Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to proponuje poczytać

 

Korzystając z Twojej rady wyciągnąłem właśnie z pudełka cleaner Sonusa i poczytałem co jest na nim napisane - "After polishing, wax using your favorite carnauba wax or sealant." Dziwne. Może bardziej chodziło Ci o cleanery dedykowane np. HDC czy CF wtedy to ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, ciągle czytam :D

 

Mi po prostu bardziej chodzi o to, że dopóki na auto nie będzie kładzione Lusso Oro, RG 42 czy 55 nie wspominając o całej reszcie, która ma dedykowane cleanery (i są to z reguły woski naturalne aczkolwiek nie tylko) to spokojnie możemy używać czegoś powiedzmy uniwersalnego. Nie powinno to stworzyć jakiś problemów czy zniknięcia wosku po 2 dniach. A co do własnych doświadczeń to Pete's 53 z cleanerem Sonusa się nie pogryzł a to przecież nie sealant ;) Tak więc peace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly_marcin, o no widzisz twoje doświadczenie z tym pete's daje do myślenia że jednak ten cliner jest też uniwersalny. W kosmetyce jest b dużo niewiadomych i najczęściej trzeba opierać sie na subiektywnych opiniach :)

 

Btw. Lusso czy rg , czy nawet SV czy zymol, chociaż posiadają swoje clinery można kłaść na uniwersalne clinery jak np. DJ LP (co jest często stosowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powrócę do wcześniejszych dywagacji nt. PB PP i trudności z jego aplikowaniem.

 

Ostatnio używałem go w ten sposób: Przed każdym fragmentem panelu / nałożeniem cleanera na aplikator spryskiwałem delikatnie aplikator mgiełką z czystej wody z atomizera. Pomagało to w znacznym stopniu równomiernie rozprowadzić produkt na panelu. Nadal nie można było go do końca wypracować. Jednak przy takim sposobie aplikacji wytarcie MF do czysta lakieru powodowało idealne jego oczyszczenie.

Dawało się wyczuć wyraźną "tępość" lakieru pod MF aż do uzyskania delikatnego skrzypienia.

 

Nadal uważam, że jest to produkt dosyć trudny w aplikacji, ale po kolejnych doświadczeniach z nim uważam, że daje rewelacyjne rezultaty jeśli chodzi o oczyszczenie lakieru. Wszelkie rysy i inne niedoskonałości lakieru stały się o wiele bardziej wyraźne i widoczne. Prawdopodobnie w wyniku tego, że środek usunął wszystko co w nich się znajdowało a także na ich krawędziach - ujawniając ich obraz w sposób bardzo "ostry". :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie rysy i inne niedoskonałości lakieru stały się o wiele bardziej wyraźne i widoczne. Prawdopodobnie w wyniku tego, że środek usunął wszystko co w nich się znajdowało a także na ich krawędziach - ujawniając ich obraz w sposób bardzo "ostry". :shock:
Przemko, a nie tarles za mocno lakieru?

 

[ Dodano: 28 Marzec 2011, 11:09 ]

Jak sprawdza sie DJ LPL w roli glazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemko, a nie tarles za mocno lakieru?

 

Nie wydaje mi się. Aczkolwiek na pewno nie było to delikatne głaskanie jak w przypadku polerowania wosku. Stosowałem średni nacisk na aplikator a następnie przecierałem fibrą już nieco delikatniej.

 

Nie stwierdziłem, że powstały nowe rysy, tylko te które były słabo widoczne zrobiły się bardzo wyraźne. Według mnie to dobrze świadczy o produkcie, który producent opisuje jako "czysty cleaner". I pisałem to w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

capricorn, oczywiście że nie trzeba stosować kompletu jednego producenta! To chyba nie tajemnica, że wiele jednakowych (lub prawie) produktów jest sprzedawane pod różnymi markami, więc dlaczego to samo tylko w innej butelce miałoby działać inaczej. Dlaczego wosk SV miałby się nie lubić z HD-Cleanese, a Zymol z Cleaner Fluid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem mysle ciekawe (i zaskakujace, chociaz moze nie do konca) porownanie LP i SRP uzytego jako cleanera. Co prawda jest to tylko jeden test i nie bral bym wynikow za wyrocznie ale w kombinacji z hybryda, SRP + #16 LP + #16 jesli chodzi o trwalosc wygrywa ten pierwszy zestaw: http://wetshinedetailing.blogspot.com/2 ... prime.html

 

[sRP + #16 vs LP + #16]

lp1910.jpg

 

edit:

Z tego co widze to wygrał raczej zestaw SRP + 16

Racja, zle opisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pucowałem swoje czarne autko ręcznie i min. używałem cleanera Sonus , muszę powiedzieć że bardzo dobry środek , łatwo się nakłada i poleruje , lakier czyściutki i gładki. Na to położyłem PB BH (dostałem w gratisie od Mariusza , tak bym nie nakładał ) , a następnie NXT 2.0. Efekt wizualny super ,zobaczymy po czsie jak długo sie to razem utrzyma , ale ogólnie się namachałem przez 6 godz. :ad: ,że rąk nie czuję :D .

Mogę spokojnie polecić tego Sonusa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh , ja dzisiaj wreszcie po zimie i umyciu #901 , wyglinkowałem BH Auto Clay Soft , cleaner ClearKote Vanilla Hand Glaze (bardzo łatwa aplikacja i ścieranie , przyjemny zach ) i na to Chemical Guys Pete's 53' ( pracuje sie bardzo podobnie jak na PB Red ) .

 

Musze przyznać że ClearKote Vanilla Hand Glaze do ręcznej pracy idealny . :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek__82 według opisów ma właściwości lekko ścierne , jednak ja mam roczne auto więc jakieś tam mega rys jeszcze nie mam , zależało mi na tym by dobrze się ręcznie pracowało i oczyściło lakier z całego zimowego ścierwa i chyba zadanie spełnił bo przy polerowaniu delikatnie skrzypiało ( chociaż nie jest to wykładnik oczyszczonego lakieru ) . W dziale testy jest opis na stronie 2 zrobiony przez kolegę Kabula .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.