Skocz do zawartości

Wszystko o polerkach w kategoriach cenowych!


Lucas_UK

Czy temat ten uważasz za przydatny?  

484 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, turzol napisał:

Czy ktoś użytkuje Rupesa LHR15 Mark3 i ma porównanie do poprzednik rewizji tej maszyny?
Dodam ze chce ja kupić jako podstawowa maszynę do pracy może i nawet zarobkowej.

Robiłem kilka elementów Mark 3 na co dzień pracuje na Mark 2, podzielam zdanie kolegi @boT. Mark 3 startuje z 1 biegu trochę większymi obrotami, jest parę gram lżejsza, progresywny spust i to tyle w różnicach. Kabel jak dla mnie za długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

A czy mając maszynę adbl, ta mała o skoku 9mm i chcąc kupić coś co w ogóle "wycina" to maszyna DA o skoku 15mm wystarczy żeby zrobić cutting? Czy jednak 21. Myślę głównie o

-Rupesie  LHR15 Mark III (chyba, że jednak Mark II jeśli jednak nie warto doplacac )

-Flexie XFE 7-15 125

Cenowo tu (Niemcy) wychodzi 15 euro różnicy więc na cenę nie patrzę aż tak, jeśli chodzi o te dwie maszyny)

Już kilka aut zrobiłem ale niestety tylko one stepy małym adbl więc totalnym amatorem nie jestem. Po prostu chce zrobic krok dalej i kupić coś naprawę fajnego.

Chyba, ze jednak zupełnie co innego. Np Shinemaster Ktory cenowo bije te dwie maszyny na głowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krausa s15, w porownaniu do rupesa lhr mark 3 to s15 wybruje jak... tylko znowu w rupesie lekko skantujesz maszyne i juz ruch sie zatrzymuje, czy na oblosciach... robilem chwile na dniach otwartych lare 15mm skok i juz jest lepiej w porownaniu do s15. Lepsza kultura pracy a wiecej nie pomoge w tym temacie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kukson jesli chcesz zrobic krok dalej kup rotacje albo cos w stylu vrg. Majac rollera mysle, ze bedzie to dla Ciebie wystarczajaca maszyna.
Jesli ze wzgledu na obawy przy pracy taka maszyba wolisz DA to wez pod uwage skok 15mm. Bedzie to maszyna bardzo uniwersalna, ktora czesto moze okazac sie swietnym rozwiazaniem do one stepa, ktory wypadnie na duzo lepszym poziomie niz ten rollerem. Nie wspominajac ze bedziesz jeden etap do przodu.
DA o skoku 21mm mnie osobiscie nigdy nie porwalo... No chyba ze pady Praca do najwygodniejszych nie nalezy a swoje z padami robi. Byc moze wynikalo to z mojej zlej techniki w przypadku maszyny ze skokiem 21? Tegi nie jestem pewny w 100%.
Przerobilem juz troche maszyn i musze napisac jedno, trzeba swoje przerzucić... Kiedy moj kolega mowi ze Vrg jest wspaniale, ja twierdzę, ze praca ta maszyna jest na tyle specyficzna, ze dla mnie moze nieistniec.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już przekonany do Rupesa Mark III ale mi namieszales w głowie tym vrg. Byłem w sklepie. Pogadałem, potrzymalem w ręce i nadal nie wiem. Sprzedawca osobiście polecał Flexa o skoku 15mm z tego względu, że vrg podobno ciężki w pracy. Że niby więcej siły potrzebujesz do pracy z vrg, że na przetloczeniach trzeba uważać itp. Jak ma się to do rzeczywistości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
24 minuty temu, Kukson napisał:

na przetloczeniach trzeba uważać itp. Jak ma się to do rzeczywistości? 

VRG na przetłoczeniach działa w przeciwieństwie do zwykłych DA w przypadku których ciężko wygenerować ruch rotacyjny. Bez niego maszyna działa "na słowo honoru". Nie jest skuteczna. W przypadku pracy każdą maszyną musisz uważać na przetłoczeniach. Nawet użycie DA nie zwalnia od myślenia.
Dla mnie VRG to oprócz rotacji, podstawowa maszyna. Nie wyobrażam sobie pracy bez niej. DA leży zakurzona i używam jej tylko od święta.
Hybryda to też idealna maszyna do OneStepów. 
Wiele osób zniechęca się do niej po przeczytaniu, często powielanych postów bez pokrycia. Ktoś coś słyszał i powtarza.
Z obserwacji podczas szkoleń wnioskuję, że większość z Was boi się VRG czy Mille. Ja przekonuję, że nie ma czego. W efekcie wielu kursantów wybiera właśnie tego typu maszynę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, AreK napisał:

VRG na przetłoczeniach działa w przeciwieństwie do zwykłych DA w przypadku których ciężko wygenerować ruch rotacyjny. Bez niego maszyna działa "na słowo honoru". Nie jest skuteczna. W przypadku pracy każdą maszyną musisz uważać na przetłoczeniach. Nawet użycie DA nie zwalnia od myślenia.
Dla mnie VRG to oprócz rotacji, podstawowa maszyna. Nie wyobrażam sobie pracy bez niej. DA leży zakurzona i używam jej tylko od święta.
Hybryda to też idealna maszyna do OneStepów. 
Wiele osób zniechęca się do niej po przeczytaniu, często powielanych postów bez pokrycia. Ktoś coś słyszał i powtarza.
Z obserwacji podczas szkoleń wnioskuję, że większość z Was boi się VRG czy Mille. Ja przekonuję, że nie ma czego. W efekcie wielu kursantów wybiera właśnie tego typu maszynę.
 

