Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

NIELSEN Blue Window Clean II

 

Czy ten płyn do szyb jak kapnie podczas mycia na deskę rozdzielczą to zostawia śłady ??

 

Jak ostatnio czyściłem nim szybki u siebie to za grubo psikałem i trochę było na desce, ale żadnych plam nie zostawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć, czytałem poprzednie wypowiedzi i wydawać by mogło się, że wiem co wybrać, ale polecono mi taki środek: "Car pro anti frog". Ktoś używał, poleca, jak się spisuje?

 

Problem: parowanie szyb

Zastosowane sposoby, rady:

Wymieniony filtr kabinowy,

mycie okien płynem do szyb z alkoholem (clin, bądź podobne. Tak czy inaczej - podebrane z kuchni),

pianka do golenia.

 

Rok temu już ten problem miałem, ale rozwiązywałem to przy pomocy ciągłego grzania na szyby, jednak nie jest to żadne rozwiązanie, bo można się udusić. Po zgaszeniu auta, na postoju - zaraz zachodzą. :zly:

Zdjęcie poglądowe:

 

P.S Auto również wewnątrz było suszone, czyli grzanie na max, uchylona szybka z tyłu i zostawione na jakiś czas.

 

2wvlvE.jpg

7n5KKB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I włącz ogrzewanie na maksa z zamkniętym obiegiem na 20-30 min i potem otwieramy wszystkie drzwi i wietrzymy:-) i poszukaj kałuży plus używaj klimy? Powinna zmniejsZyc wilgotnosc

Ekhem.. napisałem o tej metodzie w poprzednim poście. Jest różnica między używaniem klimy, a obowiązkiem używania jej. :thumbdown:

 

Dzięki manio49. Mam przez cały rok gumowe dywaniki, także dziwna sprawa, ale jeszcze się temu przyjrzę. :dontknow:

 

Mógłbyś napisać słów kilka nt. produktów z przedrostkiem "anti fog"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I włącz ogrzewanie na maksa z zamkniętym obiegiem na 20-30 min i potem otwieramy wszystkie drzwi i wietrzymy:-) i poszukaj kałuży plus używaj klimy? Powinna zmniejsZyc wilgotnosc

Ekhem.. napisałem o tej metodzie w poprzednim poście. Jest różnica między używaniem klimy, a obowiązkiem używania jej. :thumbdown:

 

Dzięki manio49. Mam przez cały rok gumowe dywaniki, także dziwna sprawa, ale jeszcze się temu przyjrzę. :dontknow:

 

Mógłbyś napisać słów kilka nt. produktów z przedrostkiem "anti fog"?

 

Wybacz przeoczylem... i teraz nawet zdjecia widze:-) Kup zwirek zelowy dla kotow i wysyp pod dywaniki nizle wciaga wode a drogi nie jest, a zmniejszy wilgotnosc. U mojej narzeczonej byla woda w wykladzinie i ladnie zebral cala wilgoc z wnetrza i znacznie zmniejszyl problem parowania.

 

Dodatkowo umyj, odtlusc szyby do czasu az wybierzesz specyfik anyfog. Widac ze sa pomazane i latwiej woda osiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]noyy[/ref], co za auto masz ? Znajomy miał podobny problem , wymienił filt kabinowy nic nie dało , preparatem Anti Fog próbował to samo . Okazało się że miał 2-3 dziury w podłodze , po załataniu już nie miał problemów z parowaniem szyb . Popatrz na wykładzinę czy nie jest gdzieś mokra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]noyy[/ref], co za auto masz ? Znajomy miał podobny problem , wymienił filt kabinowy nic nie dało , preparatem Anti Fog próbował to samo . Okazało się że miał 2-3 dziury w podłodze , po załataniu już nie miał problemów z parowaniem szyb . Popatrz na wykładzinę czy nie jest gdzieś mokra .

Problem ten występuje w aucie bmw e46. Dzięki za rady.

 

I włącz ogrzewanie na maksa z zamkniętym obiegiem na 20-30 min i potem otwieramy wszystkie drzwi i wietrzymy:-) i poszukaj kałuży plus używaj klimy? Powinna zmniejsZyc wilgotnosc

Ekhem.. napisałem o tej metodzie w poprzednim poście. Jest różnica między używaniem klimy, a obowiązkiem używania jej. :thumbdown:

 

Dzięki manio49. Mam przez cały rok gumowe dywaniki, także dziwna sprawa, ale jeszcze się temu przyjrzę. :dontknow:

 

Mógłbyś napisać słów kilka nt. produktów z przedrostkiem "anti fog"?

 

Wybacz przeoczylem... i teraz nawet zdjecia widze:-) Kup zwirek zelowy dla kotow i wysyp pod dywaniki nizle wciaga wode a drogi nie jest, a zmniejszy wilgotnosc. U mojej narzeczonej byla woda w wykladzinie i ladnie zebral cala wilgoc z wnetrza i znacznie zmniejszyl problem parowania.

 

Dodatkowo umyj, odtlusc szyby do czasu az wybierzesz specyfik anyfog. Widac ze sa pomazane i latwiej woda osiada.

Zapomniałem dodać, korzystano z takich kupnych "woreczków", które miały wyciągać wilgoć. W desperacji kiedyś został nawet położony na deskę rozdzielczą, w rogu, przy słupku. Próby zdały się na marne również z pudełkiem plastikowym, a w nim ryż. Spróbuję tak jak napisałeś - żwirek żelowy pod wykładzinę.

 

Nie udało mi się jeszcze zebrać sił na pranie tapicerki, ale może jest to jakaś myśl na tę wilgoć. Jak nie pranie to chociaż wyciąganie wody z tapicerki tą przekładką do rury odkurzacza. (końcówka do prania tapic.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.