Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, czy testował ktoś z Was preparat K2 NUTA Glass Cleaner? :) Kupiłem to dziś z myślą, iż może będzie to nieco lepsze niż zwykły płyn do szyb typu Clin, ale w sumie to zastanawiam się teraz, czy na to będzie można położyć Daerg NW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy testował ktoś z Was preparat K2 NUTA Glass Cleaner
Ja stosowalem ten plyn jakis czas temu( wtedy to jeszcze byl k2 nuta) ladnie doczyszczal szyby nie pozostawial smug to prawda ale nie zapobiegal parowaniu szyb przynajmnieej w moim wypadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zaobserwowałem ciekawe zjawisko, po umyciu szyb płynem clin wziąłem fibrę aby wypolerować do połysku, traf chciał że przez przypadek wziąłem taką którą wcześniej używałem z pb qd+, była sucha więc nie zwróciłem uwagi na zapach.I szok, jeszcze nigdy szyby tak nie błyszczały, quick detailer normalnie nakładany nie dał takiego efektu :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja psik psika autolandu nie polecam.

 

co porawda czysci dobrze i nie trzeba sie napracowac to mam wrazenie ze przyciaga brod.

 

szyba po po kilku km jest juz cala zakurzona czego nawet nie ma na dolnych partiacdh lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co polecacie do czyszczenia przedniej szyby czołowej szczególnie w busach i ciężarówkach, które są strasznie brudne i żadnym płynem do mycia szyb nie wyczyści jej. Jest taka nie doczyszczona bez blasku.

Duraglossa polecacie czy może lepiej przepolerować makitą i jakąś pastą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby najczęściej czyszczę Professional Polish PB rzadziej CGP Auto Glyma. Ten drugi ma jedna wadę - za szybko zasycha i pyli, trudno się nim pracuje maszyną. Świetnie sprawdził się też cleaner victorii - ale jego szkoda mi na szyby. Nie przepadam za płynami, są dobre na niewielkie zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.