Skocz do zawartości

Collinite no. 476 vs. Megs #16


kabul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 296
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Między lodówką a temperaturą pokojową to ciemna chłodna piwnica. Takie najbardziej uśrednione wyjście, a chyba każdy ma dostęp.

 

Mój Colli już sie kończy:< i nie wiem czy zamawiac nowy na zimę czy titanium mi wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wstępie powinienem chyba przeprosić, że to nie ten temat ale z drugiej strony lepszego nie znalazłem.

Moje pytanie kieruję raczej do tych, którzy mogą się podeprzeć doświadczeniem. A mianowicie: Położyłem jakis miesiąc temu Colli 476 (i chyba dość skutecznie bo trzyma do dziś z niezmienioną "siłą") ale jedyny szampon jaki posiadam to Nigrin i obawiam sie że może on naruszyć wosk. Do tej wystarczało "płukanie" zdemineralizowaną wodą na ehrle ale czas już umyć auto w normalny sposób. Czy ktoś wie jak zachowuje się Colli w starciu z Nigrinem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piany to się właśnie zawiodłem. Po rozbełtaniu rękawicą nie dzieje sie nic i wyglada tak jakby w wiadrze była sama woda (Ale za kosmiczna kwotę 8 zł i tak jest to bardzo OK szampon). Tak czy inaczej do końca września Colli musi zniknąć - albo z własnej woli albo mu pomogę bo chcialem położyć nową warstwe (lub dwie) juz tak na zimę. Później niestety nie będę miał warunków.

Jeszcze jedno pytanie: Czy przed nałożeniem nowej warstwy konieczne będzie ściągnięcie poprzedniej i jesli tak to czy ClearKote VHG da sobie radę i bedzie wystarczającym "podłożem"?

Z gory dzieki za pomoc i przepraszam za małe OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eszcze jedno pytanie: Czy przed nałożeniem nowej warstwy konieczne będzie ściągnięcie poprzedniej

 

jeśli jeszcze Ci trzyma wosk a za miesiac chcesz nakładać juz go na zime to oczywiście przygotowując lakier pod wosk automatycznie ściagasz starą warstwe (jesli jeszcze cos zostało) czyli glinka, cleaner, wosk i po 12/24h dajesz drugą warstwe(juz bez cleanera bo Twoje pytanie zabrzmiało tak jak chciał byś przed drugą warstwą wosku używać ponownie cleanera)...do tego fajnie jest jak auto stoi jeszcze kilkanaście godzin w garażu a potem troche na słońcu :)

Mnie taki proces (używając DC1 zamiast Clearkote VGH) powoduje, ze Colli 476 leży naprawde mega długo (położyłem w kwietniu i dopiero teraz zniknął a auto sporo razy "myte" na pseudo myjkach ehrle i wielokrotnie megsem GC a także 'konserwowane' QD fk425)

 

czy ClearKote VHG da sobie radę i bedzie wystarczającym "podłożem"?

na forum można przeczytać, że Clearkote VHG bardzo dobrze współgra z Collinite 476.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę właśnie że Clearkote VHG i Colli się lubią. Zaraz po nałożeniu lakier był niesamowicie gładki, nabrał głębi i kropelkowanie było perfekt :) Mija miesiąc intensywnego użytkowania w mieście + płukanie na ehrle co kilka dni a trwałośc bez zmian. Niestety przed zimą muszę założyć jakąś świeżą, pancerną warstwę bo następna okazja do zadbania o auto będzie na wiosnę. Dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy Collonite 476s nadaje też troche połysku?

Chciałbym odświeżyć i zabezpieczyć lakier na zimę w samochodzie żony, który stoi pod chmurką, ale zastanawiam się czy ten wosk załatwi oba kryteria.

Czy może przed Collonite'm użyć czegoś co by dobrze nabłysczyło lakier (srebrny met.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Collonite 476s nadaje też troche połysku?

Chciałbym odświeżyć i zabezpieczyć lakier na zimę w samochodzie żony, który stoi pod chmurką, ale zastanawiam się czy ten wosk załatwi oba kryteria.

Czy może przed Collonite'm użyć czegoś co by dobrze nabłysczyło lakier (srebrny met.)?

użyj colonite i potem jakiś QD np Spray & Gloss i będzię się świecić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.