Skocz do zawartości

Neoxal SiO2 Quick Detailer


D@ViD

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ral6014 napisał:

Na idealnie przygotowanym plastiku będzie siedział długo. Chyba warto dać go jakąś gąbką bez docierania fibrą. Moim zdaniem Neoxal QD fajnie sprawdzi się wewnątrz auta - nie trzeba sie martwić, że dressing zejdzie po kilku myciach apc.

O wnętrzu nie pomyślałem ale mam pacjenta na którym mogę to przetestować 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

moje kolejne podejście do Neoxal Quick Long Detailer. Poprzednie moje próby odbywały się w lato przy większej temperaturze. Tym razem pogoda była bardziej umiarkowana. 20.5 stopnia i 50% wilgotności. Idealne warunki na testy. Lakier wcześniej umyty, odkamieniony.

Lecimy z aplikacją

IMG_2550.JPG.f4c53800d80fb9deddc5bef8f16aa79a.JPGIMG_2551.JPG.2b8f0cdda234ca4acdf0afb3aa0c59e7.JPGIMG_2552.JPG.131783d64ca8a9217a549e8062b9757b.JPG

Rozprowadzenie szło raczej gładko. 1.5 psiku na aplikator.

IMG_2553.JPG.54f9b4334ba051c4d154975c4519719b.JPG

Tak to wygląda po bardzo dokładnym rozprowadzeniu.

IMG_2554.JPG.089b1ccf7444a77bc288ebe6a9ca08e8.JPG

Teraz docierka.IMG_2555.JPG.1f130b2856f9b947201a469aeb6cd2a2.JPG

Pierwsze efekty. No kolorowo to nie jest.

IMG_2556.JPG.3fb928c55503154ead3178ff24c01f7e.JPG

Trochę lepiej

IMG_2557.JPG.1572bc3932a30d66f1bc95ebf56e8b2b.JPG

Sorry za te rysy. Półtora roku jazdy na daily tym uni, więc i tak jest nieźle. Widzimy tu odcięcie i pozostały haze po produkcie(może kiedyś go dotrę). Nie jest to mistrz przyciemnienia, ale coś tam wnosi do wyglądu.

IMG_2558.JPG.8b8aaaf9bc2d3555ee8aa9e6db8b582a.JPG

Podsumowując.

Drugie podejście było lepsze niż pierwsze. Nadal nie będzie to mój ulubieniec ani produkt który będe chciał odkupić po skończonej butli. Jest po prostu męczący w pracy. Nie jest to w żadnym wypadku produkt quick. Cały samochód robiłbym chyba z godzinę albo i dwie... Masz czarny? Nie kupuj. Masz srebrny? Jakoś to będzie tylko nie bierz latarki w ręke.

Wiem, że teraz pojawiła się nowa wersja. Bardzo mnie kusi żeby ją kupić. Może będzie lepiej? Narazie zakupy detailingowe odpuszczam, ale jak wróci mi chęć to nie wykluczam zakupu wersji v2.

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo15005 napisał:

Jak dla mnie ewidentnie za dużo towaru...

 

 

2 godziny temu, ral6014 napisał:

Kilka razy było wspominane, żeby docierać krótką mikrofibrą. Poza tym chyba za dużo jak na taki mały fragmencik.

Nie aplikuje LSP pierwszy raz w życiu...

1.5 psika z tego atomizera przy użyciu aplikatora z gąbką, która wchłania 3/4 produktu to nie jest za dużo.

Podobny problem miałem przy letnich próbach. Możecie sobie poszukać wyżej w temacie. Przerobiona jest już ponad połowa butelki. Po prostu ten lakier i dobra latarka uwydatnia wszystko co tylko się da.

CarPro z podwiniętym włosem też było grane.

2 godziny temu, pablo15005 napisał:

 

A na drugi dzień patrzyłeś ten element?

O wschodzie słońca? Czy przy pełni księżyca? Bez przesady nie będe docierał 2 dni produktu, który według producenta ma być "quick".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Cześć Koledzy, co do prezentowanego tutaj testu, ewidentnie za dużo materiału. Produkt w starej wersji nie do końca jest to quick detailer,  ale na pewno quick coat, i jest to już napisane na nowych etykietach. Nakładanie go aplikatorem na którego małą powierzchnię aplikujesz  nawet te 1,5 psiuknięcia jest za dużą ilością. Aplikator się do tego nie nadaje. Do tego dochodzi jego dokładne, jak piszesz, rozprowadzenie. Tu też jest błąd. Albo quick albo dokładnie (nie do końca trafne porównanie. Chodzi o szybkie ale bez mijaków). Jeszcze raz, 1 lub 2 strzały na fibrę, szybkie rozprowadzenie i dotarcie. Wszystko.

