Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

a nie pozostawia hologramow? jakie predkosci stosujesz, tzn zaczynasz z niskich obrotow i konczysz tez niskimi, jaki jest przebieg polerowania? ja narazie za szyby sie nie bralem, a mam 2 auta do zrobienia za 2 tygodnie, ktorym by sie to zdecydowanie przydalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wiesz co domowy sposob na super szyby bez ani smugi jest taki: bierzesz gaze do srodka wkadasz pokrzywe i jedziesz takim 'kompresem" probowalam ostatnio ale bez wosku, tylko taki szybki tescik i powiem Ci ze na prawde super było... lepiej niz te wszyskie firmowe kosmetyki... ale co sie nacierpialam od pokrzywowych poparzen to moje...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje nieco inny sposób który niektórzy napewno skrytykują. Do mycia szyb od środka używam spirytusu do dezynfekcji - pracuję w szpitalu i mam tego od groma i jeszcze ciut( o takiego http://allegro.pl/item667400182_mikrozi ... mocja.html ). Psikam - raz wycieram mikrofibrą i szyba jest czysta i bez grama tłuszczu. Preparat sprawdziłem w niewidocznych miejscach i materiałom w moim aucie nie szkodzi - nie wolno go tylko używać na transparentne plastiki. Jedyną jego wadą jest to że trochę spiryt czuć ale szybko ulatnia się po przewietrzeniu już nie czuć.

Z zewnątrz wosk po każdym myciu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto by miał krytykować spirol. To przecież świetny preparat. Mama jest okulistką i do czyszczenia szkieł używa jakiegoś alkoholu coś z eterem w nazwie. Sam z zewnątrz auta czyściłem denaturatem, żeby usunąć uporczywy nalot. Mam też preparat K2 coś jak RainX taki wosk do szkła. Nakładałem go na lusterka zewnętrzne coby to woda szybciej spływała. Zresztą na szyby też mi się zdarzyło.

 

Co do nakładania wosku na szyby to nie jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Jak wiemy szkło jest dużo gładsze od lakieru, bo pory i nierówności na jego powierzchni są znacznie mniejsze, dlatego do ich wyrównania potrzeba preparatu o innych od wosku (cały czas mam na myśli twardy) właściwościach. Cząsteczki wypełniające nierówności w szkle powinny być znacznie mniejsze. Nie wiem jak się ma tu sprawa wosków płynnych, bo nigdy z takimi nie miałem przyjemności obcować.

 

To w teorii, w praktyce chyba nie odróżniłbym szyby nawoskowanej od potraktowanej tym preparatem

0_2d30b3ded76a70bca3d20415348cef1b.jpg

 

Spirol w każdym bądź razie zdecydowanie się nadaje. Teraz są w sklepach preparaty o nazwie podobnej do denaturatu, być może nie śmierdzą tak jak oryginał i nadawałyby się również do mycia szyb wewnątrz samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To tez calkiem fajny i ekonomiczny pomsyl :). tdi jakiego plynu uzywales?. Ja taki rozcienczony letni plyn do spryskiwaczy stosuje troche jak quick detailer :), np zeby usunac bomby tych paskudnych ptaszysk :evil:

058650100023ac8649ca1a73

Tak na marginesie, plyn do spryskiwaczy to najczesciej po prostu mieszanka wody, alkoholu, glikolu, barwnika i zapachu (swoja droga koncentrat zapachu jest bardzo drogim ale i bardzo mocnym-wydajnym produktem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś myłem płynem do sprysków zmieszanym z wodom w proporcjach 50/50 i wycieranie mickro fibrą

super efekt zero smug i zacieków

zawsze myjąc samochód staram się ,aby wytrzeć szyby zanim wyschną, później lubią się robić plamy od wody, dlatego ścieram póki jest morko jeszcze :) żadnych smug :) wystarczy później płyn do mycia szyb, ostatni używałem Clina :D chociaż miałem przyjemność czyszczenia szyb środkiem z Wurth'a , nie pamiętam tylko nazwy, ale efekt był super, nawet męczyć się nie trzeba było i zero smug ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Według mnie najlepszy jest płyn do mycia szyb i ręcznik papierowy gdyż papier nie pozostawia smug, a ścierki czy to bawełniane czy z mikrofibry (wypróbowałem już 4 rodzaje) zawsze pozostawiają smugi.

Optymalnie jest najpierw spryskać szybę obficie wodą (spłukać piach) i wytrzeć ściereczką bawełnianą lub z mikrofiby, a potem płyn do szyb i papierowy ręcznik. Wszystko (taktyka) zależy od stopnia zabrudzenia.

Obecnie używam płynu Organiki - Blik http://sklep.organika.com.pl/index_pduz ... de8bb517ed

lub Moje Auto Nano Silver ;)http://www.autokosmetyki.pl/moje_auto_n ... rers_id=27

Ten drugi lepiej ,,poleruje/nabłyszcza'' szybę, jest taki jakby ,,tępy" w czyszczeniu. Brud usuwają oba podobnie, dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do szyb uzywam Megsowego NXT Glass Clenera dosyc drogi ale super sie spisuje do tego dobra microfibra i juz. Na koniec przy okazji robienia blachy psikam UQD i efekt jest naprawde super. Ostatnio podczas burzy przy 70 km/h nie uywyalem wycieraczek :)

Jak mi sie skonczy to moze przetestuje sirodek z lini detailer...koncentrat 1:10 wyjdzie taniutko, jezeli da efekt taki jak NXT to nie bede juz szukal i testowal niczego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja używam Meguiars GCC i ścierke Dodo Supernatural do szyb. Uważam ten duet za idealny - 0 smug i rewelacyjna skuteczność czyszczenia. Koncentrat Megsa stosuje się w rozcieńczeniu 1:10 także wychodzi bardzo ekonomicznie. Dodatkowo plusem dla mnie jest to, że dość ładnie pachnie borówkami, a często inne preparaty "jadą" amoniakiem. Megsa stosuje też moja kobieta oraz teściowa do mycia okien w domu i obie zgodnie stwierdziły, że lepszego płynu do szyb nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.