Skocz do zawartości

Wszystko o polerkach w kategoriach cenowych!


Lucas_UK

Czy temat ten uważasz za przydatny?  

484 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to juz mam straszny metlik w głowie....przeczytalem juz chyba caly temat i dalej ciężko mi sie na cos zdecydować:) myslalem nad maszyna DA o skoku 15 ...z tego co wyczytalem taki skok powinien byc w miare uniwersalny i wygodny przy pracy zalezalo by mi zeby można bylo do niej zamontowac mniejszy talez rowniez 80 ....ktory nie wplynie na jakies dziwne wibracje maszyny....budżet to cos pod 1000 -1200 zl aczkolwiek moze byc mniej bo przecież trzeba pady i pasty zakupic....pracy na pocztek nie bedzie za wiele i myślę ze glownie wlasne auta i cos z rodziny ogarne ale kto tam wie....dodam ze ten sprzet bedzie sluzyl do nauki, lepiej kupic jakis porządny sprzęt odrazu czy lepiej zaczac na czyms budżetowym jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Dreamer42[/ref], Na UC to się ciesz że cokolwiek tnie. Kup dobrą pastę i dopiero pisz opinie.Twardy pad od NAta i dobra pastą tną jak na DA elegancko.

[ref]Pogodny[/ref], tak ten bass polska - bp-5119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Dreamer42[/ref], Na UC to się ciesz że cokolwiek tnie. Kup dobrą pastę i dopiero pisz opinie.Twardy pad od NAta i dobra pastą tną jak na DA elegancko.

[ref]Pogodny[/ref], tak ten bass polska - bp-5119

Mario704 zauważ, ze post jest napisany z dozą lekkiej ironi, uśmieszki :-) i wprost napisany jest w taki sposób, aby nie byl brany jako opiniotwórczy :-) Odpowiednie pasty już jadą, a ze mialem UC, jak wiele rzeczy kupionych w Walmarcie w USA za pół ceny, co w PL, to sobie spróbowałem. Na półce nawet G3 i G10 jest :-) i chyba nawet przeterminowane już ;-). Powiedziałem, ze wiecej tego gowienka do reki nie wezmę :-P ale z sympatii, zeby mi przypominalo balagan na dwoch autach to trzymam :-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]shinekamcar[/ref], Co prawda używałem jej na razie tylko do nakładania cleanerów, ale bardzo doświadczony detailer radził mi że jest najbardziej wszechstronnym urządzeniem (cięcie, wykończenie one step) i na początek jest bardzo dobra. Niestety nie da się do niej założyć mniejszego talerza, ale na szczęście ten z zestawu jest w miarę poręczny. Wcześniej używałem EPL 61 i tam był talerz 150, który był tylko poręczny przy dużych powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odnośnie Krauss P7 vs Lare EPL-12

586656 ale zastanawiam się czy nie wziąć tej 12 + za uchwyt D

Zawsze można sobie ten uchwyt kupić osobno (niecałe 30pln) i zamontować do Kraussa P7 - to są bliźniacze maszyny.

Ja mam Kraussa P7 i znalazłem w niej fabryczną wtopę - jakoś o tym nie pomyśleli (zresztą w Lare EPL-12 jest to samo). Maszyna ma wciskaną blokadę trzpienia aby łatwiej było odkręcić talerz mocujący gabkę czy np przedłużkę do talerza. Problem w tym, że jeśli plastikowa osłona głowicy jest założona to nie ma dostępu do tego przycisku. :o Czasem przedłużka potrafi się tak zaciągnąć na gwincie trzpienia, że blokując kluczykiem sam trzpień nie idzie ręką odkręcić przedłużki i trzeba latać i szukać kombinerek lub drugiego klucza na wpust w przedłużce.

Dlatego ja swojego Kraussa zmodyfikowałem i w plastikowej osłonie wyfrezowałem sobie Dremelem otwór na palec abym nawet przy założonej osłonie mógł bez problemu blokować obrót trzpienia maszyny.