Nowa wersja. Postanowiliśmy wprowadzić zapach i jest w miarę przyjemny. Zmodyfikowaliśmy też skład wprowadzając komponent poprawiający połysk i ułatwiający aplikację. Staraliśmy się przy tym aby powłoka jaką tworzy produkt, nadal chroniła przed skutkami działania ptasiego guano oraz nie pogorszyła się trwałość.

Naszym zdaniem to wszystko się udało. Jeśli ktoś z Kolegów ma i może podzielić się spostrzeżeniami o nowej, pachnącej wersji, wszyscy tu będziemy wdzięczni. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Cześć Koledzy, co do prezentowanego tutaj testu, ewidentnie za dużo materiału. Produkt w starej wersji nie do końca jest to quick detailer,  ale na pewno quick coat, i jest to już napisane na nowych etykietach. Nakładanie go aplikatorem na którego małą powierzchnię aplikujesz  nawet te 1,5 psiuknięcia jest za dużą ilością. Aplikator się do tego nie nadaje. Do tego dochodzi jego dokładne, jak piszesz, rozprowadzenie. Tu też jest błąd. Albo quick albo dokładnie (nie do końca trafne porównanie. Chodzi o szybkie ale bez mijaków). Jeszcze raz, 1 lub 2 strzały na fibrę, szybkie rozprowadzenie i dotarcie. Wszystko.

Nowa wersja. Postanowiliśmy wprowadzić zapach i jest w miarę przyjemny. Zmodyfikowaliśmy też skład wprowadzając komponent poprawiający połysk i ułatwiający aplikację. Staraliśmy się przy tym aby powłoka jaką tworzy produkt, nadal chroniła przed skutkami działania ptasiego guano oraz nie pogorszyła się trwałość.

Naszym zdaniem to wszystko się udało. Jeśli ktoś z Kolegów ma i może podzielić się spostrzeżeniami o nowej, pachnącej wersji, wszyscy tu będziemy wdzięczni. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u. 

Czy nową wersję trzeba bardziej wymieszać przed aplikacją? Na ściance butelki widziałem jakby grudki, w starej wersji tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
20 minut temu, ral6014 napisał:

Czy nową wersję trzeba bardziej wymieszać przed aplikacją? Na ściance butelki widziałem jakby grudki, w starej wersji tego nie było.

Tak, te jakby grudki to jest normalne i pojawiają się kiedy produkt postoi. Przed ponownym użyciem należy wstrząsnąć butelką z qdekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Nowa wersja. Postanowiliśmy wprowadzić zapach i jest w miarę przyjemny. Zmodyfikowaliśmy też skład wprowadzając komponent poprawiający połysk i ułatwiający aplikację.

To która jest to już wersja v3, v4?

Jeśli mam być szczery to już sie pogubiłem...

Wiem, że każdy producent chce wypuścić jak najlepszy finalny produkt, ale polityka swego rodzaju testów na klientach i wypuszczenie co chwilę nowej wersji jakoś do mnie nie przemawia. 
Sam z ciekawości zakupiłem tego  'QD'ka' z polecenia (2 strony wczesnej) i zapewnieniu najnowszej wersji ! Po czym okazuje sie, że 2/3 dni po otrzymaniu paczki, jest jeszcze jakaś nowsza wersja opisana j.w. 

Hmm.. wg mnie troche słabo 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grzechu23 napisał:

To która jest to już wersja v3, v4?

Jeśli mam być szczery to już sie pogubiłem...

Wiem, że każdy producent chce wypuścić jak najlepszy finalny produkt, ale polityka swego rodzaju testów na klientach i wypuszczenie co chwilę nowej wersji jakoś do mnie nie przemawia. 
Sam z ciekawości zakupiłem tego  'QD'ka' z polecenia (2 strony wczesnej) i zapewnieniu najnowszej wersji ! Po czym okazuje sie, że 2/3 dni po otrzymaniu paczki, jest jeszcze jakaś nowsza wersja opisana j.w. 

