Skocz do zawartości

Neoxal SiO2 Quick Detailer


D@ViD

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Od jakiegoś czasu dostępna jest poprawiona wersja Neoxal QD

Zacytuje tutaj Grzegorza z @NEOXAL EUROPE Bo może nie wszyscy widzieli tego posta.

„Cześć wszystkim, już tłumaczę. Uruchamiajac produkcję postanowiliśmy zapobiec ewentualnym próbom rozcieńczania lub innego rodzaju ingerencji osób trzecich w skład produktu i na końcu dodaliśmy barwnik. 

Pojawiły się opinie o złym docieraniu i od razu znaleźliśmy przyczynę.  Okazało się że powodem był ten dodatek. "Poprawiona wersja" po prostu jest biała, bez barwnika. 

Bardzo przepraszam za niedogodności w docieraniu. Wiemy jednak że barwnik nie miał wpływu na trwałość.”

 

Tak się składa że posiadam nowa wersje(bez barwnika) i udało mi się zaaplikować na 2 auta. Opowiem może coś więcej o aplikacji na auto narzeczonej. 
 

Swift w kolorze biała perła został umyty szamponem Neoxal 737 100ml na 10l wody, nie będę rozpisywał się o szamponie po prostu jest zajebisty. Co ciekawe sama piana nie umyła praktycznie nic. Myśle że jest to spowodowane ciemnym tłustym osadem który jest chyba spowodowany smogiem. Może mocny oprysk z jakiegoś TFR by coś ruszył.

Po osuszeniu czas na aplikacje qd którego bym qd nie nazwał a jakimś topcoatem bardziej 🙂 

Podobnie jak w przypadku starej wersji proponuje aplikacje za pomocą aplikatora z MF lub mojego ostatniego ulubieńca czyli showcarshine microfiber suede effective applicator.

446241F6-5487-41CE-82A9-54CEBC1B3E5A.jpeg.5148e61f4a7d2200e5e2140d92c33071.jpeg
 

Dobrze wstrząsnąć butelka i jeden psik na aplikator wystarczył na błotnik w swifcie. Jeśli widzicie malutkie kropelki lub sporą mgłe na elemencie przy smarowaniu to znaczy że daliście za dużo i będzie ciężej dotrzeć. Produkt jest bardzo mocno skoncentrowany i należy pamiętać less is more. Przypomina mi aplikacje Sonaxa BSD który tez nie lubi być psikany na grubo. 
Gramatura mikrofibry do docierania wydaje mi się 320g najlepsza, bardziej puszyste nie maja sensu.
 

Jest łatwiej dotrzeć niż poprzednią wersje. Czyli myśle że odbiór teraz byłby bardziej pozytywny przez użytkowników forum. 

Jak dobrze wiemy jasne lakiery sporo wybaczają ale na hondzie czerwony mettalic również nie stwarzał  problemów. Należy się tylko nauczyć tego produktu i traktować go jako samodzielne lsp lub topcoat a nie qd typu megs last touch czy FW botox.

Warto przetestować, dużo dobrego słyszałem o Neoxal Reload 1.61 od  @Streat wiec myśle że może jeszcze w tym roku coś o nim napiszę 🙂

 


4C4A06E0-4830-4CD4-965A-028C06F7474A.jpeg.7f00380dae16584bdf793d36541000f9.jpeg
 

 

E20A0F2A-4C80-4E3E-A873-EAD03881CF74.jpeg.e9e19f4111db97fc0852dffa98502f8f.jpeg

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, Gardor napisał:

Neoxal Reload 1.61

Plus qd sio2 dogadują się bardzo dobrze i jak dla mnie to idealne połączenie 😁 a ten patent muszę sprawdzić u siebie z aplikatorem sued

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli dobrze zrozumiałem - 1 strzał na aplikator = 1 mały panel?  To by oznaczało całkowite zużycie < 10ml, przy założeniu, że dajemy na auto maksymalnie 15 strzałów.  Jedna porcja wypluwana przez mini trigger to ok 0,5 ml. W przypadku typowych qd zużycie na auto  to ok 30-50ml.  Cena/wydajność = mistrzostwo świata. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
18 godzin temu, ral6014 napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem - 1 strzał na aplikator = 1 mały panel?  To by oznaczało całkowite zużycie < 10ml, przy założeniu, że dajemy na auto maksymalnie 15 strzałów.  Jedna porcja wypluwana przez mini trigger to ok 0,5 ml. W przypadku typowych qd zużycie na auto  to ok 30-50ml.  Cena/wydajność = mistrzostwo świata. 

