Skocz do zawartości

Collinite no. 476 vs. Megs #16


kabul

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem Megs latwiej sie naklada i poleruje. Natomiast Colli tez nie jest trudny do nalozenia i polerowania. Jezeli zastanawiasz sie nad ktoryms z nich, to nie jest to dobre kryterium wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 296
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

według mnie nakłada się łatwiej megs ale poleruje coli, wszystko zależy od wprawy, do każdego produktu trzeba się przyzwyczaić, dla początkującego coli chyba będzie lepszym wyborem,

ja wybrałem #16 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy coli 476 naklada sie wam ciezko i tak samo ciezko poleruje, czy to z moim egzemplarzem jest cos nie tak?? Ostatnio woskowalem auto i po kawalku nawoskowania dachu zmienilem wosk na sonax xtream poniewaz taki mialem pod reka i bez zadnych trudnosci nalozylem go i potem starlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mogą też dochodzić niesprzyjajace warunki atmosferyczne, wilgotność powietrza etc.

 

Ja bym ostrożnie podchodził do pojęcia "cienka warstwa", widziałem parę razy co to znaczy w wykonaniu niektórych użytkowników 476s, nic dziwnego że im się ciężko poleruje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz 2 podejscie z tym woskiem moze to wina tego ze to probka. Za pierwszym podejsciem umylem auto i uzylem cleanera przed woskowaniem i sytuacja wygladala podobnie tylko moze za pierwszym razem ciezej sie jeszcze nakladalo, tym razem wyglinkowalem potem nalozylem cleaner i na to wosk. Zrobie jeszcze 3 podejscie w takim razie. Postanowilem zapytac po wszyscy tak zachwalaja ten wosk na poczatek a mi wcale lekko sie z nim nie pracowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam inaczej czy coli odrazu po nalozeniu zasycha?? Ile sie czeka od nalozenia do starcia??
nakładałem na słoncu i po 5 minutach robiła się mgiełka, wg instrukcji 5-15 minut jak dobrze pamiętam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
Niestety ale takiego nie uświadczysz.

 

dzięki za info

ja ostatnio używałem Gold Class Carnauba Plus Premium Paste Wax ale rewelacji nie było

tzn było lepiej niż po poprzednim SONAX Wosk CARNAUBA Premium CLASS ale...

poczułem potrzebę przejścia na coś z "wyższej półki"

 

myślałem że coś fajnego z Megsa jednak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, miałem 16-tkę, Colli 476s jeszcze mi służy i ja różnicy w wyglądzie na lakierze między nimi nie widzę. 476-tka, jak wiadomo, nadal jest dostępna więc ja bym celował właśnie w ten wosk jako alternatywa dla Megsa. No chyba, że zależy Ci na względach kolekcjonerskich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.