Skocz do zawartości

Wszystko o polerkach w kategoriach cenowych!


Lucas_UK

Czy temat ten uważasz za przydatny?  

484 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.04.2020 o 07:39, yKawa napisał:

Panowie szybkie pytanie... Używany flex xfe 7-15 150 czy nowa evoxa hdc 15? 

Mam evoxa hdc 15 amatorsko zdecydowanie daje radę. Bierz to co nowe i na gwarancji. Z używanym sprzętem sam wiesz jak bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/3/2019 at 8:46 PM, AreK said:

VRG na przetłoczeniach działa w przeciwieństwie do zwykłych DA w przypadku których ciężko wygenerować ruch rotacyjny. Bez niego maszyna działa "na słowo honoru". Nie jest skuteczna. W przypadku pracy każdą maszyną musisz uważać na przetłoczeniach. Nawet użycie DA nie zwalnia od myślenia.
Dla mnie VRG to oprócz rotacji, podstawowa maszyna. Nie wyobrażam sobie pracy bez niej. DA leży zakurzona i używam jej tylko od święta.
Hybryda to też idealna maszyna do OneStepów. 
Wiele osób zniechęca się do niej po przeczytaniu, często powielanych postów bez pokrycia. Ktoś coś słyszał i powtarza.
Z obserwacji podczas szkoleń wnioskuję, że większość z Was boi się VRG czy Mille. Ja przekonuję, że nie ma czego. W efekcie wielu kursantów wybiera właśnie tego typu maszynę.
 

Panowie czy jest model mini polerki 75mm posiadajacy taki sam naped z wymuszeniem rotacji jak w VRG? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję w wypowiedzi trochę uszczypliwości ale nie szkodzi, nie obrażam się 😉

Co do kwestii merytorycznych to mogę wyjaśnić jak to działa bo może ktoś będzie chciał spróbować takiego biznesu.
Po pierwsze, nigdy nie kryliśmy że maszyny pochodzą z Chin. Tak jak wiele innych firm zlecamy produkcję w Chinach bo w Polsce ani w Europie raczej nie ma producentów którzy produkują takie elektronarzędzia do private label. Zresztą to chyba w dzisiejszym świecie nie jest jakoś dziwne bo wiele firm europejskich czy amerykańskich tak robi a niektóre wręcz zostały przejęte przez marki chińskie i nie jest to jakoś w szczególny sposób piętnowane, Dla przykładu, właścicielem marki Flex od 2013 roku jest chińska firma Chervon   http://global.chervongroup.com/en/who-we-are/business-units/power-tools    i czy komuś to przeszkadza?

Po drugie, to co może być z zewnątrz mylące i sugerujące że nasze polerki są kopiami sprawdzonych rozwiązań wygląda tak że... faktycznie wykorzystujemy w większości obudowy które są dostępne w Chinach na rynku bo tak jest po prostu taniej i nie trzeba się przywiązywać do jakiegoś własnego wzoru na lata żeby się zwróciły koszty jego projektowania i produkcji bo co roku pojawiają się nowe ciekawe propozycje. Produkują je firmy specjalizujące się w przetwórstwie tworzyw sztucznych jako wersje można to nazwać "open source" czyli każdy może sobie kupić taką obudowę i składać polerki z przypadkowych podzespołów, nawet w małym chińskim garażyku i oferować je na Aliexpress. Wiele z tych obudów nawiązuje różnymi elementami do znanych wzorów innych producentów ale nigdy nie są to wierne kopie. Po prostu jeżeli chodzi o ergonomię to niczego innego nie da się wymyślić i trzeba się odróżniać jedynie stylistyką. Ponadto nie spotkałem się aby jakiś wzór naruszał czyjeś prawa autorskie. W tym miejscu trzeba też wyjaśnić że wzór obudowy polerki planetarnej HDX8 mk I też nie naruszał praw autorskich. Gdyby tak było to niemożliwe byłoby sprzedawanie polerek planetarnych w tej obudowie w innych krajach europejskich a jak ktoś dobrze poszuka to cały czas są oferowane w Europie czyli miejscu gdzie się przestrzega praw autorskich ale to temat stary i nie ma co do niego wracać 😉
My nie chcieliśmy eskalować konfliktu i w ciągu dwóch dni wycofaliśmy ten model ze sprzedaży obiecując jednocześnie że wprowadzimy jego następcę i tak się stało. Od stycznia tego roku mamy w ofercie planetarną Evoxa HDX8 mk II i cieszymy się że polerka zyskuje coraz większe uznanie. Obudowa do niej była projektowana specjalnie dla nas ale nie zdecydowaliśmy się wykupić jej na własność bo to są olbrzymie koszty nawet Chinach a później trzeba jeszcze zastrzec wzór w innych krajach co kosztuje majątek. Dlatego prawdopodobnie prędzej czy później właściciel obudowy sprzeda ją też innym markom na Świecie lub nawet w samych Chinach. Tak to działa.

