Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

ja sie natomiast zastanawiam czy nie uzyc tabletek 303 do spyskiwaczy rozrobionych w minimalnie wiekszym stezeniu z woda demineralizowana jako plynu do mycia szyb - jako plyn do spryskow spisuje sie calkiem niezle wiec moze i tutaj dalby rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie od roku pianka PRESTONE (taka niebieska spore opakowanie) i 2 lub 3 warstwowe ręczniki papierowe (kupuję rolką 65metrową za grosze). Generalnie mi się "szmatki" nie sprawdzają, papier ma ten plus, że wycierasz wywalasz, a do kolejnych szyb zawsze używasz nowy czysty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko i wyłącznie dobrą fibrą. Pryskam i poleruję do sucha. Pozostaje cienka warstwa płynu, która sobie odparowuje i idealnie czyste szyby mam, wykończenie bez smug. Papier dla mnie się nie sprawdza, bo naprawdę trzeba mieć wprawę, żeby smug nie pozostawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jego jedyna wada jest to ze wolno odparowuje...

Akurat dla mnie jest to zaleta ponieważ pozwala dłużej (=dokładniej) czyścić szybę. Poza tym można od razu popsikać np. na całą przednią szybę i spokojnie sobie pracować - nie ma ryzyka, że płyn odparuje w przysłowiowe 5 sekund i trzeba będzie psikać go jeszcze raz. Inna sprawa, że ja do czyszczenia szyb używam zwykle dwóch ręczników i dlatego preferuję płyny, które wolniej odparowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio "zakochałem" się w Meg`s Glass Cleaner, myję dużo lepiej niz zwykły płyn do szyb (np. Clin) ale jego jedyna wada jest to ze wolno odparowuje...
Mam identyczne odczucia. Megs GC dobrze domywa, ma genialny zapach ale praktycznie nie odparowuje szybciej od czystej wody przez co zwieksza sie szansa powstania smug. Dodalem troche IPA co poprawilo odparowywanie. W kazdym razie za najwieksza zalete uznal bym ekonomicznosc srodka, ewentualnie stosunek cena/jakosc. Z galonowego opakowania 3,8l koncentratu za 120 zl mamy 38 litrow plynu do mycia szyb - wychodzi gdzies 3,20 zl za litr. Szkoda, ze koncentrat nie jest dostepny w 1l opakowaniach.

 

Pytanie z innej strony. Czy stosujecie plyny do mycia szyb na szyby zabezpieczone niewidzialna wycieraczka? Wydaje mi sie, ze nawet wspomniany Megs CG ktory wydaje sie byc dosyc delikatny nie pozostaje obojetny dla NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio ale mieszasz troche przeznaczenie srodkow. CGP jest mocniejszy i da sobie rade z trudniejszymi zabrudzeniami ktorych plyn do szyb nie ruszy, natomiast nie jest tak wygodny jak plyn i z reszta normalnie nie ma potrzeby stosowania go przy kazdym myciu. Tzn, owszem mozna i nic sie nie stanie jednak po tygodniu czy nawet dluzszym okresie od czyszczenia przy pomocy CGP, w normalnych warunkach na szybach nie powstana zanieczyszczenia ktorych nie byl bys w stanie usunac zwyklym plynem.

Inna sprawa, ze jesli korzystasz z niewidzialnej wycieraczki to CGP jest swietny do oczyszczenia szyb przed jej nalozeniem. Natomiast zastosowanie go na NW po prostu ja usunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej strony. Czy stosujecie plyny do mycia szyb na szyby zabezpieczone niewidzialna wycieraczka? Wydaje mi sie, ze nawet wspomniany Megs CG ktory wydaje sie byc dosyc delikatny nie pozostaje obojetny dla NW.

Ja używam na szybie z wycieraczką Unique. Nic złego się nie dzieje od Megsowego płynu, POLECAM! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio mam dziwny problem, mianowicie umyje szyby(zwykle Clinem) i przez 2-3 dni jest super żadnych smug. Potem szyby robią się jakieś takie zamulone - jak w autach gdzie się pali, widać bardzo ślady po przecieraniu. Mam wrażenie że ma to związek z klimą, ale zjawisko wystepuje cały czas nie tylko podczas używania jej więc nie jest to jakieś zaparowanie czy osadzanie sie mgiełki na skutek wychłodzenia szyby :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz jakiś zapach w samochodzie i on się osadza na szybach? Ja to kiedyś u siebie obserwowałem, miałem taki zapach w postaci odparowującego żelu i właśnie to się osadzało na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego zapachu nie mam i nigdy nie miałem, próbowałem róznych płynów, róznych ręczników papierowych i szmatek i cały czas to samo. Jak mówie od niedawna, czyli jakby to miało związek z uzywaniem klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.