Skocz do zawartości

Cytat z forum Volkswagena


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

[mod=Pajko]Nie cytujemy zdjęć[/mod]

 

Jak widzialem fibry na podjezdzie z piachu a potem jak jechał nimi po tym aucie to mnie smiech ogarnął

 

 

Wysłane z mojego LG G3 przy użyciu Taptalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kiedyś nakładałem niebieskiego na moją corollę to się troszkę trzymał - z 1,5 miesiąca i błyszczało autko ale z bliska efektu nie było mega. Na oczyszczony myjką bezdotykową lakier bez glinki i dekontaminacji. bardzo brudzi fibry :) ale dopiera się. Niewydajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na pewnym forum :)

 

Za namową kumpla lakiernika dorwałem dziś ten spray. Metoda czyszczenia jest bardzo prosta:

- suchą szmatką czyścimy z kurzu wszystkie plastiki, kokpit

- małe wiaderko gorącej wody, moczymy ścierkę i przecieramy wszystko

- czekamy aż wyschnie

- psikamy i rozcieramy odpowiednią szmatką naniesiony preparat, delikatnie, bez nadmiernego wcierania.

 

Dziś przetestowałem to na fragmencie kokpitu i jestem zaskoczony dobrym efektem. Jutro zabieram się za robotę i prześlę Wam zdjęcia.

 

Spray nanosić w rękawiczkach.

Spray silikonowy FORCH S 420

Koszt: 18zł

 

Polecam spróbować :) Kolor staje się bardziej żywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

 

Wygląda jakby to ktoś zrobił dla jaj. Kosz na pranie xD, wcale nie będzie się przesuwał :D. Ciekawe czy pasta ma być wybielająca czy może być zwykła :D A oliwa z pierwszego tłoczenia, a może lepiej jakaś smakowa! Zapach będzie odrazu!

 

Dodane po 24 sekundach:

 

Wygląda jakby to ktoś zrobił dla jaj. Kosz na pranie xD, wcale nie będzie się przesuwał :D. Ciekawe czy pasta ma być wybielająca czy może być zwykła :D A oliwa z pierwszego tłoczenia, a może lepiej jakaś smakowa! Zapach będzie odrazu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś, dzisiaj....

 

http://motoryzacja.interia.pl/samochody ... Id,1871772

 

Miałem odpisywać, ale przeszli na temat kręconych liczników.

 

Także tego, zawoskujcie usunięta rysę, bo "strukturę lakieru" narusza polerowanie szmatką, przy pomocy pasty kupionej na gramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z reklamy na fejsie .......

 

Pakiet szybki błysk:

Zakres wykonanych czynności mycia pojazdu:

 

1. Ciśnieniowe mycie bez dotykowe

2. Separator Grit Guard Insert ograniczający przedostanie się większej ilości nieczystości na specjalnej gąbce do mycia ręcznego

3. Nałożenie aktywnej piany przy użyciu pianownicy

4. Dekontaminacja felg

5. Płukanie ciśnieniowe

6.Suszenie mikrofibrą

7. Zabezpieczenie opon środkiem antystatycznym

8. Aplikacja wosku detailerem zabezpieczającym przed zabrudzeniem oraz deszczem

9. Odkurzanie pojazdu wewnątrz

10. Czyszczenie i zabezpieczenie plastików wewnątrz pojazdu

11. Mycie szyb od środka specjalistycznym środkiem nadającym blask

 

Koszt usługi: 65 PLN brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z

2. Separator Grit Guard Insert ograniczający przedostanie się większej ilości nieczystości na specjalnej gąbce do mycia ręcznego

A auto w pozostałych punktach nie myte ręcznie, tylko opłukane bezdotykiem i nałożona piana, a następnie kolejny raz spłukana bezdotykiem i już takie brudne auto szorowane jest ręcznikiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz petarda z forum Mondeo Klub Polska, w temacie o powłokach ceramicznych:

Cytuję:

 

"Co do opinii o wosku ceramicznym czy wosku kwarcowy mogę dużo wnieść do tematu co prawda niestety nie posiadam Samochodu Mondeo, ale pracuje na myjni samochodowej. Wosk ceramiczny jest najlepszym jaki można mieć ale wyłącznie do nakładania dla specjalistów, natomiast wosk kwarcowy chroni co prawda lakier ale maksymalnie na 12 miesięcy. Wosk ceramiczny po 12 dniach daje prawdziwe efekty tworzy się tzw. szkło wystarczy dobrze zpianować pojazd i następnie spłukać (bez żadnych gąbek) pozostałości na karoserii wody wystarczy wysuszyć np. suszarka do włosów ( bez używania gąbek do mycia i szmatek do osuszania samochodu) natomiast wosk kwarcowy łatwo jest bardzo zarysować. Oczywiście tez jest ważny położony lakier na pojazd metalik czy akryl.

Jeżeli któryś z was ma ochotę dowiedzieć się więcej na temat impregnacji lakieru zapraszam do dyskusji "

 

Poprosiłem, żeby jeszcze trochę poopowiadał bo robi się ciekawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.