Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Aoox dzięki za odpowiedź, a jeszcze jedno pytanko mam czy produkt ten galonowy Meguiars'a Glass Cleaner Concentrate też nie odbiega jakościowo od tego Meguiar's NTX Generation Glass Cleaner czy lepiej raczej kupić ten mniejszy :?:

 

100x ekonomiczniejszy jest GCC. Ja rozcieńczam 1:10 a często nawet 1:15 bo i tak daje przy tym stężeniu radę. Poza tym moja żona twierdzi, że lepszego płynu do szyb/luster nie używała pod względem skuteczności i zapachu (pachnie fenomenalnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z płynem do mycia szyb od Carvalet miał ktoś do czynienia?? Cena to 39zł za 5l.

 

Tylko, że ten płyn Carvalet wg producenta należy stosować w rozcieńczeniu 1:1 lub 1:2. U mnie za 70,50 zł. też masz 5 litrów, ale spokojnie można go stosować w proporcji 1:10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mycia szyb używam fibr ze średnim włosiem, a docieram takimi szmatkami z lidla itp które w zasadzie są pozbawione włosków. Super dosuszają szyby i nie pozostawiają smug.

Coś takiego:

1430625082

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio kupiłem piankę do szyb Prestone i muszę powiedzieć, że wreszcie jestem zadowolony z płynu do szyb :good:

c_big7584176.jpg

Myłem nim dzisiaj okna w mieszkaniu i naprawdę brudne szyby wystarczyło spryskać i wytrzeć. W dodatku jest tani (15zł w Tesco) i wydajny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm a ja po ostatnim użyciu marketowego środka psik-psik Autoland'u ( gdzie były na szybie okropne mazy) pozostanowiłem dokładnie umyć od środka szybę płynem do mycia naczyń(Ludwik) w celu odtłuszczenia i następnie mf+ psik=psik i efekt jak dla mnie dobry tzn. zero maz, smug itd. Tyle że mała wydajność, bo na umycie co prawda 2 razy przedniej szyby od wewnątrz zużyłem jakieś 0,250l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś ten produkt Chemical Guys Window Clean :?: wart jest zakupu czekam na opinie :)

Trochę rychło w czas, ale lepiej późno niż wcale... mam to od pół roku i szału na mnie nie zrobiło - ciężko tym zmyć ślady po wodzie itp. W porównaniu do odpowiednika Megsowego to jest słaby. Na chwilę obecną mam sprawdzone pięć produktów do mycia szyb i najlepiej wypada AG Glass Cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.