Dzięki za odpowiedź. Po przeczytaniu mnóstwa wiadomości, obejrzeniu kilku filmów zdecydowałem, że to będzie mój zakup 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Kukson napisał:

Dzięki za odpowiedź. Po przeczytaniu mnóstwa wiadomości, obejrzeniu kilku filmów zdecydowałem, że to będzie mój zakup 🙂

Jeżeli Ci się nie spieszy to zapraszam do udziału w evencie lub szkoleniu na #detailingshow. Będzie można przetestować większość maszyn dostępnych na rynku.
Pomogę rozwiać Ci ewentualne wątpliwości. Jeśli już kupisz i będziesz miał jakieś pytania to pisz śmiało.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AreK napisał:

Jeżeli Ci się nie spieszy to zapraszam do udziału w evencie lub szkoleniu na #detailingshow. Będzie można przetestować większość maszyn dostępnych na rynku.
Pomogę rozwiać Ci ewentualne wątpliwości. Jeśli już kupisz i będziesz miał jakieś pytania to pisz śmiało.
Pozdrawiam

 Z racji, że mieszkam za granicą niestety nie jestem w stanie akurat 21.09 przyjechać choć próbowałem sobie tak poukładać żeby dać radę, lecz niestety. 

Dzięki za zaproszenie i pomoc, pozdrawiam również 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 09:22, ghost napisał:

Evoxa i DeWalt zbierają dobre recenzje, poczytaj, może ustrzelisz coś dla siebie

Troche poczytałem i znalazłem LARE LR24-125 PRO . Kosztuje 1000 wiec spoko, cos o niej mozesz powiedziec ty albo ktos inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, powalla napisał:

Nie namawiam ale nowa maszyna do 1200 (czytaj chinczyk w różnych wersjach ) ma się nijak do używanego Flexa ... wież mi bo "trochę" tego przerobiłem , a tu masz po przeglądzie,  z pewnych rąk i wyposażenie za min. pińćset w komplecie !

Maszyna od Arka to jak wygrać w Totka. Bierz i nie zastanawiaj sie nawet. Sama skrzynka Flex mi się po nocach śni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Domel napisał:

Maszyna od Arka to jak wygrać w Totka. Bierz i nie zastanawiaj sie nawet. Sama skrzynka Flex mi się po nocach śni.

Na razie maszyna ma już 2 rezerwacje.

A co myślicie Panowie o FLEX XFE 7-15 125  Mogę mieć go używanego od znajomego w moim budżecie.  Czy to dobra maszyna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, lodowa napisał:

czy da się obecnie kupić maszynę DA do 400 zł inna niż hamrona ? tak aby to miało ręce i nogi ... chcieliśmy dla kolegi zrobić mały prezent na uro 

Nie kupisz nic sensownego, ta z Juli jest okej dla własnego użytku. 

Plusy :

Cena, moc na przekladni jest okej, talerz tak łatwo nie staje na przetloczeniach.

 

Minusy:

Wykonanie takie sobie, czuć i widać slaby plastik. 

Krótki kabel zasilający. 

Głośna praca, w niektórych momentach naprawdę tworzą się rezonanse że aż głowa boli, przy dłuższej pracy jest to uciążliwe. 

Trochę przenosi na łapy wibracje tak samo jak Adbl roler 15mm, w tym przypadku i tak wolałbym kupić Hamrona💪 

Potencjometr, lata w każdą stronę  często lubi wkurwiac, przez to że jest luźny, potrafi podczas wibracji które przenosi przestawiać się i zmieniać nam tempo pracy (rpm. ) 🥴 

W tej cenie można przymknac oko, ewentualnie kupić dodatkowo sluchawki do zestawu na uszy 😋, a podczas pracy zacisnąć żeby i pracować nie przejmować się. 

 

No ale jezeli ma być więcej pracy to lepiej kupić coś co ma tych zalet więcej, i pozwala na przyjemny komfort pracy... 😉

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2019 o 12:31, lodowa napisał:

czy da się obecnie kupić maszynę DA do 400 zł inna niż hamrona ?chcieliśmy dla kolegi zrobić mały prezent na uro 

Kupcie mu bon do jakiegoś sklepu partnerskiego i niech dołoży resztę i kupi coś porządnego 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2019 o 12:31, lodowa napisał:

czy da się obecnie kupić maszynę DA do 400 zł inna niż hamrona ? tak aby to miało ręce i nogi ... chcieliśmy dla kolegi zrobić mały prezent na uro 

ADBL DA09125-01 można dostać za 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Posiadam maszynę polerską ADBL DA 125 o skoku 9mm, głównie do one stepu. Poszukuję czegoś mocniejszego, co przyspieszy pracę. Rynek z maszynami jest ogromny, ciężko wybrać. Co polecacie z maszyn DA? Powiedzmy, że budżet do 1500? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.