Skocz do zawartości

Wszystko o polerkach w kategoriach cenowych!


Lucas_UK

Czy temat ten uważasz za przydatny?  

484 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś wie jakie obroty na poszczególnych biegach ma słynna graphite?

 

kita33 Spieszę z odpowiedzią :). Regulacja obrotów w tej polerce jest płynna, nie skokowa i trudno jest dokładnie ją określić. Zazwyczaj podaje się zakres obrotów "od-do". W polerce GRAPHITE wynosi od 900 do 3800. Obroty regulują ustawienia na pokrętle. Przybliżone obroty na każdym z biegów znajdziesz poniżej, jednak pamiętaj, że są to dane orientacyjne i mogą się wahać w przypadku różnych urządzeń.

 

MIN 900

1 1750

2 2500

3 3000

4 3350

5 3500

MAX 3800

 

Mam nadzieję, że udało mi się pomóc. Jeśli masz dodatkowe pytania to chętnie odpowiem :)

Pozdrawiam

Tomek

Grupa Topex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Tutaj ktoś mądrzejszy ci musi dokładnie opisać to ale chodzi o to, że talerz przy DA nie pracuje jak normalnie rotacja http://www.detailer.pl/blog/2010/12/pol ... -davekg-3/ tutaj masz rysunek jak wygląda ruch rotacją a jak DA i jak widzisz jeden ruch w DA to jest tak jakby 3 ruchy rotacją, i dlatego ta wartość jest większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Poszukuję maszyny polerskiej w przedziale cenowym 600-800zł Wiem, że pytań tego typu już padało pewnie milion, zaglądam tu już od kilku lat ale maszynami nigdy się nie interesowałem do dziś.

 

Legendarna Lare 11 już chyba nie jest dostępna? Jest teraz 12 czy ona też jest tak godna uwagi?

Nie jestem na etapie, szukania czegoś nowego dobrego, chciałbym mieć maszynę sprawdzoną, która mnie nie zawiedzie a da mi tą frajdę i pozwoli zrobić mi te ok 5 aut miesiącznice.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egendarna Lare 11 już chyba nie jest dostępna? Jest teraz 12 czy ona też jest tak godna uwagi?

 

tak, maszyna EPL-11 to już przeszłość, model ten jest zastąpiony maszyną EPL-12 jeszcze nie legendarna ale dumnie legitymująca się emblematem "Genuine polishing machine" ;)

 

Po naszych testach jak i po pierwszym kontakcie z zainteresowanymi, podczas targów w Krakowie w zeszły weekend, kiedy to miała miejsce premiera maszyny EPL-12 - mogę śmiało stwierdzić, że użytkownicy nie powinni być zawiedzeni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam 11 i 12. Jak narazie same plusy 12:

-nie grzeje się tak jak poprzedniczka

-na pewno chodzi trochę ciszej

-podczas pracy czuć że jest bardziej dopracowana, stabilniejsza

-torba jak torba, ogólnie fajna

-lepszej jakości bp niż w 11

Moim zdaniem warto dorzucić te +200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co wybrać i dlaczego...

Polerki będę używał max kilkaknaście razy w roku. Wolałbym wydać jak najmniej bo na tę chwilę nie mam zbyt wiele na polerkę + akcesoria.

 

Na pierwsze cięcie narazie wolałbym wybrać rotację i tu podaje moje typy:

Skil 1144 AA (250 łącznie z wysyłką).2lata gw.door to door. Wie ktoś ile metrów ma kabel bo nigdzie nie ma informacji na ten temat. Wiem jedynie tyle, że ponoć jest krótki ;)

Popularna K2 około 195 łącznie z wysyłką. Chyba odpada ze względu na wagę 3,2kg~~

LARE EPL-52/51 co lepiej wybrać z tych Lare? Tutaj już odchodzi zakup BP 125 i w komplecie jest przydatna torba na polerkę i akcesoria. Dodatkowo zaletą jest 5m kabel.

Krauss P7 535 zł

Graphite 59G242 315 łącznie z wysyłką.

 

Chyba najbardziej jestem przekonany do Skil 1144 AA lub ew. Lare 51/52 o ile dałoby się kupić do max 350zł, ale chyba teraz min. 400zł chyba, że się mylę...

Lare 51/52 czymś się różni od Skila oprócz BP 125 i torby w komplecie, dłuższym kablem, większym zakresem obrotów i niestety większą wagą?

