Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zwyczajny klin "anty para" i dobry nie pylący ręcznik papierowy i ewentualnie mikrofibra wystarcza mi. :) I szyby lśnią i nie ma na nich żadnych smug.

 

[ Dodano: 21 Styczeń 2010, 11:49 ]

marctwain, moze szyba,którą tak ciężko Ci było domyc była "zabezpieczona i zakonserwowana" plakiem ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tak odnośnie wikto32-nie wiem po czym brudzą uszczelki.Ale jeśli przy myciu szyb to może być kilka wersji -wietrzenie, pozostałości po antyfrozerach, albo jakieś ,tajemnicze zjawisko :-] lecz pragniesz wyczyścić uszczelki , to proponuję produkt czyszczący :song: i konserwer do gumy (czytaj internacjonalnie-vinylu,etc.)najlepiej na allegru,...miłych połowufff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Z ciekawości kupiłem dziś płyn do szyb Sonaxa,zielony kolor. Cena 6,99 zł,a jeszcze nie zdarzyło mi się używać tak skutecznego środka do szyb. Zdecydowanie bije na głowe wszlekie Cliny,Mr.Musce,Ajaxy itp pod względem braku smug i łatwości użyciu. Na plus też bardzo przyjemny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy o tym płynie Sonaxa mówisz. Ale ja do niedawna nie mogłem nim osiągnąć zadowalających rezultatów. Jak sie okazało sukces tkwi we właściwej mikrofibrze. Ktos juz tu o tym pisał, ale u mnie swietnie sprawdziął się mikrofibry z krótkim włosem. Moja miała 30x30cm a objechałem nią wszystkie szyby. Do tej pory robiłem to wiekszymi bardziej włochatymi i była kicha

 

29lmm8w.jpg

11ag46w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o tym płynie Sonaxa mówisz. Ale ja do niedawna nie mogłem nim osiągnąć zadowalających rezultatów

 

 

29lmm8w.jpg

Moze dlatego ze w butelce masz mleko :), z takich babcinych sposobow to slyszalem o occie, o mleku jeszcze nie :)

A tak na serio to korzystalem z tego plynu i na mnie zrobil bardzo ale to bardzo dobre wrazenie.

Cena 6,99 zł,
Troche tanio, chyba, ze mowimy o innym plynie. Ja kupowalem tak za 20-30 zl, i to byl normalny plyn, nie zaden tam xtreme.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Troche tanio, chyba, ze mowimy o innym plynie.

 

Faktycznie coś tanio,bo patrze na Allegro i są po ok 20 zł. Najwidoczniej pomyliłem się sprawdzając cene,a że robiłem wieksze zakupy to przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj wypróbowałem coś o nazwie "top drive" jest to marka tesco, jeśli chodzi o działanie to rewelacja, na pewno lepszy od specyfików do mycia okien, jest jedno ale, zapach, czeka mnie gruntowne wietrzenie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj wypróbowałem coś o nazwie "top drive" jest to marka tesco, jeśli chodzi o działanie to rewelacja, na pewno lepszy od specyfików do mycia okien, jest jedno ale, zapach, czeka mnie gruntowne wietrzenie auta

Ile Kosztowal ten plyn??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malkolm napisał/a:

a ja dzisiaj wypróbowałem coś o nazwie "top drive" jest to marka tesco, jeśli chodzi o działanie to rewelacja, na pewno lepszy od specyfików do mycia okien, jest jedno ale, zapach, czeka mnie gruntowne wietrzenie auta

 

Ile Kosztowal ten plyn??

4,90 czy jakoś tak, polecam

Panowie i Panie polecam do mycia szamatke vileda wyglada jak ircha ale to syntetkyk wystarczy ciepła woda i zero smug czy innych badziewi na szybkach

próbowałem kiedyś w aucie coś podobnego i u mnie się nie spisały, może innej firmy ale szmatki pewnie takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche tanio, chyba, ze mowimy o innym plynie.

 

Faktycznie coś tanio,bo patrze na Allegro i są po ok 20 zł. Najwidoczniej pomyliłem się sprawdzając cene,a że robiłem wieksze zakupy to przeoczyłem.

 

W makro sa obecnie po 12 pln - chwalony wiec zakupilem 1 sztuke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei kupiłem Płyn do szyb - Micro powłoką firmy Gamur na Allegro. Powiem szczerze nie byłem pewien tego płynu, ale po kupnie bardzo mile mnie zaskoczył. Przede wszystkim znakomite mycie, proste. Muszę znów dokupić płyn bo żona jak go raz sprobowala to od razu wzięła go do mycia okien - teraz przez Wielkanocą pewnie mi całego zużyje. Naprawdę polecam - co ważne jest to polski płyn, nie musimy wspierać Zachodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.