Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę polecić Autoland PSik PSik Obrazek naprawdę fajnie odtłuszcza szybę i nie pozostawia sumug :)

 

Również polecam Autoland PSik PSik. Tani i bardzo ładnie czyści szybę nie pozostawiając smug a dodatkowo ładnie pachnie :) Polecam

 

 

Rowniez go posiadam i jestem zadowolony. Podoba mi sie jego zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie rozpuszczalnikiem tak umyc szybe aby nie sfatygowac uszczelek - doczyszczalem rozpuszczalnikiem szybe przednia przed zastosowaniem i po zastosowaniu tlenku ceru (nie polecam tego rozowego bo nie dosc ze prawie nie dziala to jeszcze cos dziwnego jakby tlustego na szybie zostaje, ew. ja tego uzywac nie potrafilem, z bialym nie mialem problemow) - uszczelki zyja i maja sie dobrze. Jedynie uzytkuje sie tego zdecydowanie trudniej niz plynow typu QD czy dedykowanych do szkla - rozpuszczalnika nie wali sie atomizerem tylko na fibre, aplikator czy co kto tam woli i delikatnie i prezycyjnie jedzie przy uszczelkach - ja mialem ten plus ze i tak mialem oklejone uszczelki pod polerke.

Doraznie w wyjatkowych sytuacjach sie sprawdza, na codzien zbyt czasochlonne i zbyt mocno trzeba uwazac - ale na wszelkiego rodzaju oleiste sprawy na szybie dziala lepiej niz niejeden cleaner a przy tym faktycznie kosztuje gorosze - tylko ten zapach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie a co powiecie o Meguiar`s NXT Generation Glass Cleaner?

 

Wcześniej używałem Grooma Glas Cleanera (dobry i mało wydajny) ale stwierdziłem, że jak zamawiam paczuchę z czymś innym to sprzawdzę sobie także coś innego, jak dla mnie jest OK, nawet wiecej, co prawda nie miałem styczności z innymi środkami do szyb wiec nie mam do czego porównać, nie mniej jednak wystarczy prysnąc raz - dwa wytrzeć mf i wszystko, bardzo ładnie i szybko czyści i nie zostawia smug, w środeczku szyby dość wolno przyjmują kurz wiec też plus, ładnie pachnie nastepny plus, mam go już ponad półroku i w buletce jeszcze sporo a używam średnio 2 -3 razy w miesiącu na wszystkie szyby ... jak pisałem wcześniej nie mam porównania do innych wiec proszę sięnie sugeroać do końca tym co piszę, moje oczekiwania spełnił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od dłuższego czasu szybki myje QD jakimś, dają rade a i przez jakiś czas jest efekt wycieraczki.

 

Podobnie robię ale chyba jednak potrzebuję czegoś bardziej ekonomicznego - Ktoś ma doświadczenie co warto ewentualnie kupić w opakowaniu galonowym typowo do szyb? Mam APC z Stjarnaglossa ale akurat do szyb nie bardzo się sprawdza.

 

Na DW zachwycają się takim Cifem:

http://www.bagstar.pl/cif_glass_cleaner_op_750ml.html :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Nielsen Blue Window

 

popieram kolege spons, plyn jak plyn, osobiscie nie widze aby sie czyms specjalnym wyroznial - myje jak plyn do szyb, smug nie pozostawia to fakt, ale nic poza tym. Nie wiedze specjalnej roznicy w stosunku do marketowych plynow do szyb - np. do uzywanego przezemnie sidoluxu do szyb. Ani skuteczbniejszy, ani specjalnie tanszy, myje i juz... Jezeli mialbym go zamawiac ponownie to chyba bym poszedl i kupil w tesco cos typu sidolux czy ajax do szyb bo roznicy nie widze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja polecam z dostępnych w marketach piankę Prestone, też całkiem spoko w połączeniu z tanimi mikrofibrami do szyb również z marketu. Również już nie wrócę do Clina, a piankę tą mam już od jakiegoś roku i jest jeszcze całkiem sporo, wg. mnie jest wydajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi, ja MF Nigrina do szyb.

Lucas_UK, to ten sam produkt, tylko ten po prawej ze starej serii Megsa, z tego co wiem różnią się tylko atomizerem, to samo mam w Natural Shine od Megsa. Jedno w nowym opakowaniu drugie w starym, różnicy nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lusso Oro Glass Polish. Producent podaje, że można zmieszać w proporcji 1 do 4 lub nawet 1 do 10 z czystą, najlepiej destylowaną wodą. Czy używaliście go w takich rozcieńczeniach? Daje radę? ,,Cały czas szukam" płynu do mycia szyb w domu i aucie. Bardzo dobrego jakościowo i w miarę atrakcyjnego cenowo;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.