Skocz do zawartości

Collinite no. 476 vs. Megs #16


kabul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

Wax Paradise Nie zrozumiałeś tak do końca o co mi chodzi ale nie che mi się zaczynać rozmowy z tobą bo teksty w stylu

 

Mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz. Napisałeś post byle napisać i się ze mną nie zgodzić, ale Ci nie wyszło

 

w miarę często ci się zdarzają. :o

 

Ja dobrze wiem o czym pisze, jedyny problem to niezrozumienie przez ciebie tego co napisałem ale to nie powód żeby od razu pisać że nie wiem o czym pisze i pisze aby pisać.

 

Julian jakoś potrafił to zrozumieć.

 

Dobra koniec OT

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 296
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

 

zamierzam sobie kupic tego 476 i mam zwiazku znim pytania :

- po jakim czasie od nalozenia mozna go juz polerowac ? (tak mniej wiecej jak na ta pore roku , temp.)

- czy przy tym wosku tez miarą czasu polerowania po nalozeniu jest test palca ?

- czy jak owy wosk dluzej zostanie na lakierze to ciezej go bedzie wypolerowac, czy moze to nie ma znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test palca jest dobry na wszystko, to również odpowiedź na pierwsze pytanie ;)

Jeśli chodzi o późniejsze wypolerowanie to myślę, że nie będzie problemu. Większym problemem byłaby zbyt gruba warstwa wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nakładałem jakieś 3 tygodnie temu colli 476 na białego paska cc, lecz nie zauważyłem żeby wosk po spolerowaniu był "śliski" w dotyku, inne woski np. dodo juice po spolerowaniu, jak przejedzie się ręką po lakierze to czuć że jest śliski, ale też nie za bardzo.. Jak stosowałem np. Megsa cleaner wax to tam było czuć idealnie że siedzi na lakierze coś co go ochroni, a tutaj nie.. Nie wiem czy tak ma być w przypadku Colli? Nie powinno być czasem tak że wosk po spolerowaniu powinien być właśnie "śliski" w dotyku? Dodam że po spolerowaniu autko stało jakieś 3 godziny na słońcu więc powinnien się wypocić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

koledzy pytanie na szybko...który wosk z tematu lepszy na zimę do czarnego lakieru? teraz mam natty's blue ale myślę, że w zimę będzie ciężko. w taką pogodę autko po tygodniu wygląda jak traktor. myte regularnie raz na tydzień. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest w przypadku megsa 16... czy moge całe auto nałozyć i dopiero pozniej sobie zacząć polerować jak juz bede mial cale auto nawoskowane?

 

czy najlepiej gdzies 2 elementy zrobic wtedy spolerowac i dalej znowu to samo 2 elementy gdzieś i polerka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo postępuję- całe auto woskuję #16 a potem polerka - bez kłopotu

 

dzisija tak zrobiłem i chyba troche za grubo mi wyszedł, bo ciezko sie polerował w niektorych miejscach... ale tez miałem problem z pyleniem przy polerowaniu, pozniej zmieniłem na inną mikrofibre i juz nie miałem tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieniutko nakładaj bo inaczej się namachasz.

Jakiś czas temu nałożyłem tak cienką warstwę Colli, że wystarczyły 2 ruchy MF aby całość zniknęła. Byłem w szoku.. :shock:

No to się uwijałeś, albo miałeś szczęście- ja u siebie jak pierwszy raz nakładałem 476, to po mniej niż 10minutach od nałożenia na pierwszy panel było już za późno- wtedy polerowanie to męka... Mimo dwóch miesięcy jakie już minęły (7 tygodni dokładnie) wciąż znajduję niespolerowane fragmenty, których MF już nie ruszy- tylko paznokieć :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisija tak zrobiłem i chyba troche za grubo mi wyszedł, bo ciezko sie polerował w niektorych miejscach... ale tez miałem problem z pyleniem przy polerowaniu, pozniej zmieniłem na inną mikrofibre i juz nie miałem tego

 

Pewnie zbyt grubo - ja nakladalem #16 i swietnie sie z tym pracuje, nie mialem problemu ze spolerowaniem, lepiej pracowalo mi sie niz z FK Hi Temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieniutko nakładaj bo inaczej się namachasz.

Jakiś czas temu nałożyłem tak cienką warstwę Colli, że wystarczyły 2 ruchy MF aby całość zniknęła. Byłem w szoku.. :shock:

No to się uwijałeś, albo miałeś szczęście- ja u siebie jak pierwszy raz nakładałem 476, to po mniej niż 10minutach od nałożenia na pierwszy panel było już za późno- wtedy polerowanie to męka... Mimo dwóch miesięcy jakie już minęły (7 tygodni dokładnie) wciąż znajduję niespolerowane fragmenty, których MF już nie ruszy- tylko paznokieć :wallbash:

Nie wiem jak grubą warstwę nałożyłeś, że miałeś takie problemy. Ja nigdy nie miałem takich problemów z 476s. A jeśli za późno zacznę polerować to tylko lekko pyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie zaniepokoiłem, ponieważ wczoraj nałożyłem megsa #16 i jezdzilem dzisiaj... na przednim zderzaku hmm wygląda jakby nie było woskowane, czy to może za sprawą brudu tak dziwnie się kropelkuje? (mogłem też pominać ten element, ale wydaje mi się ze zrobilem na 95% całe auto)

 

dscn4506a.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1chal, nie martw się, mój zderzak, też wygląda słabo po #16 (Jak zresztą po FK Hi Temp, DJ HC i PB Natty blue) Dodatkowo mam mnóstwo dziur po kamieniach, więc na zderzak nie patrze :D Wracając do #16 to super się go nakłada ( DJ Hard Candy nie chce wychodzić ze słoika :/ ), ale trzeba cienką warstwę, bo miałem straszny problem, żeby spolerować :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.