Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
15 minut temu, Michał126 napisał:

Do jakich kont? Bankowych?

heheh faktycznie :P juz poprawione +1 za spostrzegawczość. No u mnie to samo niedługo będzie trzeba na szafkę jakiś zamek zamontować bo człowiek nie wie kiedy znikają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BiałyGTi napisał:

@Strus tego z NW tez widziałem ale jakoś nie miałem przekonania do takiego połączenia ale poczekam na twoj test

 

Testu w pełnym tego słowa znaczeniu nie przewiduję ale dam na pewno jakie wrażenia z działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Strus napisał:

Ja czekam na przesyłkę. Ciekaw jestem tego cuda bardzo

hehe tylko opisz szybko wyniki, bo mam w koszyku ich płyn i nie wiem czy jest sens kupna gdyż za hydrofobowość u mnie na szybach odpowiada SSW (i robi to bardzo dobrze) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, Gardor napisał:

Nie oczekuj cudów, raz użyłem i sprzedałem. Nie podobało mi się docieranie tego produktu już wole rainx 2w1.

pod ledem widać że zostawił mazy. Nie mniej jednak poradził sobie z waterspotami dobrze.

Ciekawe jak hydrofobowosc. Sprawdze sobie go po cleanerze AutoGlym'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Strus napisał:

Na przedniej też? Nie maże się nic?

Na przedniej też położone, ale tak jak u kolegi BiałyGTi szybko znika pod wpływem wycieraczek(ale tam gdzie nie sięgają to na szybie są piękne kropelki które szybko uciekają) 
 
@BiałyGTi nie wiem dokładnie, ale napewno już ze 2 tyg siedzi bez garażu i dużo jeżdżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus - jak chcesz to Ci odleję trochę tego "specyfiku" co go przez przypadek poczyniłem. Będziesz miał na porównanie z Carchemem. A jak się boisz, że będziesz miał po nim więcej roboty to możemy się ustawić w weekend i sprawdzisz na moim czy się nic nie maże itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Strus napisał:

Ja się zaczynam zastanawiać czego by tu dolewać do płynu do spryskiwaczy żeby fajna niewidzialna wyszła.

Nie wiem czy coś co ma właściwości hydrofobowe zadziała sensownie przy rozpyleniu przez dyszę spryskiwacza... może przy dyszach mgłowych miało by to jakąś tam rację bytu, ale wydaje mi się, że tutaj kluczem do sukcesu jest odpowiednie "roztarcie" produktu na szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, yacek _b napisał:

Koledzy te wasze spekulacje odnośnie płynu do spryskiwaczy z właściwościami niewidzialnej wycieraczki to takie małe żarciki ? :blush:

nie, to już jest konkretne zboczenie detailerskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strus napisał:

Ja się zaczynam zastanawiać czego by tu dolewać do płynu do spryskiwaczy żeby fajna niewidzialna wyszła.

Tak, wiem, Carchemem można cały zbiornik zalać ale to trochę słabo finansowo wyjdzie.

IPy. Zacząłem się zastanawiać, czy by nie lać setkę na 900 ml wody demineralizowanej + koncentrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Michał126 napisał:

IPy.

@Michał126 - w jaki sposób izopropanol miałby dawać hydrofobowość? Oczywiście IPA ma zastosowanie w płynach do spryskiwaczy - stosuje się ją w płynach zimowych, żeby obniżyć temperaturę zamarzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filon, w taki, w jaki daje hydrofobowość niewidzialna wycieraczka sformułowana na bazie izopropanolu, sam zaś izopropanol ją konserwuje :)

Płyny zimowe są oparte głównie na etanolu, nie izopropanolu, bo jest tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 hmmm... aż będę musiał w weekend przeprowadzić kilka testów :D zawsze wydawało mi się, że z izopropanolu korzysta się głównie przez jego dość dobre właściwości odtłuszczające oraz szybkie odparowywanie w temperaturze "pokojowej" - ale jak to mówią, nie przekonasz się póki sam nie spróbujesz, więc IPA w dłoń i trzeba będzie się pobawić ;)

P.S. a co do skażonego etanolu - fakt, chociaż imho producenci (przynajmniej lepszych płynów) powinni korzystać z izopropanolu

UPDATE:
Spytałem mądrzejszego chemicznie kolegę i twierdzi, że IPA w składzie NW jest po to, żeby "doczyścić" szybę a za efekt hydrofobowy odpowiadają polimery takie jak PDMS. Nie zmienia to faktu, że test z samą IPĄ wykonam i podzielę się rezultatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Michał126 napisał:

@Filon, w taki, w jaki daje hydrofobowość niewidzialna wycieraczka sformułowana na bazie izopropanolu, sam zaś izopropanol ją konserwuje :)

Płyny zimowe są oparte głównie na etanolu, nie izopropanolu, bo jest tańszy.

Tylko że izopropanol jest w tym miejscu tylko nośnikiem substancji nadającej hydrofobowość, a używany jest dlatego, że sam ładnie odparowuje szybko, pozostawiając ten właściwy środek na szybie. Nie rozumiem w jaki niby sposób ipa miałaby nadawać hydrofobowość, jeżeli już to może osłabić nałożoną NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.