Skocz do zawartości

Cytat z forum Volkswagena


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

na poprawe humoru z forum audi a8 :

 

zaczelo się tak :

Witam

 

Na wiosne koniecznie chce odswiezyc lakier na aucie usunac male ryski plus polerka felg sloneczek

 

Z felgami juz wiem co i jak prawdopodobnie wykonam to sam ;)

 

Pytanie teraz co z lakierem .

 

Bylem w zakladzie w toruniu zapytac o polerke ceny od 400-2000zl 0.0 w zaleznosci ile lakieru zostanie zebrane , techniki samego polerowania bez uzycia papieru sciernego i dobrze bo to odpada .

 

Ja np motocykl poleruje sam ale jest to raczej woskowanie , robie to tak ze nakladam paste tempo czekam az wyschnie i sciereczka z mikrofazy poleruje , efekt nawet oki ale trzeba go powtarzac po kazdym myciu maszyny albo co 2 gie mycie bo spowrotem powstaja male ryski albo tz zmatowienia cos takiego mnie nie interesuje na audi bo wiadomo nie bede sie tak meczyl co kazde mycie

 

Pytanie do was czy w warunkach domowych mozna porzadnie wypolerowac auto a efekt bedzie dlugotrwaly ?

 

Jesli oddawaliscie auta do polerki to gdzie i za ile interesuje mnie warszawa okolice albo toruń i okolice ?

 

Jak dlugo trwa poprawa lakieru i brak malych rysek po polerce ?

 

Moje auto jest koloru czarnego w sloncu moze wygladac na grafitowy kod ly9 cos tam ;p

 

Aha jeszcze jedno pytanie lepsza jest polerka na mokro czy sucho , oraz czy trzeba demontowac listry i chromy do polerki ?

 

szybka odpowiedz klubowicza :

 

klekajcie narody... prosze nie pisz wiecej takich rzeczy!! Ty nie polerujesz ani nawet nie woskujesz tego swojego motoru czy cokolwiek tak masz.. pasta tempo to jedno z najgorszych rzeczy, badziewi jakie mozesz uzyc.. wywal to czym predzej!! nie bede sie tu rozpisywal na ten temat bo nie ma sensu.. wejdz na strone, na forum www.kosmetykaaut.pl i tam POCZYTAJ! nie zadawaj pytan tylko najpierw poszukaj, poczytaj a dopiero pozniej pytaj, bo jak wyskoczysz z takim tekstem jak tu ze "polerujesz" albo jeszcze gorzej ze "woskujesz" cokolwiek pasta TEMPO to mało tego ze Cie wyśmieją to jeszcze zlinczują.. chcesz dobre, profesjonalne srodki do dbania o lakier i wnetrze auta wejdz na http://showcarshine.pl/ znajdziesz tam wszystko co jest potrzebne do prawidlowego dbania o lakier czy skore w aucie..

profesjonalne polerowanie calego auta to koszt od 500pln w gore nawet tak jak piszesz 2tysie.. wszystko zalezy czy zaprowadzisz do profi firmy czy do goscia ktory robi to z pasji u siebie w garazu..

i tak na koniec... pasta tempo bardziej szkodzi niz polepsza, poprawia wyglad lakieru..

 

udanej lektory na kosmetykaaut... ;)

 

przechodzimy do sedna : rodzynek jakiś poradzil forumowiczowi jak co z czym...

 

Najzabawniejsze jest to że ja tą cholerna pasta tempo i jakimis tanimi woskami niejedno stare auto spolerowałem do stanu bardzo zadowalającego. W istocie twardy lakier na A8 to nie ta droga ale inne jakies ople czy vw które posiadałem z rozkoszą przyjmowały tę "paste do rąk na swoje zęby"

 

WIęc jak ktoś nie robił tego to niech nie przytacza idiotycznych porównań a jak ktos robił i mu nie wyszło to jego problem.

 

Nie bede tu wstawiał zdjęć bo w innym temacie admina pojechali nawet ze zdjęciami więc nie ma sensu "mądrzejszych" przekonywać.

