PB BH, PB WD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piane aktywna, szampon, tar remover i glinke ;)

 

[ Dodano: 16 Marzec 2011, 23:34 ]

Wpadlem na ciekawy komentarz przedstawiciela DJ odnosnie zastosowania LP i LPL:

 

Actually, whether LPL removes the wax depends on the wax and your technique...

 

It has cleansers in it, but because it doesn't have abrasives in, it isn't as aggressive as Lime Prime regular for stripping old wax.

 

When applied gently via wipe on wipe off method, rather then being vigorously rubbed in, it will remove dirt but leave the underlying LSP - if durable - unscathed. I was performing some tests with it the other day, and it was removing water spots on waxed paint but not removing the Supernatural wax underneath.

 

However, we always recommend it being applied under a wax as part of the prep stage.

 

Wash > Clay > LP > LPL (as glaze) > wax/sealant to protect > red mist layers (24 hours later)

 

It works well over LP if you have time; just adds a fraction more to the finish but LP would do the most in this sequence above.

 

Czyli to czy LPL usunie warstwe starego wosku w duzej mierze zalezy od jego wytrzymalosci jak i sposobu aplikacji. LP dzieki czasteczka sciernym jest przeznaczony do usuwania LSP. Z kolei LPL ma miec wieksze wlasciwosci glazujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a który z tych trzech cleanerów byście wybrali? Co możecie o nich powiedzieć?

 

*Autoglym Super Resin Polish

*Dodo Juice Lime Prime

*Poorboy`s World Professional Polish

 

Zależy mi też na dużej wydajności produktów, gdyż cleaner będzie dzielony na połowę bo kupuję go na spółę z jednym z forumowiczów :good: Który w takim razie sprawdzi się najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki jaki cleaner polecacie pod Duragloss 111 ? :dontknow:

 

fajnie zęby posłużył mi też pod high temp wax. :good:

 

kupowałem w zestawie u Sebastiana ( WaxParadise ) #111 z # 601 , taki zestaw mi zaproponował .

Jednak teraz ta sobie myśle że na wiosnę jak przelecę autko glinka to pojade tez jakimś dodatkowym cleanerem ( np. ClearKote Vanilla Hand Glaze ) i potem nałożę zestaw #601/ #111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.