Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, będę wdzięczny za konkretną fachowa radę. To nie jest nachalność z mojej strony - nakupiłem kosmetyków za połowę średniej krajowej i chciałbym tylko ich użyć dobrze. Tak jak mówiłem wcześniej,nie przeszkadza mi wypełnianie niedociągnięć przez UC czy UP, które są zapewne lekkimi wypełniaczami jak to wynika z lektury.

 

1. UC -> UP -> Megs #16 = krótsze trzymanie wosku na aucie, uzyskam lepszy look w skończonym odcinku czasu

 

2. UC + IPA -> UP + IPA -> Megs #16 - poprawię wygląd na ile to możliwe polerką ręczną, bez cudownych efektów, będę w stanie ocenić sobie niedociągnięcia, wosk będzie najdłużej się trzymał

 

TAk to można podsumować, a zdecydować mogę już sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem się ręcznej korekty tricolurem i UC i jak większości takim jak ja szaleńcom po jednym elemencie zabrakło mocy w bicepsie.W związku z tym mam pytanie, z racji tego iż posiadam już UC i aby nie marnować go chciałbym doposażyć swój zestaw tak aby wykonać korektę :ad: przy pomocy maszyny DA. Posiadam cleaner ValetPRO Achilles Prep 500ml oraz woska na to FK1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupuj DA i do dzieła.

Sam mam zamiar zrobić polerkę DA z UC na średnim padzie a potem miękkim cleanerem , mam ten sam co ty. Ewentualnie mam jeszcze SXa po UC ale raczej go nie będę używał. Prędzej dokupię menzernę 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pracując z Megs UC + polerka DA konieczne jest oklejanie auta? (uszczelki plastiki itp) ?

Czy późniejsze potraktowanie gumek i plastików czymś do nich odpowiednim wyczyści ewentualne "białe" ?

 

Druga sprawa - po UC ( w zależności od dostępnego czasu) myślę o położeniu Megs DC2 (zostało mi sporo, może nakładane polerką DA nie da tak bardzo w kość jak ręcznie, a ten lakier który będzie opracowywany b.dawno niczego z kosmetyków nie widział).

Więc - czy po UC , a przed DC2 jest sens przecierać IPA ? Jedna firma, jedne wypelniacze pewnie, chyba nie powinno się gryźć ?

Na koniec pódzie Nattys Red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC brudzi plastiki i gumy - zresztą warto nabierać dobrych nawyków i auto okleić.

 

UC wymył bym IPA/zmywaczem silikonowym przed DC.

 

Ok, dzięki, trzeba będzie więc pooklejać.

Co do IPY może zrobię eksperymantalnie kawałek 'z' i kawałek 'bez' jej zastosowania, w ramach sprawdzania możliwości eliminowania zbędnych (?) etapów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym przejechać UC po dwóch autach, w kolorach czarnym i ciemnozielonym. Czarne ma trochę niezbyt głębokich rysek, sporo swirlów. Czytam ten temat i wielu doradza, by po użyciu UC przemyć samochód za pomocą IPA.

Mam w związku z tym pytanie:

Jaki jest sens używać IPA po cleanerze żeby pozbyć się jego resztek jeśli zmyje on wypełniacze? Nie można tego dotrzeć jakimś futrem na polerce albo miękką mikrofibrą? A potem od razu wosk, na początek popróbowałbym z woskiem w sprayu z carnaubą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam do ogarnięcia BMW e46 granatowe. Posiadam Megs UC i ścierny cleaner Poorboys PP który posłuży częściowo za wykończenie. Auto nie ma głębokich rys, a raczej średnie i lekkie od nieumiejętnego mycia.Czy na rotacji dam radę osiągnąć ładny efekt? Podobno te lakiery są diablo twarde i nie wiem czy nie doposażyć się w cięższy arsenał... Nie chcę jednak robić na 3 pasty, bo chyba będę dziergał do wakacji :D a na jedną robotę szkoda wydawać nie wiadomo ile kasy. Mniemam, że jeśli UC i średni pad będą pracować powoli, to można wkroczyć z twardym padem by lekko podgonić?

 

Na Civicu VII gen w.w. połączenie dało ładny efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowisz, BMW posiada twarde lakiery i do prawidłowej korekty, to na padzie sie nie zblizysz. jakies efekty beda napewno, bardziej bałbym sie holi na ciemnym lakierze ,które wyjda dopiero w mocnym swietle. powoli i dokładnie, a moze cos z tego wyjdzie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.