Skocz do zawartości

Zymol HD Cleanse


PN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wreszcie znalazłem czas na wyglinkowanie auta ( stoczniowy syf na lakierze ) , udało mi sie kupić od jednego usera 50 ml HDC , miałem duuże obawy czy dam radę - praca ręczna aplikatorem zymola , ale było nawet OK. Robiłem małe partie i środka dawałem skąpo , kropla wielkości 20 gr. ściereczka na ramieniu w pogotowiu do wypolerowania , w razie Niemca jak by coś przyschło , ale było dobrze jak środek był ledwo widoczny polerowałem , może źle robiłem , ale połysk naprawdę extra . Fakt ręcznie trzeba się namachać . Temperatura powietrza 15 C .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może i w niewłaściwym miejscu zadam pytanie ale mam nadzieję, że linczu nie będzie. Odpowiedzi jednoznacznej nie znalazłem, temu pytam.

 

Czy auto zabezpieczone CQuartzem, przed aplikacją wosku (dla czystej i nieopisanej radości samego smarowania :kox: ) można potraktować HDC bez obawy naruszenia Quartzu?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

w pkt. 2 instrukcji 'obslugi' HD-C producent umiescil slowa 'no circular pattern'

wielu z Was uzywalo specyfiku na 'rotacji', zatem nie przejmowac sie powyzszym zapisem?

jesli tak to jaka byla intencja producenta? przepraszam za dzielenie wlosa na czworo ale intryguje mnie to ; )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neclocus, przy pracy ręcznej faktycznie lepiej jest wykonywać proste ruchy. przyczyna ta sama, co przy myciu - robiąc jakąkolwiek rysę o kolistym kształcie, zawsze pod jakimś kątem padania promieni świetlnych będziemy ją widzieć - prostą znacznie rzadziej.

ale maszyną czy rotacyjną czy oscylacyjną jak najbardziej można, wręcz jest to wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy sam z siebie HDC kropelkuje??

 

Dziś złąpał mnie deszcz pomiędzy woskiem , a HDC i nie schowałem do garażu auta.Po deszczu ukazały mi się piękne kropelki...

 

Faktem jest że na powierzchni ponad rok temu położyłme 3 warstwy CQ :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na DA, w jednej ręce papieros - w drugiej maszyna :kox:

Tak jest ,ja tylko bez papierosa :mrgreen:

Kładłem pierwszy raz i się nauczyłem,że z tym przysychaniem coś na rzeczy jest,ale potem już ok :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.