Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Koledzy używał ktoś do szyb aktywnej piany "szyba" z Bioline ?

Nie jestem ich przedstawicielem ale powiem wam szczerze, że nie zamienię tego płynu na żaden inny.

Nie dość, że kosztuje śmieszne pieniądze to działa perfekt :), radzę wypróbować zanim kupicie specjalne "dedykowane" płyny za chore sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem,

Na zewnątrz mam ślady po wycieraczkach a od wewnątrz mam 3 ślady po przyssawce od nawigacji bądź uchwytu na telefon i żadnym płynem do szyb ani innym środkiem do mycia nie mogę się ich pozbyć. Jakich produktów użyć żeby się tego pozbyć, i nie zniszczyć szyby?

 

Rysy po wycieraczkach nie są jakieś ogromne, są również delikatne kropki po kamykach ale nie chce narazie wymieniać szyby ze względu ze jest oryginalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A AUTOGLYM CAR GLASS POLISH by nie pomógł? Nie są to jakieś duże rysy a ja raczej nie mam zaplecza aby się tym zająć we własnym zakresie? Chyba ze któryś z kolegów poleci mi jakiegoś magika z okolic Lublina który by się tego podjął. I takie pytanie czy odpryski po kamyczkach nie dyskwalifikują szyby do polerowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

676514 A AUTOGLYM CAR GLASS POLISH by nie pomógł?

Na plamy tak, na rysy nie.

676514 I takie pytanie czy odpryski po kamyczkach nie dyskwalifikują szyby do polerowania?

Nie. Czasami jest problem z wymyciem resztek tlenku z odprysków ale prędzej czy później same się wypłukują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a macie jakąś technikę jak wytrzeć szybę w dolnej części od wewnątrz (praktycznie tuż przed kratką nawiewu na szybę)? Pytam ponieważ wczoraj, w środku po szybie pociekła mi woda chyba przez różnicę temperatur :/ mam nadzieję, że wycierając nie zrobiłem "mazaja".

 

A tak na marginesie jaki płyn polecacie aby umyć szybę bez smug? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]cronix3[/ref], coś w ten deseń:

large_accs8.jpg?lm=1455092352

 

Aktualnie dostępne w ofertach Lidla i Biedry.

 

 

O właśnie o coś takiego mi chodzi, ponieważ wytarcie szyby na samym dole to syzyfowa praca. Kolego korzystasz z takiego czegoś? Jaki jest efekt po wytarciu szyby takim "przyrządem"? Robią się jakieś mazaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczna fibra jest średniej jakości (głównie do zbierania wilgoci), ale da rade tym przytrzymać lepszą na wierzchu. Jak dojdziesz do wprawy to i mazów nie będzie, chociaż nie spodziewaj się komfortu pracy jak ręką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie tego samego komfortu, ale raczej powinno wystarczyć aby wytrzeć szybę u samego dołu prawie przed "czarnymi kropkami" na szybie. Czy się jednak mylę? :o

 

Którą wybrać:

1. http://telezakupy.tv/sprzatanie/638-myjka-do-szyb-z-raczka.html?search_query=myjka&results=4

[mod=krd]nie linkujemy do allegro[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o myjkach Karcher WV2 do szyb? Mam parę takich na stanie na magazynie i myślę czy nie porwać jednej do swojego dziecka <3? Ktoś jakieś doświadczenie?

Mam takie cos. Do domu jak najbardziej, do auta się nie nadaje, chyba że do busa. Nadaje się do płaskich powierzchni szklanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega napisał, duże i płaskie szyby owszem, czyli do szyb domowych i luster w domu, w przypadku zakrzywionej szyby lub wygiętej odpada, a takowe mamy w samochodach, a skąd wiem, bo porwałem żonie i niestety nie da się iść na skróty :D .

Tzn. o ile samą myjką to podziałasz troszkę ale tym odkurzaczem niewiele zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :D dzięki wielki za odpowiedzieć :D czyli Cleaner od ADBL i goofer tez ADBL i heja naprzód pozostaje ^_^ szyby to najgorszy element jaki dla mnie istnieje w detalingowym świecie, serio... wszystko mi fajnie wychodzi a przy szybach po prostu dostaje szewskiej pasji, szczególnie tylnej.... :wallbash::wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]noyy[/ref], co za auto masz ? Znajomy miał podobny problem , wymienił filt kabinowy nic nie dało , preparatem Anti Fog próbował to samo . Okazało się że miał 2-3 dziury w podłodze , po załataniu już nie miał problemów z parowaniem szyb . Popatrz na wykładzinę czy nie jest gdzieś mokra .

