Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście po zakupieniu w ostatnim czasie Nielsen Blue Window Clean II w cenie 16 plnów za litr, dochodzę do wniosku, że nigdy więcej nie będę przepłacać za płyn do szyb i zostaję przy Nielsenie po wsze czasy.

Pierwszy, którym domyłem przednią szybę od wewnątrz bez rosy na czole. Absolutnie się nie maże, szybko odparowuje, jest niepalny i przyzwoicie pachnie. Bajka. I to wszystko za naprawdę śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
A ja tam i tak murem będę za carchem Glass cleaner... Cena totalnie śmieszna przy koncentracie a jeszcze nigdy nie mialem problemu

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Cieszy mnie bardzo tak dobra opinia zresztą nie bezpodstawna, polecam wypróbować także Clarity Glass Cleaner bo oprócz bezproblemowej pracy z nim daje efekt hydrofobowy na dobrym poziomie a to tylko płyn do szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie szyb to była dla mnie tragedia... Zawsze jakaś denerwująca smuga zostawała :wallbash: przeglądając to forum znalazłem informacje na temat marki "CarChem" okazało się, że środki te mogę zakupić kilka km od mojego domu :shock: szybki kontakt z sprzedawcą i już bylem u niego :mrgreen: zdecydowalem się na kilka produktów i między nimi znalazł się "Glass Cleaner Concentrate" wczoraj rozrobiłem go tak jak zaleca producent (1:10) no i przyszedł czas na testy :roll: pierwsze próby i decyzja, że ten produkt zostaje u mnie na dłużej :D zapach przyjemny (u mnie akurat guma balonowa), skuteczność i wydajnosc :shock: Do czyszczenia używam tylko tego specyfiku i ręczników papierowych, żadnych smug a szyby czyste, jestem zadowolony 1000% i polecam wszystkim :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGUIARS GLASS CLEANER. Koncentrat 3,8 l. Można rozcieńczać 10:1. Czyli wychodzi około 30 / 40 litrów. W cenie około 150 zł.

 

Zapach 'jagodowy' rozwala system. Nie do przebicia.

 

Ręczniki papierowe z Lidla. 2 listki na szybę. Złożyć razem, psik na szybę, umycie. Odwrócenie ręcznika i wytarcie do sucha. Bez użycia siły, szybko, lekko i przyjemnie. Brak jakichkolwiek smug, brak papierowych nitek i pozostałości.

 

Jedyny 'minus' to ten obłędny zapach. Po chwili wąchania człowiek od razu robi się głodny :)

 

 

 

Czym usunąć zabrudzenia szyb z którymi nie poradził sobie: Megs, Menzerna Top Inspection, IPA, czysty Dimer bez rozcieńczania, Nitro, rozpuszczalnik? Prawdopodobnie po paście polerskiej. Wybić szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Czy da się coś zrobić z szybą, która ma milion hologramów, smug (sprawiają wrażenie, że są pod szybą), dziwnych wżerów, których nie idzie usunąć żadną chemią, czy raczej tylko wymiana?

 

Auto stosunkowo nowe, bo pierwsza rejestracja koniec 2012, a po 200 tysiącach autostradowej jazdy cały przód wygląda tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

651109 Witajcie!Czy da się coś zrobić z szybą, która ma milion hologramów, smug (sprawiają wrażenie, że są pod szybą), dziwnych wżerów, których nie idzie usunąć żadną chemią, czy raczej tylko wymiana?Auto stosunkowo nowe, bo pierwsza rejestracja koniec 2012, a po 200 tysiącach autostradowej jazdy cały przód wygląda tragicznie.

 

651168 goldrentpl, zcv, Autoglym Car Glass Polish na ściernej gąbce/padzie. A jeśli nie pomoże to Ceriglass

 

A czy ścieranie przy użyciu CGP nie spowoduje, że z przedniej szyby zrobi się soczewka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Doradźcie Panowie jakie wybrać czyściwo do dokładnego mycia szyb przed oklejaniem folia ściemniającą? Obowiązkowo oczywiście musi być bezpyłowe oraz dobrze wchłaniające zanieczyszczenia aby zapobiec ich rozmazywaniu. Szykac czyściw celulozowych, bawełnianych, mieszanych, dwu trzy czy czterowarstwowych? Oczywiście czyściwo w rolce. Szukam również jakiegoś super płynu do mycia szyb który by idealnie odtłuszczał i mył szkło. Widziałem kiedyś płyn który po pryśnięciu na szybę i przetarciu kilka razy czyściwem działał cuda. Wiem tylko że był niebieski.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czyściwa" zastąpiłbym mikrofibrą o strukturze waflowej, sprawdzi się najlepiej i nie będzie mazać ;)

Co do płynów to gorąco polecam Nielsen Blue Window Clean II - 16 zł za litr a jest naprawdę świetny.

Dodatkowo możesz odtłuścić IPĄ 50/50 z wodą demineralizowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy poruszany był ten temat ale mam pytanko . Jak umyć szybę tam gdzie się kończy blisko deski rozdzielczej ? Ręki tam nie wepchnę . Cała szyba czyściutka a tam jak przyłożę światło z LEDa to brudno :(

 

fota pożyczona od wujka google chodzi mi oczywiście od strony wewnętrznej

dd83d17baf641e86gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.