Skocz do zawartości

Collinite no. 476 vs. Megs #16


kabul

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 296
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

A ktoś może doradzić jakie najlepsze podłoże dać pod Megsa #16 ? Bo czytałem, że Clearkote VNG współpracuje dobrze z Colli 476, że jeszcze może być Dodo Lime Prime, ale czy jest coś tańszego, alternatywnego pod Megsa? Mam SRP, ale z tego co wyczytałem to osłabia wosk? Z góry dzięki za odpowiedzi ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Collinite 476s bardzo dobrze współpracuje też R222 Paintwork Cleanser. Jest nieco tańszy niż dodo, za to jest go o 100ml więcej w opakowaniu :good: Biorąc pod uwagę charakter Meguiars #16, jestem przekonany że zagra również z nim.

 

Wg mnie jest to bardzo zbliżony produkt do Dodo Juice Lime Prime - ma delikatne cząsteczki lekkościerne, pomocne przy usuwaniu hologramów czy drobnych defektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze taniej wychodzi cleaner DG 652 i na pewno się nada do FK jako typowy cleaner pod sealanty

 

 

Pod sealanty fajny jest jeszcze Sonus Paintworks Cleanser za 2 PLN mniej niż Duragloss ;) Nie wiem jak z działaniem, bo Duraglossa prawdę mówiąc nie używałem.

 

Tym niemniej, pod #16 czy 476s wolałbym cleaner oczko bardziej oleisty, jak np Dodo Juice Lime Prime, R222 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta oleistość nie będzie złym pomysłem pod sealanta #16? przy sealancie zalecają idealnie czystą powierzchnie bez polepszaczy - tylko nie wiem czy ta oleistość cleanera jest z racji posiadania polepszaczy/olejków ?

 

 

 

#16 to nie jest 100% sealant, a wosk-hybryda, podobnie jak 476s. Trzyma się dobrze na tych cleanerach które wymieniłem. 476s na R222 trzyma się chyba nawet lepiej niż na odtłuszczonym lakierze. Zaletą jest niewątpliwie lepszy wygląd - te cleanery sporo wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że mimo, że colli i 16 są w założeniu bardzo podobne to inaczej reagują na cleanery.

LP w przypadku Colli skraca jego trwałość bardzo zauważalnie, natomiast Megs leży i leży na LP

W zeszły weekend robiłem ostatnie zabezpieczenie przed zimą. Na aucie miałem ok 2 miesięcznego 16 właśnie na LP, traktowany bez ceregieli bo i proszek kilka razy był i prewashe niekoniecznie delikatne, a on dalej świetnie kropelkował, aż szkoda było usuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno takie pytanie, bo są dwa rodzaje Dodo Juice:

Dodo Juice 'Lime Prime' Pre-wax Cleanser 250ml - rozumie, że to ten ma być

Dodo Juice 'Lime Prime Lite' Cleanser Glaze 250ml - ale jest jeszcze taki?

 

A pytanie jeszcze, czy ten Megs jest coś warty, czy jednak nie warto oszczedzać te parę złotych:

Meguiar's Ultimate Polish

Chyba, że ValetPro, ale gdzieś widziałem temat, że bardzo osłabił Colli, ktoś ma jakieś doświadczenia:

Valet PRO Achilles Prep - 500ml

 

Bo powiem szczerze, że Achilles by mi się tam jeszcze przydał do delikatnego przetarcia przed woskiem na innych samochodach, a nie wiem czy Dodo też ma takie właściwości. Z góry dzięki za odpowiedzi. Szukam po prostu jakiejś alternatywy, bo nie za bardzo teraz jestem przy gotówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno takie pytanie, bo są dwa rodzaje Dodo Juice:

Dodo Juice 'Lime Prime' Pre-wax Cleanser 250ml - rozumie, że to ten ma być

Dodo Juice 'Lime Prime Lite' Cleanser Glaze 250ml - ale jest jeszcze taki?

 

A pytanie jeszcze, czy ten Megs jest coś warty, czy jednak nie warto oszczedzać te parę złotych:

Meguiar's Ultimate Polish

Chyba, że ValetPro, ale gdzieś widziałem temat, że bardzo osłabił Colli, ktoś ma jakieś doświadczenia:

Valet PRO Achilles Prep - 500ml

 

Bo powiem szczerze, że Achilles by mi się tam jeszcze przydał do delikatnego przetarcia przed woskiem na innych samochodach, a nie wiem czy Dodo też ma takie właściwości. Z góry dzięki za odpowiedzi. Szukam po prostu jakiejś alternatywy, bo nie za bardzo teraz jestem przy gotówce.

 

 

Dodo Juice Lime Prime Lite nie zawiera żadnych cząstek ściernych, w przeciwieństwie do wersji "zwykłej" które potrafi usunąć pewne drobne defekty lakieru.

 

Meguiars Ultimate Polish to środek dedykowany woskowi Meguiars Ultimate Wax, i myślę że takie jego użycie jest najbardziej wskazane.

 

Valet PRO Achilles Prep bardzo skutecznie maskuje niedoskonałości lakieru, częściowo je polerując, niestety dzieje się to kosztem trwałości wosku nań zaaplikowanego.

 

Do rozważenia jest jeszcze R222 Paintwork Cleanser i Lusso Revitalising Creme - polecam Ci dział testy - z zewnątrz na tym forum :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.