Idąc dalej, nie potrzebujemy zatrudniać własnego projektanta bo i po co? Mamy w Chinach zatrudnionego pracownika który na bieżąco pilnuje naszego interesu i współpracy z firmą która dla nas produkuje. To nie jest garażowy składacz polerek z podzespołów kupionych w hurtowni tylko prawdziwy producent który ma w swojej ofercie różne inne elektronarzędzia. Oni mają dział projektowy, przygotowania prototypów, sami nawijają silniki, sami produkują przekładnie i inne podzespoły metalowe które wymagają obróbki na CNC. Nie wytwarzają natomiast obudów, łożysk, elektroniki i kabli ale to chyba zrozumiałe. Producent samochodów też je tylko składa na końcowym montażu z podzespołów kupionych u kooperantów.
Czyli mówiąc krótko, cały środek jest robiony dla nas, według naszych wytycznych i jak trzeba coś zmienić bo w praktyce okazje się że mogłoby być lepiej to robimy to.
Dlatego zawsze jak ktoś mi mówi że na Aliexpress są te same polerki tylko taniej to proponuję taki test. Skoro jesteś pewien że to jest to samo to zakup to na Ali a jak przyjdzie to rozbierzemy obie i jeżeli się okaże że środek jest identyczny to naszą polerkę daję ci gratis. Jeszcze się nikt nie zdecydował 🙂
Jeszcze tylko dodam ale to chyba każdy wie że w cenie zawarte muszą być jeszcze cła, koszty odpraw celnych, podatki, VAT, koszty transportu, koszty dystrybucji czyli zarobek dystrybutorów i na końcu koszty odpowiedzialności czyli sprawnego serwisu a do tego przydałoby się coś zarobić skoro inwestuje sie dużo czasu i pieniędzy w takie działanie. Tego wszystkiego nie ponosi sprzedawca na Aliexpress a dodatkowo wkłada do takiej samej obudowy najtańsze podzespoły. No ale jak niektórzy lubią być oszukiwani to już ich sprawa.
I tak na koniec to właśnie mamy w trakcie projektowania mini polerkę ale przez wirusa niestety opóźni się jej premiera a z innych nietypowych sprzętów to mamy w PL np. prototyp akumulatorowej polerki planetarnej z wymuszonym ruchem obrotowym o skoku... 15mm. Czy ktoś na rynku ma taką polerkę? 😉   

       

 

  • Lubię to 6
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skopiowane nie skopiowane. Testuje juz jakies 10 dni i powiem tylko jedno. Zacznijcie juz sprzedaz tych tornadorow bo musze drugi kupic i tylko czekam i nawet sie nie zastanawiam. Evoxa ma u mnie duzy kredyt zaufania po stycznosci z nowym hdx8. Cena daleka od flexa a idzie z nim w szklanki bez dwóch zdań. Jak narazie zrobilem nią 2 korekty Na czarnum uni i jednego onestepa. Poki co jie znalazlem znaczacych minusow, ale wnioski wpisze w krotka recenzje za jakis czas jak dluzej polata. 

FD920D28-5E73-4651-83A3-5B4D28F568B7.jpeg

745D6D19-E4E1-457C-9FA8-BF0EF3C32B91.jpeg

EBA962E8-333C-4BEC-AB62-94285FE20678.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...



Skopiowane nie skopiowane. Testuje juz jakies 10 dni i powiem tylko jedno. Zacznijcie juz sprzedaz tych tornadorow bo musze drugi kupic i tylko czekam i nawet sie nie zastanawiam. Evoxa ma u mnie duzy kredyt zaufania po stycznosci z nowym hdx8. Cena daleka od flexa a idzie z nim w szklanki bez dwóch zdań. Jak narazie zrobilem nią 2 korekty Na czarnum uni i jednego onestepa. Poki co jie znalazlem znaczacych minusow, ale wnioski wpisze w krotka recenzje za jakis czas jak dluzej polata. 