Problem ten występuje w aucie bmw e46. Dzięki za rady.

 

I włącz ogrzewanie na maksa z zamkniętym obiegiem na 20-30 min i potem otwieramy wszystkie drzwi i wietrzymy:-) i poszukaj kałuży plus używaj klimy? Powinna zmniejsZyc wilgotnosc

Ekhem.. napisałem o tej metodzie w poprzednim poście. Jest różnica między używaniem klimy, a obowiązkiem używania jej. :thumbdown:

 

Dzięki manio49. Mam przez cały rok gumowe dywaniki, także dziwna sprawa, ale jeszcze się temu przyjrzę. :dontknow:

 

Mógłbyś napisać słów kilka nt. produktów z przedrostkiem "anti fog"?

 

Wybacz przeoczylem... i teraz nawet zdjecia widze:-) Kup zwirek zelowy dla kotow i wysyp pod dywaniki nizle wciaga wode a drogi nie jest, a zmniejszy wilgotnosc. U mojej narzeczonej byla woda w wykladzinie i ladnie zebral cala wilgoc z wnetrza i znacznie zmniejszyl problem parowania.

 

Dodatkowo umyj, odtlusc szyby do czasu az wybierzesz specyfik anyfog. Widac ze sa pomazane i latwiej woda osiada.

Zapomniałem dodać, korzystano z takich kupnych "woreczków", które miały wyciągać wilgoć. W desperacji kiedyś został nawet położony na deskę rozdzielczą, w rogu, przy słupku. Próby zdały się na marne również z pudełkiem plastikowym, a w nim ryż. Spróbuję tak jak napisałeś - żwirek żelowy pod wykładzinę.

 

Nie udało mi się jeszcze zebrać sił na pranie tapicerki, ale może jest to jakaś myśl na tę wilgoć. Jak nie pranie to chociaż wyciąganie wody z tapicerki tą przekładką do rury odkurzacza. (końcówka do prania tapic.)

 

 

Rozwiązałeś problem bo mam to samo u siebie :( auto tez to samo :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :D dzięki wielki za odpowiedzieć :D czyli Cleaner od ADBL i goofer tez ADBL i heja naprzód pozostaje ^_^ szyby to najgorszy element jaki dla mnie istnieje w detalingowym świecie, serio... wszystko mi fajnie wychodzi a przy szybach po prostu dostaje szewskiej pasji, szczególnie tylnej.... :wallbash::wallbash::wallbash:

Mleczko Autoglym lub inne wcierasz, zostawiasz na kilka minut i kryształ, można ewentualnie się wspomóc finalnie jakimś płynem i musi byc błysk.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :D dzięki wielki za odpowiedzieć :D czyli Cleaner od ADBL i goofer tez ADBL i heja naprzód pozostaje ^_^ szyby to najgorszy element jaki dla mnie istnieje w detalingowym świecie, serio... wszystko mi fajnie wychodzi a przy szybach po prostu dostaje szewskiej pasji, szczególnie tylnej.... :wallbash::wallbash::wallbash:

Mleczko Autoglym lub inne wcierasz, zostawiasz na kilka minut i kryształ, można ewentualnie się wspomóc finalnie jakimś płynem

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Mówisz o glass Polish ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :D dzięki wielki za odpowiedzieć :D czyli Cleaner od ADBL i goofer tez ADBL i heja naprzód pozostaje ^_^ szyby to najgorszy element jaki dla mnie istnieje w detalingowym świecie, serio... wszystko mi fajnie wychodzi a przy szybach po prostu dostaje szewskiej pasji, szczególnie tylnej.... :wallbash::wallbash::wallbash:

Mleczko Autoglym lub inne wcierasz, zostawiasz na kilka minut i kryształ, można ewentualnie się wspomóc finalnie jakimś płynem

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Mówisz o glass Polish ?

 

Właśnie o nim, jeszcze jest Clear Vue od Autobrite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.