 

Tylko dajcie se odpust("specjaliści") bo bzdury piszecie i kazdy kto wie o czym mowa nie bedzie z tobą dyskutował.

 

U mnie efekty zawsze były i pozostawały na długo po zaprzestaniu tempowania czy nawet jakiegokolwiek woskowania....

 

 

Bez urazy ale ileż można klepać te same texty...

 

Tempo jest dobre do starych,zniszczonych zębem czasu i najlepiej jasnych lakierów.

 

Dziwię się że po kazdym myciu musisz tempować bo u mnie to się trzymało przynajmniej kilka myć ale ja poprawiałem nabłyszczającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w weekend pan z komisu w Radomiu (nie pytajcie czemu tam pojechałem...) jak zapytałem czym robił polerkę odpowiedział, że: 'wiesz, najpierw papier 3000, później pasta brajt 2000 i nabłyszczacz i tak cały samochód'. Zrobiłem wielkie oczy i po chwili dyskusji, pan się pyta 'a Ty czym robisz ?' tzn. jaką pastą. Na nazwę menzerna z kolei to on zrobił wielkie oczy i powiedział, że to chyba tylko przez internet można zamówić, bo on tego w Radomiu na pewno nie dostanie, nie widział i nie zna. Pogoda była średnia, więc nie wiem jaki faktycznie efekt wyszedł z tych 'polerek'...

Nie jestem specjalistą, nie wiem jakie są praktyki w komisach, ale muszę powiedzieć, że byłem w lekkim szoku.

Autko to Audi A2 - wszystkie blachy z aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia mycie silników na komisie. Jaki by nie był przedtem zajechany to domyty.

 

W tamtym miesiącu gdy oglądem insignie z końca 2012roku, przebieg "81tyś" ;) to praktycznie wszystkie śrubki były pordzewiałe, osłona aluminiowa co jest przy turbo cała w "zielono/niebieskich plamach". Wyglądało to jak by używali jakiegoś kwasu/proszku i potem dobrze nie spłukali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku pracowałem na komisie i uwierz mi nie chciałbyś wiedzieć jakie praktyki są stosowane ;) Ja po tym okresie wiem, że nigdy nie kupie auta z komisu nie zależnie jakiej klasy by to było auto.. :/

 

z ciekawości napisz mi coś o tych praktykach ;) trzeba się uczyć całe życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...powiem tak..przeczytałem te artykuły i powiem szczerze że gdyby było tylko tak to byłoby jeszcze przyzwoicie. ;)

mógłbym powklejać wiele zdjęć i filmów ale...ale niestety w necie nikt nie jest anonimowy,a że rozstałem się z ta pracą (nie wiem czemu się nie domyśliłem że tak będzie)również oszukany i to na sporą kaske to były bardzo różne groźby pod moim adresem jak próbowałem odzyskac pieniądze, stad na tą chwile się wstrzymam. Ale obiecuje , że jak juz moja firma stanie na nogi( nie zwiazana z motoryzacją ) to kidyś skrobne małe opowiadanko bo jest o czym..oj jest ;)

 

Dodam że pracowałem w chyba jednym z największych komisów w województwie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slovak Chyba w Chmielniku jest najwięcej według mnie jak byłem po Fabię to aż oczy przecierałem ze zdziwienia jeden obok drugiego.

 

Strzał w dziesiątkę ;)

W tym okresie tez troszeczkę wszedłem w mentalność handlarzy, i uwierzcie mi że każdy pięknie gada a wszędzie jest to samo..

 

Mam nadzieje że nie kupiłes tam auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona Skoda Fabia nie w komisie ale u dziadka który był drobnym handlarzem wyszło po fakcie.Ogólnie nas przerobił bo huczało łożysko i powiedział że jedno z tyłu potem okazało się że 3 do wymiany i nie powiedział ze wskaźnik paliwa oszukuje i na dodatek to jeszcze było zwarcie na radiu ale to moja wina bo miernika nie wziąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.