 

 

Przy okazji pytam które DA wybrać bo mam zamiar w niedalekiej przyszłości dokupić jeszcze maszynę DA

 

Moje typy:

Bass Polska BP-5119 250 łącznie z wysyłką.

Vander VPO709 270 z wysyłką. (2lata gw.door to door)

Krauss DB5800S 900w 560~~ z wysyłką. Tutaj już odchodzi zakup BP 125 i w komplecie jest przydatna torba na polerkę i akcesoria.

Lare EPL 41+ Aplikator +Mikrofibra gratis, 500zł z wysyłką. Tutaj już odchodzi zakup BP 125 i w komplecie jest przydatna torba na polerkę i akcesoria.

 

Z DA jakbym miał wybierać to wziąłbym BP-5119 ze względu m.in. na większą moc...

Z tych droższych chyba warto byłoby dopłacić kilka złoty do Kraussa?

Tak ogólnie do niewielkiej ilości aut rocznie chyba nie warto dopłacać ponad 300zł do Kraussa?

 

Znam mniej więcej wady i zalety wszystkich urządzen, ale może ktoś coś podpowie, a przy okazji jak ktoś w przyszłości będzie szukał ciekawych modeli polerek to tutaj będzie miał odpowiedź ;).

 

 

Jaka firma gąbek sprawdzi się dobrze na rotacji, a później również na DA. Ważna jest też oczywiście jakość/cena. Flexipads czy coś innego?

Co jeszcze warto byłoby kupić nie licząc dysku 75mm i 125mm?

Na początek Menzerna FG 500, IP2500, FF3000 wystarczy?

Aha...jeśli mogę prosić to poproszę również o jakiś ciekawy zestaw do ogólnej pielęgnacji auta. Jeśli nie kupię teraz to w niedalekiej przyszłości dokupię.

Jeszcze pytanie gdzie najtaniej kupić akcesoria do polerki, pasty itd.? Jeśli nie można tu napisać to poproszę o informację na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam urządzenie boscha z tej lepszej niebieskiej serii, jest to urządzenie w zasadzie uniwersalne, ale głównie to szlifowania, czy mogę jej uzywać jako polerki? Ma regulację obrotów, wieć w zasadzie chyba ok? Będzie jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robił korekty? Nawet jeśli masz w planach jedno czy dwa polerowania to kup od razu DA. Nie wiem czy jest sens abyś w ogóle kupował rotację.

hmmm...

Od początku "zabawy" z KA robię korekty rotacją. I wychodzą. :)

 

Mi również :D Chodziło mi o to, ze jeśli kolega Magyzy nie będzie robił korekt na potęgę to niech zakupi sobie tylko DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam interesuje mnie polerka na początek.

czy wiecie coś na temat :

-LARE EPL-52 (jest na sklepie laro 400 zł) W zestawie: Flex Edge 125mm, uchwyt boczny, uchwyt typu "D", torba LARE car care

-kestrel sim 180 ( na jakies stronie 350zl)-Uchwyt typu D boczna rękojeść-zamienne szczotki silnika-klucz imbusowy-tarcza mocująca 180mm

-graphite 59G242 (jest na allegro 350zl) w zestawie * Papier ścierny 4 szt.* Tarcza mocująca 180 mm* Tarcza mocująca polerska * Walizka

-power up (jest na allegro i duzy plus to ma sporo dodatków)

-SKIL 1144 AA + WEŁNA + 2 GĄBKI (na allegro za 254 zł)

 

Chcę kupić coś jeszcze do końca tygodnia, w sumie im wczesniej cos kupie tym lepiej.

 

Czy jest ktoś w stanie poradzić/ powiedzieć co musiałbym jeszcze kupic i co po kolei używać do polerki auta ? ( na chwile obecną mam do polerki 3/4 auta, więc pomyślałem że mogę coś kupić, za pięniądze, które dałbym komuś aby spolerował mi auto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy co sądzicie o Lare EPL-52. Początkowo chciałem kupić K2, żeby z nią stawiać pierwsze kroki. Ktoś jednak powiedział mi, żeby dołożyć około 200zł i kupić coś lepszego, coś co można będzie już nazwać niezłą polerką. Cena jest co prawda prawie 2 razy wyższa, ale wychodzę z założenia, że lepiej dopłacić raz, niż poźniej pluć sobie w brodę i wydać w efekcie więcej pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.