Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, kusiu napisał:

Gdzie? Nie ma takiego.. Albo źle szukam..

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

http://fanlidla.pl/gazetka/2018.01.04.samochod/39300,Mop,do,szyb

Coś takiego jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli ktoś szuka taniej, a zarazem naprawdę bardzo dobrej alternatywy dla typowych płynów do szyb to od siebie polecam w tej roli CarPro Ech2o ;)

Produkt sam w sobie został stworzony z myślą o myciu bezwodnym oraz jako typowy quick detailer. W necie wyczytałem ze również bardzo dobrze sprawdza się jako typowy płyn do szyb. Nic tylko sprawdzić...
Rozrobienie koncentratu tak jak QD czyli 1:10 i lecimy...

DSC_5664.jpg
Mieli racje :)  Bardzo dobry wszechstronny produkt, świetnie czyści powierzchnie szklane z racji swoich właściwości. Odparowuje momentalnie, żadnych mazów ciągnięć po szybie. Zapach bardzo lekki, w sumie ciężki do wyczucia co również uważam za swego rodzaju mały plus.

Z czystym sumieniem polecam ten wielozadaniowy produkt, który znalazł u mnie kolejne zastosowanie ;) 
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 Sprawdzałeś może czy wewnątrz równie dobrze jest nim myć szyby i z łatwością czyści i nie pozostawia smug nocą gdy jeździmy i widzimy światła innych z naprzeciwka? Dobrze rozumiem że z 50ml zrobimy 0,5L środka który świetnie sprawdzi się z myciem szyb? Z zewnątrz nie mam problemów ale w środku muszę mieć coś łatwego w aplikacji który daję radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kusiu wczoraj sprawdziłem wieczorem i możesz śmiało aplikować wewnątrz na szyby. Nie ma pozostawia smug i nic nie nie przebija pod światło. Kwestia jeszcze dobrej waflowej fibry (u mnie adbl goofer towel)

Tak, zgadza się. z 50ml koncentratu dostajemy 0.5L środka który jest zarówno fajnym QD(wysoka śliskość i przyciemnienie lakieru) jak i mamy wspomniany płyn do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

9 lat myje juz samochody i powiem tylko ze tajemnica w czysczeniu szyb jest taka ze wystarcza 3 specjalne szmatki, woda i przede wszystkim odpowiednia technika i wszystkie szyby we wnetrzu sa idealnie czyste w czasie max 10 min. Plyny do czyszczenia to zbedny wydatek ktory wdodatku utrudnia prace. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz... niech ci będzie że masz 3 magiczne szmatki które ściągają z wodą tłusty nalot z szyby :lol: zdradzisz może jak za pomocą wody i tych szmatek usuniesz plamy po wodzie/kamieniu z szyb na zewnątrz? Plamy których czasem nie widać gołym okiem ale ukazują się po przetarciu wycieraczką lub widać je w nocy pod światło.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona szmatka od sonaxa do szyb ktora musi byc wilgotna nawet bardzo nadmiar wody sciagasz szmatka pva od viledy nastepnie druga sucha szmatka od sonaxa polerujesz do sucha. Co do zewnatrz to zalezy z czego jest brudna szyba. Mozna probowac od glinki, magiczna gabka pasta do czyszczenia szyb po czyszczenie maszyna polerska itd. Przez te 9 lat umylem ponad 25tys samochodow wiec najwieksze znaczenie ma technika ktorej nie sposob opisac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakieś rady co do czyszczenia tłustego osadu po papierosach elektrycznych na szybach od wewnątrz? ja stosuję mix 1 część IPA i 3 części płynu do szyb ale może macie jakieś lepsze pomysły na takie uporczywe zabrudzenia? samym płynem maże się tak, że idzie jedną szybę z 10 minut myć czasami.

co do sedna tematu to tak jak wiele osób używam dwóch fibr do mycia szyb w środku: waflowej (jakaś tania chińszczyzna, ale kusi mnie ten waflowy z ADBL) i takiej o bardzo krótkim i płaskim włosiu, pewnie wiecie o co chodzi. i nawet ze słabszym płynem (obecnie mam tenzi top glass) idzie umyć dokładnie i bez smug :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem, i ciekawy pomysł - nigdy nie brałem pod uwagę używania środków tego typu w środku. ale czekam na więcej propozycji - im więcej pomysłów, tym więcej okazji do testowania, a o to chyba w detailingu też chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szyba od środka ma to do siebie że najszybciej się brudzi.....chodzi o brud "niewidzialny" tłuszcz itp.  co w efekcie jest szybko ukazywane w parne,deszczowe dni. Czy używacie do porządnego odtłuszczenia tylko IPY ? Czy chwalone w wielu miejscach CARTEC SCHEIBEN REINIGER poradzi sobie lepiej niż standardowe budżetowe środki do szyb ??   

Duzo pochlebych opinii słyszałem że dobrze odtłuszcza (choćby na kanale Pana Nowickiego) czy ktoś tu faktycznie z autopsji może mi to potwierdzić. Wiem że są rewelacyjne środki do szyb ale ten Cartec to jakieś 15 zeta za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maskun chcesz kłaść jakąś powłokę od środka, że potrzebujesz ją odtłuszczać? :) Użyj taniego i sprawdzonego zestawu: płyn do szyb i jakiś wafel. Gwarantuję, że będziesz mega zadowolony. W weekend bezproblemowo usunąłem tłusty film płynem DM glass magic i pomarańczowym waflem do szyb od ADBL :good: i nie mam/nie miałem kłopotu z parowaniem.

Może problem nadmiernego parowania leży gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, paperson napisał:

chcesz kłaść jakąś powłokę od środka, że potrzebujesz ją odtłuszczać?

heh nie @paperson  powłoki nie przewiduje;-).....poprostu jak się dłuższy czas nie myje od środka szyb to potem samo wycieranie płynem do szyb tylko rozmazuje......pytam więc o jakiś środek z "odtłuszczaczem" a takim jest rzekomo z tego co wszędzie czytam Cartec SR ...... może ktoś tu używał tego i napisze dwa zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88  doskonale Cię rozumiem że można IPE użyć ale czasem są środki do powójnego zastosowania i myślałem że w takich sytuacjach IPE sobie odpuszcze....czasem na szybko trzeba coś zrobić i być może preparat który wyżej wymieniłem zastąpi dodatkowe użycie izopropylu.

*analogicznie do tej sytuacji miałem jakiś czas temu środek(odlewka od znajomego do testu) do smoły i metalicznych zanieczyszczeń......faktycznie działał i nie trzeba było posiadać dwóch preparatów. Nie radził sobie tak dobrze jak oddzielne środki ale było ok.

 

edit. to był CarPro TRIX TarX IronX odnośnie tej analogii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel  no bardzo ciekawa sprawa...nie widziałem tego w testach jakoś umknęło. Nawet bym uśmiechnął się do Ciebię i na testy podjechał - jedną szybę tylko dla sprawdzenia no ale pewnie ciężko się będzie dogadać. Mam bez ramkowe drzwi u siebie w Subaru i czyste/jałowe szyby u mnie odrazu robią WOW.

Trudno dostać ten środek ale może wiesz gdzie zakupić w PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.