Skocz do zawartości

Zymol HD Cleanse


PN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam starą wersje HD Cleanse i nową. Mam wrażenie, że nowa mniej pyli i na pewno mniej przysycha - co w starej - doprowadzało mnie do szału. Przy wypracowywaniu maszyną HDCleanse jak zauważyłem duże znaczenie ma dobór pada. W moim przypadku świetnie sprawdził się czerwony z Nata. Pylenie jakieś zostawało, ale znikome, wystarczyło przetrzeć mikrofibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Koledzy, czy HD Cleanse może się przeterminować ? Pytam bo dzisiaj chciałem sobie położyć Carbona i pomyślałem o HDC ( zależało mi trochę na trwałości , jadę do rodzinki trochę daleko ) , niestety ale HDC po porządnym wstrząśnięciu jest cholernie rzadki , na pewno jak go kupiłem był gęściejszy . Moja buteleczka ma gdzieś ze 2 latka , ale leżakowało sobie w dobrych piwnicznych warunkach . Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Moderator

Trociniarz, nowy lakier w sensie nowy samochód, czy auto ponownie lakierowane. Jeśli to drugie to ja byłem wychowany w opcji żeby lakieru nie woskować przez około miesiąc z racji tego, że się utwardza i wszelkie olejki mogłyby zaszkodzić w tym procesie. W wypadku nowego samochodu śmiało możesz lecieć HDC + Glasur ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód nowy. Ok bo się upewniam, żeby czegoś nie zepsuć :) Chodzi mi też o sens samej pracy, ale rozumiem że jest :)

Z tego co czytam i oglądam to ręcznie praca wygląda jak woskowanie, auto umyć, nakładać padem i wycierać fibrą a poźniej już bezpośrednio wosk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Mam taki problem, poniewaz Cleaner nakładam ręcznie i potem ręcznie dwie warstwy wosku..

Zauważyłem, że taki zestaw Zymola siedzi na lakierze max 1 miesiąc..

Co robię źle?

 

Przygotowujesz odpowiednio lakier przed cleaner'em?

 

Musisz zaczekać na odpowiedź jakiegoś użytkownika Zymola..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Mam taki problem, poniewaz Cleaner nakładam ręcznie i potem ręcznie dwie warstwy wosku..

Zauważyłem, że taki zestaw Zymola siedzi na lakierze max 1 miesiąc..

Co robię źle?

jw, Ile razy taka sytuacja miała miejsce? jakiego wosku zymola używasz? dajesz czas na wygrzanie lakieru? jaki odstep czasu między aplikacjami wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

625228 jw, Ile razy taka sytuacja miała miejsce? jakiego wosku zymola używasz? dajesz czas na wygrzanie lakieru? jaki odstep czasu między aplikacjami wosku?

 

3 razy.

Zymol Rouge Wax

Tak, na słońcu stał cały dzień samochód.

1h odstęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rouge nie używałem, ale - w zależności od warunków korzystania z auta - być może ten miesiąc jest to jego naturalny czas :o Godzina między warstwami trochę krótko, ale raczej nie tu bym szukał przyczyny. Wg mnie, albo coś nie tak w procesie przed HDC, albo okoliczności przyrody niekorzystne (wilgotność, temp), albo coś nie halo z samym woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym przed glinkowaniem coś na smołę i jakiś deironizer, po glinkowaniu jeśli będziesz używał jako lubrykantu wody z szamponem trzeba będzie pewnie umyć auto no i po UC przydałaby się IPA (chyba że liczysz na właściwości maskujące UC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

u mnie Zymol Carbon, siedzi na aucie nawet przez całą zimę ale po 1 aplikacja w temp powyżej 15 stopni, zauważyłem, że auto najlepiej jak postoi sobie w garażu z temp +15, najlepiej koło 20 :P wtedy ten wosk wytrzymuję całą zimę przy garażowaniu auta na noc, drugie auto stojące pod chmurką zrzuciło wosk właśnie tak jak pisze kolega koło miesiąca

 

edit: nie uzywalem hd cleanse, tylko dd lime prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.