Skocz do zawartości

Cytat z forum Volkswagena


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Nie raz robiłem korektę pod chmurką. Jak ma się głowę na karku i troszkę cierpliwości to wszystko musi się udać. No, chyba, że podwórko to prawie piaskownica albo wieje halny... ;)

w zeszłym roku robiłem swoją pierwszą w życiu korektę i w dodatku pod chmurką i nie było najmniejszego problemu. zresztą z tego co pamiętam to Justyna też robiłe korektę (polonez, toledo) pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

może ilość nałożonej pasty na klapę bagażnika ?? :D

to chyba było jeszcze zanim zaprosili "ekipę" od detalingu z poprzednich sezonów ?

nie ma się co dziwić każdy generalnie uważa, że na bogato to podstawa ;-) zamiast marnować czas na dwie delikatne warstwy raz, a konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty co nie miara i kantem pada jechał dość konkretnie :)

 

Faktycznie, przypominam sobie :)

ale to początki były, później pewnie była fala oburzenia i teraz robią inaczej. I ten lakiernik już trochę lepiej ogarnia "polerkę" a w którymś odcinku chyba z Alfą walnęli konkretny detailing z powłoką kwarcową chyba za 2 koła więc można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem PH nie jest wyznacznikiem szamponu. Mylem wieloma szamponami zroznym PH i nigdy nie mialem problemu ze 'zjadaniem' wosku.

 

Odpisałem, że lepiej dla wosku, aby tym czym myjemy miało obojętne ph. A ten na to:

 

Skoro to jest hobby to nie widze przeciwskazan mycia samochodu np. dimmerem i woskowania co 2 tygodnie ;)

Czasami wlewam 100 ml na litr wody trucka i nie zauwazylem roznicy w 'slabosci' wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skróciłem troszkę :-)

Myjnia, z której korzystam to myjnia samoobsługowa, taka ciśnieniowa myjka, czyli automat do wrzucania monet z silnym strumieniem wody na końcu kija. Dokładniej to myjnia na Zaciszu: Samoobsługowa myjnia na Zaciszu. Bardzo to wygodne, bo samemu decyduje się o tym jak umyje się własny samochód. Do wyboru mamy kilka programów mycia:

Programy mycia

Pierwszy to po prostu woda pod ciśnieniem. Drugi to woda ze środkiem czyszczącym, trzeci to ochrona lakieru i czwarty to nabłyszczanie. Kilka razy korzystałem z takiego mycia postępując zgodnie z kolejnością cyferek. Czasem omijałem nabłyszczanie, jak zabrakło pieniędzy. Cały samochód myłem za około 20 zł. Bardzo dokładnie. Kiedyś miałem mniej pieniędzy i umyłem za 10 zł przyspieszając ruchy :) Dziś postanowiłem umyć samochód za 3 zł. Wcale nie

zamierzałem szybciej się uwijać tylko wyciągnąłem wnioski z eksperymentu. Myjka ciśnieniowa działa na zasadzie usuwania zanieczyszczeń z powierzchni lakieru wodą pod dużym ciśnieniem. Doszedłem do wniosku, że w takim wypadku kompletnie nie ma znaczenia, czy ta woda zawiera w sobie jakieś dodatkowe substancje, bo głównym powodem usunięcia zanieczyszczeń jest ciśnienie wody. To tyle teoria. W praktyce okazało się, że jednak pewne znaczenie ma zmiękczenie wodą z płynem myjącym brudu na lakierze. Umyłem samochód bardzo dokładnie samym nabłyszczaczem. Po wyschnięciu znalazłem kilka zacieków, ale takie zacieki znajdowałem również po myciu wszystkimi programami. Następnym razem nauczony doświadczeniem wrzucę 1 zł i obleję cały samochód płynem myjącym. Po kilku minutach z pewnością rozmiękczy brud i będzie można dorzucić 2 zł, żeby spłukać nabłyszczaczem pianę. Razem 3 zł. Proste? Zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sama nazwa wskazuje, że to "Cytat z forum Volkswagena" :)

Więc cytat. Zresztą :o Jak by sam to napisał na takim forum to by chyba zrobił z siebie kompletnego ignoranta :)

 

tak w ogóle to gość ma dobrą teorię tylko na "papier" internetowy nie potrafi tego przenieść :)

Chodziło mu o to, że pierwsze opianuje auto odczeka aż mu zmiękczy brud i wtedy dopiero opłuka :mrgreen: Czyli chce działać zgodnie ze sztuką, ale sam o tym nawet nie wie ;) Ale doszedł do tego na podstawie obserwacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urażony nazwą tematu ? :)

 

Nazwa tematu? W ogole, bardziej glupotami tutaj wypisywanymi.

 

 

Jak dla mnie możesz ignorować całe forum.

 

A jak dla mnie mozesz pisac co Ci sie podoba a ja moge miec to w najglebszym powazaniu, prawda? :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih napisał/a:

Urażony nazwą tematu ?

Nazwa tematu? W ogole, bardziej glupotami tutaj wypisywanymi.

 

Przeciez te "mądrości" wypisywane są na innych forach, również VW, a tutaj są tylko "cytowane" a nie tworzone :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih napisał/a:

Urażony nazwą tematu ?

Nazwa tematu? W ogole, bardziej glupotami tutaj wypisywanymi.

 

Przeciez te "mądrości" wypisywane są na innych forach, również VW, a tutaj są tylko "cytowane" a nie tworzone :kox:

 

 

Ja wiem, ale chodzi wlasnie o to, jakie cytaty sa tu wrzucane. Tak szczerze Ci powiem, ze nie chce mi sie w sumie tlumaczyc. Jak dla mnie EOT i peace 8-);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odp: Mycie mojego BMW

 

 

1. Spłukujesz auto wodą o niskim ciśnieniu aby pozbyć się piachu z lakieru.

2. Myjesz auto sposobem na dwa wiadra.

3. Wyciersz krople wody z karoserii miękkim ręcznikiem z mikrofibry czy jak to się tam nazywa.

4. Nakładasz na każdy element karoserii wosk i po wyschnięciu polerujesz go. Mój sposób to polerowanie watą, nie pozostawia żadnych rys.

Po tym zabiegu auto błyszczy się jak psu jaja.

4 punkt czyli woskowanie możesz robić raz na miesiąc.

 

Wysłane z mojego GT-I9070

 

 

prosta porada na temat pielęgnacji Bmw, pobrane z forum Bmw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.