Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem przyjemność użyć środka do szyb Chemigal Guys, rewelacja. Na boczną szyba jede "psik" do tego fibra gładka do szyb i pięknie wszytko schodziło i bez smug. nazwy nie pamiętam bo to nie był mój produkt tylko użyczony, ale był koloru niebieskiego ;) Zaraz poszukam jakiegoś linka.

 

edit:

 

To chyba był ten produkt bo innego do szyb u nich nie widzę:

 

http://www.chemicalguys.com/Window_Clea ... 677_16.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta mikrofibra ma byc sucha , czy mokra ?

 

sucha :) Po użyciu AG CGP będziesz miał na szybie lekką białą mgiełkę (wyschnięty środek - tak jak nałożony i niewyfroterowany wosk na lakierze), suchą mikrofibrą kilka ruchów ręką i szyba elegancka.

 

Przeleciałem tak wszystkie szyby i w końcu nie ma na nich żadnych niechcianych śladów/mazów/odbitych paluchów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio wziełem na próbe top glass tenziego(koncentrat) i byłem mile zaskoczony(dotychczas uzywałem środków marketowych)i nie zawsze spełniały moje oczekiwania ale środek który obecnie uzywam jest zadawalający(czesty problem u klientów to pozostałośc po plaku na wewnętrznej czołowej szybie)marketowym srodkiem nie raz musiałem walczyć aby nie pozostawiac smug a tu spryskuje i przelatuje fibra i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fibra gładka do szyb i pięknie wszytko schodziło i bez smug

jesli to ta sama z greentexu, którą dostałem od Ciebie, to tylko mogę pochwalić szmatkę. Gładka, nawet śliska a przednia szyba dzisiaj poszła b. szybko. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zauważyłem, że bardzo istotny wpływ na szybki ma fibra(pewnie nie tylko ja to dostrzegłem :P), jakiej używamy. Dziś zakupiłem w Realu taką żółtą z firmy Grosik(mikrofibra do szyb i luster) za ok 3zł i w połączeniu z clinem super czyści wszelkie zacieki po wodzie i inne niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nakładałem kroplę na aplikator i wcierałem w szyby (od wewn i od zewn). Następnie mikrofibra w ruch i gotowe. Nie używałem żadnych płynów do szyb przed tym AG CGP. Efekt, rewelacja!

 

Do CGP najlepszy pad piankowy? Czy może być pad mf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem też tam takiego dużego JN specjalnie do czyszczenia szyb i luster(niby bez użycia detergentów). Miał taką dziwną strukturę, ale może się również okazać dobrym produktem

Jeśli mówisz o tej zielonej mikrofibrze to ja takiej używam i jestem bardzo zadowolony. Używałem jej z przeróżnymi płynami do szyb, nie zostawia smug i bardzo przyjemnie się nią pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.