Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zależy jak uporczywe te "chmury"
jak lajtowe to wystarczy qd.,
jak średnie to byle dowolny cleaner, choćby dj lp.
jak twarde ustrojstwo to ultimate compund na tricolorze
 
 

Trochę poczytałem i teraz zaczynam się zastanawiać czy Meguaiers UC nie będzie lepszy od DJ lime prime PLUS? Ktoś ma jakieś porównanie w pracy z nimi na tri-kolor?

Ps. Cenowo lepiej wypada UC ok 50zl za 473ml DJ ok 70zl za 250ml... podkreślę ze mam twardy lakier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Adaszek96 napisał:

Ma ktoś porównanie mckees do fireballa? Fireball zostawia mi niesamowicie tępy lakier, ale czy mckees "wytępia" jeszcze bardziej ?

Mnie interesuje Fireball. Jak się sprawuje w porównaniu do innych Clenerów których używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawia jałową powierzchnie, jest naprawde tępo - nie wiem jak odnosi sie do mckees bo go nie posiadam. Inne cleanery mam te które coś po sobie zostawiają, lakier po nich jest gładki i bardzo śliski. Fireballa używam na mokro po dekontaminacji i myciu zasadniczym nie osuszając lakieru. Myję z resztek cleanera i można nakładać lsp. Położyłem moonlighta na samym cleanerze fireballa, zobaczymy ile posiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tryhp3 napisał:

@david2888 Tak tak, tylko @Mumins pisał, że Mckees zostawia całkowicie jałową powierzchnię. Rozumie, że w przypadku Mckees, IPA już nic nie zrobi (albo nie wiele). 

Jałowa i tępa. Jak robiłem to lakier pod palcem skrzypiał jak wiertła u dentysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam cleaner Soft99 i pytanie jak go używać? Co kryje się pod pojęciem "wypracować"? Czy mam aplikatorem mocno dociskać wykonując koliste ruchy czy jak? Po zakończeniu zetrzeć mf? Jaką: puszystą czy zwyklą? Auto srebrne, lakier miękki (Honda IX), wosk Soft99 Fusso 12 mts. Proszę o podpowiedź know - how.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbyt doświadczony w temacie wosków oraz cleanerów a naszło mnie takie pytanie skierowane szczególnie do tych z Was którzy np. co tydzień lub dwa woskują auto. Czy za każdym razem w użyciu jest cleaner przed woskiem (wymyciem IPĄ lub bez ) a wcześniej odsmalanie, deiron etc.? Dzisiaj tricolorem i SG Pure Paint Cleaner samo użycie cleanera (po raz pierwszy w życiu) zajęło mi ca. 25 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem robote przy białym lakierze BMW. 

Wnioski - przy takich kolorach i nie tylko, to cleaner must have. 

Użyłem Cleanera PB Professional Polish(TEORETYCZNIE CZYSTY). Do aplikacji maszyna DA + pad wafel czarny NAT. Przyjemnej się pracowało. Powierzchnia po Cleanerze zdecydowanie tępa i lakier odżył, dostał głębi. Przy aplikacji maszynowej stwierdzam że wydajność produktu jest mega. Mam próbkę tego Cleanera 118ml i nie mogę tego skończyć hah. Już zrobiłem z 4 auta, a mam jeszcze połowę. 

IMG_20190615_113925.jpg.c59622df92f8cdbf0624472d243d1c2d.jpg

IMG_20190615_114037.jpg

IMG_20190615_114108.jpg

IMG_20190615_114123.jpg

IMG_20190615_114139.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, khornes napisał:

 pytanie skierowane szczególnie do tych z Was którzy np. co tydzień lub dwa woskują auto. 

nikt normalny nie woskuje samochodu co 1-2 tyg. Mowa o tradycyjnym użytkowaniu bo testy to potrafią być co 2 dni.

Pokazowe woski o małej trwałości siedzą przynajmniej 3+ tyg.

Masa wosków siedzi 2-3 miesiące. A zimowe jak Finis, Fusso, DG111 ... 4-9 miesięcy...

 

Realnie zabieg przeprowadzisz może z 5 razy w roku bo zima odpadnie.

