Skocz do zawartości

Collinite no. 476 vs. Megs #16


kabul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 296
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wcieranie do momentu piszczenia? i potem polerka?

 

Tak, bierzesz pad z mikrofibry (przeważnie białego koloru), nakładasz na niego troszeczkę cleanera i wcierasz/przecierasz prostymi ruchami w lakier do momentu aż produkt prawie zniknie i pad charakterystycznie zacznie popiskiwać stawiając lekko opór. Wtedy wycierasz mikrofibrą i tak całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepsze z gąbki??

 

Nie, do cleanerów używamy aplikatorów z mikrofibry (przeważnie białe). Poza tym fajnie popiskują jak powierzchnia jest już przygotowana. Są bardziej miękkie i delikatne. Białym aplikatorem również możemy nałożyć sobie wosk, ale niestety są one zbyt chłonne więc zużycie samego wosku jest znacznie wyższe niż na gąbkowym aplikatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marctwain, a zrób pół auta jednym, pół drugim. Pamiętaj o optymalnej technice nakladania Megsa (dla 476s też powinna byc dobra) czyli robisz jeden element, potem drugi, polerujesz pierwszy, nakładasz na trzeci, ścierasz drugi itd. Obydwa woski zasadniczo lubią być nakładane CIENKO (i tu mnie Julian obśmieje ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się w :!: m. mam tylko żółte pady, a auto zglinkowane stoi w garażu. Trudno, zrobię żółtymi.

 

[ Dodano: 20 Listopad 2009, 22:41 ]

Pod maszynę się nadaje z tymi ryskami. Ja ręczne i swirlx'em nie daję rady. Chyba Manny Paquaio jakiś, może.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś przeciwwskazania żeby nakładać 476s gołą ręka ?

 

To nie jest wosk do nakładania ręką, ale przeciwwskazań raczej nie ma. Osobiście nakładam go aplikatorem - wychodzi cieńsza warstwa i dobrze się go poleruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie ma ale colli żekł bym raczej chemiczny wosk ,osobiście nie chciał bym sobie go wcierać w dłonie :)

 

W sumie to dobre przeciwwskazanie - bardziej rozpatrywałem to od strony wosku, a nie nas, jako narzędzia do wykonania czynności, ale to także bardzo istotna rzecz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy woski Megs#16 i Collinite476 nie będą zmywane przez szampon Megsa NXT CarWash?
Czy szampon Megsa NXT CarWash zmyje #16 lub #476? - tego już nie testowałem, ale faktem jest że nie tylko u mnie coś nabroił z woskiem naturalnym (w moim przypadku był to wosk Zymola).

U mnie też :) Panowie, kwestia trwałości (dla mnie kluczowa) i wytrzymałości przy regularnym korzystaniu z myjni bezdotykowych - #16 czy Colli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wcześniej pisał ,że 845 mu wytrzymał całą zimę myjąc na myjniach samoobsługowych(i to na ehrle gdzie myje się proszkiem raz przy razie a nie nanosi aktywną pianę). Mnie 476 wytrzymał kilka myć i zaczął schodzić. Podejżewam ,że z 16 będzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też :) Panowie, kwestia trwałości (dla mnie kluczowa) i wytrzymałości przy regularnym korzystaniu z myjni bezdotykowych - #16 czy Colli?

 

Testujemy u mnie na aucie i #16 i Colli - 2 drzwi od strony kierowcy.

Woski leżą na razie 2,5 tygodnia, auto nie było myte tylko 1 raz opłukane zwykłą wodą.

Zobaczymy co wytrzyma dłużej ;)

 

To zdjęcie przedstawia woski po mniej więcej 2 tygodni od nałożenia.

drzwi_200900.jpg.d6fe5ae074292854c84e63180c84d9f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wcześniej pisał ,że 845 mu wytrzymał całą zimę myjąc na myjniach samoobsługowych(i to na ehrle gdzie myje się proszkiem raz przy razie a nie nanosi aktywną pianę). Mnie 476 wytrzymał kilka myć i zaczął schodzić. Podejżewam ,że z 16 będzie jeszcze gorzej.

 

Obawiam się, że masz słuszne podejrzenia - #16 jakoś specjalnie nie okazał się wytrzymały na myjnie proszkowe i użytkowanie (dużo deszczowych dni , brud na drogach). Choć z tego co zauważyłem, na jednym aucie trzyma się lepiej (Bravka z 1999r) a na drugim gorzej (Alfa 2004) . Zastanawiam się na ile to kwestia przebiegów (Alfa większe w tym samym okresie), a na ile być może gorszych-nowszych lakierów (spotykam się z opiniami, że w imię ekologii pogarsza się jakość lakierów z każdym rokiem)..

 

Jeszcze jedną próbę wczoraj zrobiłem, dotąd ścierałem-polerowałem nałożony wosk po wyschnięciu całości auta (#16 - oj ciężko!). Teraz robiłem 1 element, zaraz 2-gi, polerowanie 1wszego, wosk na 3ci , polerowanie 2go itd. O wiele łatwiej się polerowało, czy wpływ na trwałość będzie zobaczymy. Dodatkowo na jeden błotnik nie kładłem wosku tylko Quick Detailer (przy poprzednim myciu był #16), a na drugi - mleczko Prestone.

W garażowym oświetleniu jakoś specjalnych różnic w błysku i głębi koloru nie było, zobaczę jutro w dziennym jeszcze, no i za kilka tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam collinite 476S, ludzie tutaj pisali ze ciezko go sie stosunkowo poleruje, a wg mnie to naprawde nic trudnego ,polerka idzie latwo trzeba tylko poczekac az wyschnie dobrze .

 

A jak pachnie ...mhhhh . Najlepiej pachnacy wosk jaki mialem do tej pory, czuc ze pracujemy woskiem, a nie jakies landrynki tudziez skorka pomaranczowa :evil: .

 

naprawde dobry produkt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A mozecie mi powiedziec czy da mi cokolwiek to ze bede nakladal colli 476s po kazdym umyciu samochodu czy pozatym ze sie napracuje to nie przyniesie to zadnych korzysci ? Mam na mysli mycie gold classem , a potem samo nalozenie wosku juz bez cleanera. Przy pierwszej aplikacji colli uzylem dodo lime prime lite a potem 2warstwy tego wosku .

 

Po prostu uwielbiam zapach tego wosku :kox: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o każdym myciu auta (co 1-2 tygodnie) to nie widzę większego sensu i tylko napracujesz się na darmo, marnując przy okazji wosk. Możesz wosk uzupełniać co 1-1,5 miesiąca, trudno powiedzieć konkretny termin, sam musisz obserwować jak zachowuję się woda na lakierze po umyciu, czy jest kropelkowanie etc.

 

Uwielbiasz zapach tego wosku? Mnie przyprawia o mdłości gdy po dłuższym użytkowaniu nie mogę się go pozbyć z rąk.. :mrgreen::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Uzupełnianie jednego z trwalszych wosków na rynku po miesiacu to marnotractwo produktu IMO ;) Poza tym może się okazać że taka kanapka po paru uzupełnieniach spłynie dużo szybciej niż 1 równa,cienka warstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym może się okazać że taka kanapka po paru uzupełnieniach spłynie dużo szybciej niż 1 równa,cienka warstwa.

choć dokładając warstwę co miesiąc nawet tego nie zauważysz;)

ja na swoim samochodzie bym w ogole 476, poza taką zimą jak w tym roku, nie zakładał. wolę woski o lepszym "looku", ale mniej trwałe, żebym musiał je uzupełniać albo zakładać od nowa właśnie co 6-8 tygodni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.