Ciekawe, czy HDX nie ma takich problemów z talerzem jak HDD21? Na oko wygląda na taki sam...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam HDD21 i powiem szczerze nie czytalem o jej problemach z talerzem. Ma luz roboczy jesli o to chodzi I przy czyszczeniu pada czuc ten luz ale przy pracy nie ma to znaczenia, brzegi sa piankowe i wiadomo jak przespisz pare razy i ostro dojezdzasz to taki talerz szybciej sie zjedzie faktycznie, za to nie narobi tyle balaganu absorbukąc slaby refleks prowadzącego 😉 u siebie po ok. 10 korektach (z czego 5 to dziwnym trafem czarne uni)oraz 3 one step’ach nie zauwazylem aby cos sie z talerzem dzialo. Ale moze te rzeczy do ktorych sie czepiam nie tycza sie wady z hdd21. Rozwin troche to sie odniose. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mefONE napisał:

Ja nie posiadam HDD21 i powiem szczerze nie czytalem o jej problemach z talerzem. Ma luz roboczy jesli o to chodzi I przy czyszczeniu pada czuc ten luz ale przy pracy nie ma to znaczenia, brzegi sa piankowe i wiadomo jak przespisz pare razy i ostro dojezdzasz to taki talerz szybciej sie zjedzie faktycznie, za to nie narobi tyle balaganu absorbukąc slaby refleks prowadzącego 😉 u siebie po ok. 10 korektach (z czego 5 to dziwnym trafem czarne uni)oraz 3 one step’ach nie zauwazylem aby cos sie z talerzem dzialo. Ale moze te rzeczy do ktorych sie czepiam nie tycza sie wady z hdd21. Rozwin troche to sie odniose. 

 

 

evoxa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt ze akcja serwisowa zaistniala. Dla mnie to tylko potwierdzenie ze solidna firma. Widze teraz ze raczejTalerz w hdx8 jest inny. Ma plastikowa podstawe obitą pianką na obwodzie ok 3-4mm grubosci. Postaram sie to na foto wyluszczyc jak bede w garazu aczkolwiek pewnisc bede mial jak wykrece talerz. Swoja droga irytujace jest to jak ktos ogranicza swoje dzialanie do FB i tylko tam tez wrzuca info o wszystkich nowinkach. Nie posiadam i czuje sie jako klient dyskryminowany 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dowiedzieć się coś o Evoxa to trzeba przekopać FB. Coś tam jest na ich stronie, szczegółów mało. Nagrali by porządne prezentacje produktowe człowiek by coś wiedział. Mi do dziś nikt nie odp gdzie mogę złapać maszynę w rękę w moim rejonie. Cóż trzeba będzie pół kraju przejechać w poszukiwaniu szczęścia. Mimo wszystko kibicuje im ostro.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, HDD21 nie ma żadnych problemów z talerzem 😉
Tak jak było napisane w komunikacie, ilość maszyn która poszła w rynek ze zbyt lekkim talerzem była niewielka i dystrybutorzy dostarczyli nowe talerze bezpłatnie do swoich klientów lub podali nam ich namiary. Kilka osób samodzielnie zgłosiła się przez FB i wszyscy dostali gratis talerze o odpowiedniej wadze a niektórzy w przeprosinach dostali jeszcze od nas gratisowe pady Sleeker. To nie była żadna wada talerza tylko był on po prostu za lekki do mimośrodu w HDD 21. Błąd wynikał z tempa prac jakie było po uwolnieniu chińskiej gospodarki. Brakowało nam maszyn i naciskaliśmy naszego producenta aby szybko zrealizował zamówienie. Weźcie pod uwagę że mamy już 12 modeli w ofercie z czego od marca do maja brakowało nam praktycznie wszystkiego. Dodatkowo 4 modele w tej dostawie to były całkowite nowości które zaprezentowaliśmy pierwszy raz i właśnie HDD21 było jedną z nich. Było też ryzyko że producent nie zdąży z przygotowaniem na czas małych nowych DA 12-tek czyli HDF12 ale ostatecznie udało im się i cała dostawa dotarła do nas pod koniec maja no ale zdarzyła się taka pomyłka.
Zapotrzebowanie na maszyny było tak olbrzymie że klienci nie dali nam nawet zrobić zdjęć na stronę z nowymi modelami tylko musieliśmy realizować wysyłki. Dla nas to też było zaskoczenie i niejednokrotnie następowały nieprzyjemne sytuacje bo klienci musieli czekać na realizację zamówień po kilka dni a modeli HDD 15/21 było mało i musieliśmy redukować zamówienia co nie wszystkim się podobało. Z jednej strony to bardzo się cieszymy z tak rewelacyjnego przyjęcia nowych maszyn HDD których w przeciągu tygodnia sprzedały się wszystkie zamówione na premierę 120 szt. a z drugiej strony nie spodziewaliśmy takiej sytuacji. Oczywiście maszyny HDD są już zamówione i w okolicach 15 lipca powinna dotrzeć kolejna dostawa. Pozostałe maszyny są w większych ilościach ale kolejne zamówienie też już jest w trakcie realizacji bo nie wiadomo jak będzie w Chinach i czy znów nie będzie jakiś problemów przez covid. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 HDA to nasza pierwsza seria DA. Rozpoczęliśmy je sprzedawać chyba już ponad 4 lata temu. Nie są one tak fajne jak HDC a już tym bardziej HDD. Co można z pewnością o nich powiedzieć to że są mało awaryjne ale niestety są sporo głośniejsze niż HDC. Poziom drgań jest porównywalny do nowszych HDC. Jest krótszy kabelek (4m) i nie posiadają soft startu. Zdecydowana większość ma już pewnie wymienione talerze 150mm na 125 choć fabrycznie HDA21 miała 150mm. Na rynku w ciągłym użyciu jest jeszcze bardzo dużo tych maszyn ale niektórzy klienci przesiadają się na nowsze modele ze względu na ergonomię i kulturę pracy i stąd pojawiają się oferty na używane.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristof En zycze Wam zeby kazdy wypust kolejnych serii odbył sie coraz wiekszym echem na rynku oraz pozytywnego odbioru w zachodniej czesci rynku. Wiem, ze Czesi bardzo cenia sobie Wasz sprzet.  Ciesze sie ze moge sie sie pochwalic kolegom z wloch na jakim sprzecie pracuje i widac jak milosnikom rupesa mina na twarzy blednie jak slysza cene 😉 jak dobrze pojdzie wasze maszyny trafia rowniez tam. Oczywiscie lawiny bym sie nie spodziewal ale pocztą pantoflową od serwisu do warsztatu wiesci swoim tempem sie rozchodza. Tyle ode mnie. Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich wpisów proszę nie traktować jako atak na Evoxę. Po prostu chciałem się dowiedzieć jak jest.