Z Kraussa jestem bardzo zadowolony (pewnie z Lare EPL-12 byłoby tak samo) bo jest lżejszy i cichszy/bardziej kulturalny w pracy niż moja poprzednia Silverline Silverstorm, która może i była pancerna i nigdy mnie nie zawiodła ale łapy czasem odpadały przy dłuższej :ad: nią...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem na poważnie rozglądać się za maszynami - obecnie działam na wspomnianej powyżej Silverline Silverstorm, której przez 5 lat nie potrafiłem zajechać - poza wymianą smaru, szczotek nic nie robiłem. Zastanawia mnie czy maszynki Rupes DA np. LHR15 czy 21 i system polerski pastami Rupes to faktycznie jest fenomen gdzie po "dwóch" etapach można mieć pięknie wyprowadzony lakier przy tym ogarniając auto 50% szybciej niż innymi maszynami i systemami polerskimi czy może to po prostu tylko czysty marketing? Są jakieś różnice między chińczykami np. Krauss S15 a Rupesem LHR15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Pogodny[/ref], Jeżeli chodzi o różnice między S15 a LHR15 nie ma większej różnicy w sile cięcia ale już wersja Mark II jest trochę mocniejsza i tu czuć różnice. Równie dobrze można zapodać S21 z mniejszym BP i też będzie dobrze ciąć ale kultura pracy niższa. Nie pracowałem stricte na systemie Rupesa ale nie musisz mieć tylko ich maszyn, past i padów by DA w miarę wyprowadzić lakier. Równie dobrze mogą być to pasty Megsa lub Koch, Sonax, Scholl do tego pady NAT, Royal itp.. plus S21, Rupes 21 Mark I lub LHR15/21 Mark II i też jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie posiadam od kilku lat Kraussa DB5800, poleruje amatorsko (kilkanaście aut w roku, ostatnio co raz więcej).

Z Kraussa nauczyłem sie wyciska ostatnie soki i naprawdę udaje się uzyskać dobre efekty, ale nie na każdym lakierze.. a nawet tam gdzie się udaje to okupione jest to ogromem czasu/pracy oraz niekończących się przejazdów. Zrobienie dużego dachu czy maski tą maszyną to koszmar :D Krauss zostanie do mniejszych paneli bądź detali, ewentualnie cleanery i te sprawy.

 

Poszukuje coś większego i mocniejszego co skróci czas pracy. W głowie mam Rupesa Big Foot 21 MKII (chociaż na forum są też zdania, że jest za duży i może lepiej 15?), ewentualnie Flex 3401 VRG ??

 

Nastawiam się głównie na 2-stepy - cięcie/polerowanie + wykańczanie, głównie potrzeba mi maszyny do cięcia, od biedy będę wykańczał Kraussem.

 

Chciałbym zostać przy DA ponieważ Krauss nauczył mnie cierpliwości, mam sprawdzone kombinacje past i padów.. i nie wiem czy mam czas od nowa uczyć się wszystkiego o rotacji, a z moją tendencją do przedobrzania mogę czasami narobić sobie jeszcze więcej pracy (po przesiadce na rotacje). Ponadto wyjące Flexy PE 14-2 150 również zniechęcają (wiadomo, gwarancja, ale w moim przypadku może się już skończyć zanim problem się ujawni).

 

Nie mam możliwości spróbować się z żadną z tych maszyn. Wiem, że VRG ma bardzo dużo zwolenników, zastanawiam się na ile Big Foot 21 lub 15 tnie lepiej od mojego Kraussa (proszę się nie śmiać, ale wydanie 2k na maszynę tylko po to, żeby było 10-15% lepiej również mija się z celem). Dlatego liczę na Was i zapraszam do dyskusji ;)

 

PS. To co jest na forum przeczytałem już razy kilka.

 

Jeżeli nie w tym temacie to proszę admina o przeniesienie do "jaka maszyna dla początkującego.." bo nie mogę już skasować posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

673875 Poszukuje coś większego i mocniejszego co skróci czas pracy. W głowie mam Rupesa Big Foot 21 MKII (chociaż na forum są też zdania, że jest za duży i może lepiej 15?), ewentualnie Flex 3401 VRG ??

 

VRG to specyficzna maszyna i nie jest to typowe DA inaczej się nią pracuje. Mnie średnio ona podeszła ale długo nią nie pracowałem, musiałbyś sam zrobić parę przejazdów i stwierdzić czy Ci pasuje. Ogromny plus to wiadomo, że ta maszyna nigdy Ci nie stanie na żadnym załamaniu. MKII 21 to może być dobry wybór do cięcia jako DA, no może i duży BP ale takim tokiem myślenia we VRG też trzeba by było wymienić BP na mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Panowie szukuje sie do zakupu polerki, czas trochę popróbować swoich sił. Przejrzałem temat i zakręciłem się jak słoik na zimę.

