Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zapomniano chyba o płynie-koncentracie Meg'sa Glass Cleaner. Cena za litr jest chyba najniższa w porównaniu z konkurencją, zapach świetny (chociaż czasami jego intensywność trochę potrafi męczyć), działanie prawie super... Prawie, gdyż - mimo doczyszczania szkła na wysokim poziomie - rozrobiony wg wskazań producenta koncentrat potrafił zostawiać trudne do dotarcia smugi, dlatego poszedł na pewien czas w odstawkę, na korzyść płynów innych producentów. Ostatnio jednak przypomniałem sobie o nim i wpadłem na (głupi...?) pomysł: dolałem do 500 ml gotowego płynu ok. 30 ml zwykłego octu. Teraz to praktycznie płyn-ideał: świetnie czyści szyby, lustra itp., praktycznie nie smuży, dosyć szybko odparowuje, przez co się nie maże... A do tego śmieszna cena - ok. 160 pln,- za 38 litrów płynu... :wink: Podobno jak coś działa, to nie jest głupie, więc chyba jednak to nie był głupi pomysł z tym octem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eidos71 napisał:

@markis80 - wszystkie kosmetyki (koncentraty, bo gotowych nie rozcieńczam) rozrabiam tylko w demineralizowanej.

 

a czy zauważyłeś po czasie zmianę koloru Megs'a , cholerka , w piwnicy mam jeszcze pół baniaczka tego koncentratu , jednak wkurzył mnie i go odstawiłem , że po jakimś czasie w butelkach pet tracił kolor , rozrabiany wodą zdemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją butlę koncentratu (a właściwie ok. 1/3 butli) mam od ponad 3 lat i kolor ma cały czas taki, jak początkowo. To samo po rozrobieniu - z tym, że rozrabiam zawsze do +/- 500 ml gotowego płynu i nigdy nie stoi on dłużej, jak 1,5-2 miesięcy (pomijam okres, gdy go nie używałem na rzecz innych produktów do szyb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Planuje od jakiegoś czasu zakupić coś typowo do szyb..na celowniku wafel czyli ADBL Goofer Towel 35x35cm.
Tylko tak myślę i myślę...faktycznie poczuje dużą różnice w użytkowaniu  Goofera vs zwykła MF z krótkim włosiem?  Do tej pory pracowałem ze zwykłymi MF i tragedii jakos nie było ale jakoś mi sie tak umyślało, ze może wafel da lepsze efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ja ostatnio zamówiłem sobie koncentrat płynu od carchem rozrobiłem a do mycia uzylem głaniej MF jako mycie a docieranie waflem i ten duet cos pieknego. Testowalem juz kilkadziesiąt płynów i to co robi ten z carchema to mistrzostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał Auto Finesse Glass Vision? A może wiecie jak wypada w porównaniu z Autoglym Car Glass Polish?

Przy AF Glass Vision powinno się unikać kontaktu z plastikiem i gumą, ale może usunie mi biały nalot po nie-wiem-czym na szybach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glass Cleaner Concentrate Megsa z destylowaną nie do pobicia jeżeli chodzi o aspekt ekonomiczny, sam mam i jest ok ale czemu ma taki beznadziejny intensywny zapach ? Normalnie jak preparat do muszli klozetowej... Ideał by był jakby posiadał zapach Perfect Clarity Glass Cleaner też od Megsa - tego to mogę wąchać cały czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Sa dwa zapachy i lemon ktorego posiadam i guma balonowa . Tak niebieski koncentrat, lemon ladnej pachnie a guma balonowa taka sobie nawet o ile sie nie myle to ktos z forum sprzedawal gume balonowa bo pomylka byla i nie taki mu przyslali:)  na poczatek zamowilem 100ml z ktorego robisz 1l płynu. Tez mi sie konczy juz i zamawiam 500ml bedzie 5l wiec na troche starczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

Sa dwa zapachy i lemon ktorego posiadam i guma balonowa . Tak niebieski koncentrat, lemon ladnej pachnie a guma balonowa taka sobie nawet o ile sie nie myle to ktos z forum sprzedawal gume balonowa bo pomylka byla i nie taki mu przyslali:)  na poczatek zamowilem 100ml z ktorego robisz 1l płynu. Tez mi sie konczy juz i zamawiam 500ml bedzie 5l wiec na troche starczy 

to byłem ja :mrgreen: zajebisty płyn, ale guma balonowa mi strasznie nie podchodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, Arkeolowy napisał:

to byłem ja

no właśnie tak myślałem ale nie bylem na 100% pewny wiec cie nie odznaczałem. a płyn petarda odkąd mam carchema to reszta poszła w kąt. Nawet Moja mówi weź mi tam rozmieszaj bo w domu trzeba okna umyć wiec tez go polubiła :)

 

@Strus tego z NW tez widziałem ale jakoś nie miałem przekonania do takiego połączenia ale poczekam na twoj test :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra posłuchałem was i zamówiłem ten środek Carchema , właściwie dwa na próbę bo ostatnio mam fioła na punkcie czystych szyb :blush:, zwykły płyn i z niewidzialna wycieraczką ( ciekawie czy jest podobny do preparatu Duraglossa Rain Repel #751 ) . Na razie małe opakowania bo nie wiadomo czy podejdzie . Oby się nie skończyło , że czystość szyby zależy od techniki mycia  i używanych ściereczek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BiałyGTi napisał:

no właśnie tak myślałem ale nie bylem na 100% pewny wiec cie nie odznaczałem. a płyn petarda odkąd mam carchema to reszta poszła w kont. Nawet Moja mówi weź mi tam rozmieszaj bo w domu trzeba okna umyć wiec tez go polubiła :)

Do jakich kont? Bankowych? :D

Co do użycia w domu - jakbym o mojej mamie słyszał - moje płyny do szyb już dawno wyparły wszelkie Cliny, Sidoluxy i podobne :lol:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.