Tak o to, po gruntownej analizie trafiła do mnie kolejna już maszyna, pierwsza od Evoxa. 

 

105050041_712161056276650_9116066098160208205_n.jpg

 

Po wielu maszynach czas na planetarną. Tak o to, po długich wahaniach pomiędzy XCE a HDx trafiła ona. Cała na czarno 😄
105496711_1447640788776295_2328967818019301115_n.jpg.e6153f74fa808f48cdf6e10cb87db453.jpg

Maszyna fajna, trochę ich już miałem: Lare, Krauss, MJJC, Rupes, Flex, Heckmann, Eurotec, DAS.
Na pochwałę zasługują gumowe odbojniki.
105283432_1228820354127809_2978071740557468891_n.jpg.6403a63f7542004992b3b16d59603942.jpg

105402540_1894372010692911_8715316861114362058_n.jpg.c3f2bcfd05ccaf54798f00684a9e9c4e.jpg

Maszyna pewnie leży w dłoni a kciuk intuicyjnie trafia w pokrętło obrotów. Tam też coś co lubię: podczas pracy czuć "zmianę biegów". 

83633697_745628729525938_7433909383450324409_n.jpg.f8f9a352f4bd452b98fb9011a591e830.jpg
Fajny patent również z kulowym zakończeniem kabla. Jedynie gumowanie gripa wyobrażałem sobie ciut lepiej.

Po pierwszym uruchomieniu słychać tak klasyczne dla maszyny planetarnej chrobotanie. Mam nadzieję, że po wszędzie opisywanych 10h pracy będzie tylko lepiej.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, powalla napisał:

Czy wlacznik dziala zero-jedynkowo , czy jest mozliwosc  nim regulacji obrotow ? 