Myślałem o Kestrel DAS-6 bo DA , łatwiej zacząć dużo osób chwali i juz chciałem kupować ale wyczytałem , że auta z grupy VAG to lakiery ciężkie do pracy a takie właśnie mam samochody

Teraz siedzę i mózdze czy będę w stanie działać rotacyjna maszynką i nie zniszczyc lakieru??

Co tak na prawde kupic do amatorskiej roboty? Rotacyjne czy DA i jakie. Chciałbym wydac nie wiecej jak 600 z jakimis padami na start ??

DA łatwiej obsłużyć ale może nie dać rady przy twardych lakierach a rotacją moge napsuć - cholera w głowe dostane...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Dręczy mnie jeden temat, mianowicie mam do kupienia Rupesa LHR15 MARK II po pracy na jednym aucie za śmieszne pieniądze, mianowicie za 1200-1300zł. Pytanie do Was czy warto? Pracuje głównie na rotacji i zastanawiam się nad poszerzeniem możliwości jeżeli chodzi o narzędzia. Jeśli chodzi o DA to posiadam jedynie polerke od BASS Polska.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy miał ktoś na forum styczność z taką maszyną?

 

http://www.clasohlson.com/se/Polermaski ... 20/40-9901

 

Cena dobra, moc 720W DA 21mm, 5 lat gwarancji - co sądzicie?

Czytałem o niej dość sporo i niektórzy narzekali na jakość fabrycznego BP i sugerorwali go zastąpić 125-tką. To wszystko co znalazłem w sieci, będę wdzięczny za dodatkowe uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie:

- czy warto brać wyprzedażową Lare EPL-62 w cenie 899 zł?

I czy ta maszyna będzie w miarę uniwersalna - np do polerowania kloszy lamp nie będzie za duża?

Czy może bardziej uniwersalna będzie LD12-125 (950 zł)?

A może w ogóle do lamp lepiej podchodzić DA z talerzem 75 mm (np LD12-075 - też 950 zł)?

 

Generalnie potrzebuję w miarę wszechstronną DA, żeby koretka nie trwała wieki, ale żeby nie rezygnować z możliwości polerowania lamp czy innych elementów typu szybka w motocyklu.

 

Na papierze EPL-62 wypada lepiej niż nowa seria PRO - w prostej linii następca LD15-125 ma 500W zamiast 900 i mniejszy zakres obrotów (2000-4500 zamiast 1800-5200), ale nie wiem jak to wypada w użytkowaniu - może ta nowa linia PRO ma jakieś inne przewagi nad wycofanymi EPL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie potrzebuję w miarę wszechstronną DA, żeby koretka nie trwała wieki, ale żeby nie rezygnować z możliwości polerowania lamp czy innych elementów typu szybka w motocyklu.

 

Jeśli to ma być wszechstronna maszyna to bym celował w DA Kraussa 5800.

Skok 8mm zapewni komfort przy mianie BP na mniejszy i zapewni precyzję przy polerce lamp.

 

Witam

Panowie szukuje sie do zakupu polerki, czas trochę popróbować swoich sił. Przejrzałem temat i zakręciłem się jak słoik na zimę.

Myślałem o Kestrel DAS-6 bo DA , łatwiej zacząć dużo osób chwali i juz chciałem kupować ale wyczytałem , że auta z grupy VAG to lakiery ciężkie do pracy a takie właśnie mam samochody

Teraz siedzę i mózdze czy będę w stanie działać rotacyjna maszynką i nie zniszczyc lakieru??

Co tak na prawde kupic do amatorskiej roboty? Rotacyjne czy DA i jakie. Chciałbym wydac nie wiecej jak 600 z jakimis padami na start ??

DA łatwiej obsłużyć ale może nie dać rady przy twardych lakierach a rotacją moge napsuć - cholera w głowe dostane...

Pozdr

 

j.w.

Ja zaczynałem od rotacji, potem dokupiłem DAS6, później sprzedałem obie i zamieniłem na Duetto.

Teraz brakuje mi maszynki z możliwością zapięcia mniejszego pada, więc rotacja lub DAS też wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakoś ten skok 8mm w DB5800 mnie nie przekonuje, stąd pytanie czy da się w ogóle ze skokiem 15 mm obrabiać lampy... Druga sprawa, że mając świadomość ile ten model kosztował jeszcze nie dawno, a ile kosztuje teraz trudno jest się przekonać do zakupu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.