Hmm.. wg mnie troche słabo 🤨

Nowa wersja ma przyjemniejszy zapach, w sumie nie wiem czym pachnie. Jeśli chodzi o ewolucje produktów - to chyba dobra praktyka. Producenci aut też stosują face liftingi i jakoś nikt nie płacze. Mam firmę w branży usługowej i cały czas poprawiam i modyfikuję swoja ofertę - nikt od razu nie jest doskonały.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ral6014 napisał:

roducenci aut też stosują face liftingi i jakoś nikt nie płacze

Porównanie FL aut które wypuszczane są w czasie roku/dwóch (czasami i więcej) od premiery, do produktu który zmienia swoje właściwości co...? często, według mnie ni jak się ma.

Swoją drogą jeśli producent ma na stole już to najnowszą/poprawioną wersję to chyba można byłoby 'starą wersję' usunąć (czyt. nie wysyłać) jej klientom (tym bardziej, że mówimy tutaj o tak małej skali sprzedaży - nie ujmując nikomu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to co jest sprzedawane w zielonej butelce jest już poprawioną wersją i nowszej nie ma.

Mam wersję w zielonej butelce kupiona dziewiątego września i jak dla mnie pachnie ładnie ale zapach rzecz gustu a z gustem jak z du...pą każdy ma swoją.

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
1 godzinę temu, Grzechu23 napisał:

To która jest to już wersja v3, v4?

Jeśli mam być szczery to już sie pogubiłem...

Wiem, że każdy producent chce wypuścić jak najlepszy finalny produkt, ale polityka swego rodzaju testów na klientach i wypuszczenie co chwilę nowej wersji jakoś do mnie nie przemawia. 
Sam z ciekawości zakupiłem tego  'QD'ka' z polecenia (2 strony wczesnej) i zapewnieniu najnowszej wersji ! Po czym okazuje sie, że 2/3 dni po otrzymaniu paczki, jest jeszcze jakaś nowsza wersja opisana j.w. 

Hmm.. wg mnie troche słabo 🤨

Ale jest tylko dwie. Pachnąca jest nowa. Poprzednia jest sprzedawana od początku. Co prawda na początku  mieliśmy problem z barwnikiem , ale to była ta sama, bezzapachowa wersja oferowana do tej pory. 

2 godziny temu, Saczi napisał:

@NEOXAL EUROPE, kupiłem ...
Mam nadzieje, że się nie zawiodę, jak choćby na Soft 99 Speed&Barrier ...

Mamy pewność że się nie zawiedziesz. Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u 

38 minut temu, Kubos napisał:

Porównanie FL aut które wypuszczane są w czasie roku/dwóch (czasami i więcej) od premiery, do produktu który zmienia swoje właściwości co...? często, według mnie ni jak się ma.

Swoją drogą jeśli producent ma na stole już to najnowszą/poprawioną wersję to chyba można byłoby 'starą wersję' usunąć (czyt. nie wysyłać) jej klientom (tym bardziej, że mówimy tutaj o tak małej skali sprzedaży - nie ujmując nikomu).

Zgadzam się, jest już tylko nowa. Starszą mamy na indywidualne zamówienie.

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
4 godziny temu, ral6014 napisał:

Na etykiecie jest opisana trwałość 6 miesięcy, w opisie na aukcji 3-4. Warto by się zdecydować na jeden opis 😀

Dzięki, nie zauważyłem 😉😊 W trakcie projektowania i potem wprowadzania do obrotu założenia trwałości były 3 - 4 miesiące. W trakcie użytkowania okazało się że siedzi ponad pół roku. Stąd te rozbieżności. 

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Cześć Koledzy, co do prezentowanego tutaj testu, ewidentnie za dużo materiału. Produkt w starej wersji nie do końca jest to quick detailer,  ale na pewno quick coat, i jest to już napisane na nowych etykietach. Nakładanie go aplikatorem na którego małą powierzchnię aplikujesz  nawet te 1,5 psiuknięcia jest za dużą ilością. Aplikator się do tego nie nadaje. Do tego dochodzi jego dokładne, jak piszesz, rozprowadzenie. Tu też jest błąd. Albo quick albo dokładnie (nie do końca trafne porównanie. Chodzi o szybkie ale bez mijaków). Jeszcze raz, 1 lub 2 strzały na fibrę, szybkie rozprowadzenie i dotarcie. Wszystko.

 

Podejmuje tą rękawice, bo widzę ze nikt nie wierzy 😉

Stos fibr o krótkim włosiu, stoper w ręku i wracam do Was w kolejny weekend. Na tym samym lakierze oczywiście. Ja znam finał, ale udokumentuje w formie zdjęciowej 😉  Black friday już coraz bliżej może wpadnie wersja v2 czy tam v4.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.