Jeśli chodzi o progresywny spust to nie zauważyłem, aby maszyna go miała. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mefONE Dzięki za dobre słowo. W Czechach jesteśmy stosunkowo od niedawna ale faktycznie nasz dystrybutor jest zadowolony z odzewu jego klientów i zaniepokojenia konkurencji 🙂

@Ari Nie odebrałem tego jako ataku ale jako okazję do wytłumaczenia o co chodziło bo kwestie jakości i dobrego serwisu traktujemy bardzo serio. Wszystkie maszyny przed wysyłką do dystrybutorów przechodzą u nas krótki test z działania "na sucho" po to aby wyłapać wszelkie nietypowe zachowania które umknęły testerom na produkcji no ale ta pomyłka w natłoku zamówień jakoś przeszła i trzeba było reagować zwłaszcza że chodziło nasz nowy premierowy model z najlepszej naszej linii 🙂

Co do odgłosów które wydają z siebie maszyny planetarne, wynikają one z dodatkowej przekładni zębatej w obrębie mimośrodu których nie ma w zwykłych DA. Wykonana jest ona z tworzywa konstrukcyjnego (jedna i druga zębatka). Ponieważ elementy plastikowe wychodzące z form wtryskowych podlegają pewnym naprężeniom i odkształceniom to muszą one się do siebie ułożyć podczas pracy. Dlatego warto im dać kilkanaście godzin czasu na odpowiednie dotarcie a potem nasmarować je smarem silikonowym. Jest to prosta czynność, trzeba zdjąć talerz i jakimś cienkim płaskim wkrętakiem w kilku miejscach nałożyć po groszku smaru na zębatki. Ewentualnie użyć smaru silikonowego w sprayu z rurką ale zwykły w tubce jest tańszy. Warto pamiętać że takie smarowanie warto powtarzać w zależności od intensywności użytkowania raz na rok lub pół roku.

Włącznika progresywnego na razie nie mamy w żadnej z naszych maszyn. Wynika to z faktu że przed projektowaniem tej obudowy nie był dostępny w Chinach przyzwoity włącznik tego typu który zmieściłby się w naszą rączkę i dawał nam pewność bezawaryjnej pracy a nie chcieliśmy ściągać z Europy. Generalnie uważam że proste rozwiązania są lepsze. Wczoraj miałem okazję rozmawiać z dystrybutorem o zastosowanym włączniku połączonym z przewodem zasilającym czymś w rodzaju szybkozłączki w jednej z polerek rotacyjnych uznanego producenta sprzętu pneumatycznego. Maszyna była pewnie zamówiona w innej markowej firmie specjalizującej się w elektronarzędziach ale samo rozwiązanie konstrukcyjne było przekombinowane i generuje ciągłe kłopoty przy użytkowaniu objawiające się rozłączaniem narzędzia w wyniku zapylenia elementów. Czasami nie warto na siłę wprowadzać nowinek, zresztą każdy z nas na pewno zna to ze swojego życia, niekoniecznie detailingowego choćby z nowych samochodów 🙂    

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristof En 

Soft grip w opisie maszyny też jest mocno naciągany. W takim eurotecu 20mm nie jest imitacją a prawdziwym pomocnikiem chwytu. W heckmanie również. Domniemam, że w tanich zamiennikach Yato, Jula (bliźniakach euroteca) też jest z tym lepiej.  
Więcej z placu boju po testach na lakierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ari Flex na tylnych rękojeściach ma całkowicie goły plastik a ludzie na całym świecie uważają go za mistrza 🙂
Nie bardzo rozumiem też w czym naciągamy? Zarówno przedni grip jak i tylna rękojeść jest powleczona warstwą elastycznego polimeru. Może się komuś nie podobać że nie ma tam wymyślnych wzorków i wypustek ale to kwestia gustu. My mieliśmy taki pomysł na stylistykę która nie będzie jarmarkowa i krzykliwa z jaskrawymi kolorami i za rok czy trzy też będzie elegancka. Oczywiście rozumiem że każdy ma inne podejście i nawet nie staramy się zadowolić wszystkich. Konkurencja też musi sprzedawać maszyny 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o flexa PE 8-4 80 mm.

Zastanawiam się na obrotami..... maszynka startuje od 1300, Nie za dużo ? Nie brakuje niższej predkości ? Rozumiem, ze srednica pada (mniejsza ) ma wplyw na ta liczbe ale... Wole dopytac.

Wczesniejsze moje małe rotacje starowały od ok 700. wykorzystywałem je gownie do drobnych elementów z max 30mm. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.