10 minut temu, khornes napisał:

. Czy za każdym razem w użyciu jest cleaner przed woskiem 

TAK, cleaner śmiało można powiedzieć, że jest to jeden z  najważniejszych etapów przygotowania pod wosk.

 

10 minut temu, khornes napisał:

 a wcześniej odsmalanie, deiron etc.? 

według potrzeby, zależy w jakich warunkach eksploatujesz samochód, jak warunki łągodne, te mogą być co któryś raz, zresztą sam zobaczysz czy samochód "krwawi"

 

Tu masz diagram:

11diag.png&key=0f0360121380e94babf1729bc

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, powalla napisał:

Raczej je usuwaja, a nie tworza. 

Poczytałem jeszcze forum.

z wątków o 4 nano scrub

W dniu 27.01.2014 o 06:30, spons napisał:

Podzielilśmy to na 2 grupy tylko i wyłącznie dla tego, że Alkaline może, na skrajnie delikatnych i ciemnych lakierach po korekcie, zostawić po sobie mikro ryski

W dniu 21.04.2014 o 22:44, weglus napisał:

Scrub Neutral

Na masce gdzie mam delikatny lakier powstały płytkie rysy, na szczęście przykrył je wosk.

W dniu 22.06.2014 o 07:44, spons napisał:

grabek246, oba produkty są odrobinę cierne, alkaline trochę bardziej od neutrala. W obu przypadkach bez odpowiednio dobranego składu chemicznego preparatów, zdoloność cierna cząski byłaby praktycznie zerowa.

Po lekturze wydaje mi się, że cleaner ścierny może równie dobrze usunąć jak i zrobić mikroryski (przynajmniej na delikatnych lakierach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2019 o 22:54, ghost napisał:

nikt normalny nie woskuje samochodu co 1-2 tyg. Mowa o tradycyjnym użytkowaniu bo testy to potrafią być co 2 dni.

Pokazowe woski o małej trwałości siedzą przynajmniej 3+ tyg.

Masa wosków siedzi 2-3 miesiące. A zimowe jak Finis, Fusso, DG111 ... 4-9 miesięcy...

 

Realnie zabieg przeprowadzisz może z 5 razy w roku bo zima odpadnie.

TAK, cleaner śmiało można powiedzieć, że jest to jeden z  najważniejszych etapów przygotowania pod wosk.

 

według potrzeby, zależy w jakich warunkach eksploatujesz samochód, jak warunki łągodne, te mogą być co któryś raz, zresztą sam zobaczysz czy samochód "krwawi"

 

Tu masz diagram:

11diag.png&key=0f0360121380e94babf1729bc

 

Ta grafika powinna być wysyłana każdemu nowemu forumowiczowi przy rejestracji i podwieszona w tematach o karoserii 🙂

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ta grafika powinna być wysyłana każdemu nowemu forumowiczowi przy rejestracji i podwieszona w tematach o karoserii
 


Potwierdzam, ja już ją sobie zapisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemanko wszystkim 🙂

Planuję ręcznie użyć Dodo LP stąd kilka pytań:

Do ręcznej aplikacji użyć lepiej wersji z właściwościami ściernymi czy nie?

Na ile podzielić element np maskę? 6 styknie?

Jakiego zużycia powinienem się spodziewać (średniej wielkości Hatchback)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cleaner do UNI czarnego lexus - tylko bez elementów ściernych ? 

To troche pytanie ile kosztuje podlogowka albo ule kosztuje piec gazowy.
To zalezy, czytałeś ten wątek wogole?
Jaki stan lakieru, recznie czy maszyna, czy w słońcu, co potem i jakie zabezpieczenie ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Birkhof napisał:


To troche pytanie ile kosztuje podlogowka albo ule kosztuje piec gazowy.
To zalezy, czytałeś ten wątek wogole?
Jaki stan lakieru, recznie czy maszyna, czy w słońcu, co potem i jakie zabezpieczenie ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lakier zrysowany ale zastosuje politure poorboys, recznie, no raczejnw cieniu, wosk po politurze to uwaga....

SSW 😄

boje sie twardego wosku bo nie moj samochod xd a wiadomo lakier miekki rysujacy sie od pAtrzAnia :f

 

drugie pytanie czy moge tym czyms nakladac cleaner SG potem politure takim samym czystym?

Screenshot_20190702-211148_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.