I tak jest w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wrzuciłem Neoxala na maskę, błotniki i przedni zderzak. Wydajność  jest rzeczywiscie niesamowita. Użyłem prostokątny aplikator z mikrofibry showcarshine. Na maskę dałem 3 strzały, błotniki, zderzak - po 1 strzale. Pracowałem z latarką czołową (zimne swiatło). Docieranie jest proste, - stosowałem K2 Moli, krótki włos.  Rano dorzuciłem 1 warstwę. Po kilku godzinach musiałem wyjechać autem - efekt szklistości jest bardzo wyraźny. Znalazłem też wadę produktu - nie nadaje się na plastiki. Mam na myśli słabiutki efekt przyciemnienia.  Sprawdziłem na różnych plastikach - jest całkiem fajne przyciemnienie . Nie zmienia to faktu, że Neoxal QD urywa 4 litery :-)

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na zimę zazwyczaj kładę fusso, tym razem na jednym aucie postanowiłem przetestować Neoxal'a, zobaczymy ile wytrzyma, może akurat do wiosny 😄 Alfa umyta SG TFR i ADBL Tangy, na lakierze już nic nie siedzi, odtłuszczone tylko IPA 50% i na to QD.

IMG_20211203_141808.jpg.59ca522531341c1572c2257af4b4b8c7.jpgIMG_20211203_143028.jpg.9d38ad44222fc8f6c89f871df6e83a2e.jpgIMG_20211203_143015.jpg.294a6a34785cf84645201105001c60a4.jpg

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 3.12.2021 o 19:03, Rafal9304 napisał:

Na zimę zazwyczaj kładę fusso, tym razem na jednym aucie postanowiłem przetestować Neoxal'a, zobaczymy ile wytrzyma, może akurat do wiosny 😄 Alfa umyta SG TFR i ADBL Tangy, na lakierze już nic nie siedzi, odtłuszczone tylko IPA 50% i na to QD.

Do późnej wiosny, i to bez najmniejszego problemu. Gratuluję, bardzo dobry wybór 👍

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 16.05.2022 o 14:11, lodowa napisał:

@Rafal9304 i jak ci poszło 🙂 ? ile posiedział ? 

Do ostatniego mycia w marcu, doły drzwi i tył auta już słabo, reszta ok. Od tamtej pory nie widziałem auta. Ogólnie jestem zadowolony z tego QD 🙂  

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wczoraj miałem okazję pobawić się pierwszy raz tym siuwaksem. Zakupiony pod koniec maja więc raczej jest to już ta udoskonalona wersja, choć ma kolor mleczny. 

Aplikowałem jedną stroną fibry, odwracałem i docierałem. Dwa strzały, rozprowadzenie (np. na drzwiach, do dolnego przetłoczenia - czyli jakieś 3/5 całego elementu), dokładałem jeden strzał, aplikacja pod przetłoczeniem i docieranie. Wszystko działo się na dworze, w cieniu, temperatura oscylowała wokół 18-19 stopni.

Poszło całkowicie bezproblemowo. Celowo wziąłem ze sobą latarkę inspekcyjną, która nic nie wykazała. Można powiedzieć, że dotarcie było formalnością, ale faktycznie kluczem wydaje się być oszczędność aplikacji. Dam tylko przykład ADS BioNano v2, który jest generalnie bezproblemowym produktem i on zostawił mazy (wiem, że na drugi dzień odparują i nie będzie po nich śladu), ale zaraz po użyciu było z nim więcej pracy niż z Neoxalem. Auto trafiło do garażu i będę testował ratio wyglądu do trwałości (celowo położyłem na dwóch panelach obok siebie, jeden odtłuszczony IPA 50%, a drugi tylko po umyciu). Coś tam na nich wcześniej leżało, ale 737 w stężeniu 100ml/15L wody załatwił sprawę. 

PS. atomizer poddał się bardzo szybko, w połowie roboty już psikał koślawo. Butelka 250ml a'la pierwsze Good Stuffy z małym triggerem.

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
1 godzinę temu, Mumins napisał:

Wczoraj miałem okazję pobawić się pierwszy raz tym siuwaksem. Zakupiony pod koniec maja więc raczej jest to już ta udoskonalona wersja, choć ma kolor mleczny. 

Aplikowałem jedną stroną fibry, odwracałem i docierałem. Dwa strzały, rozprowadzenie (np. na drzwiach, do dolnego przetłoczenia - czyli jakieś 3/5 całego elementu), dokładałem jeden strzał, aplikacja pod przetłoczeniem i docieranie. Wszystko działo się na dworze, w cieniu, temperatura oscylowała wokół 18-19 stopni.

Poszło całkowicie bezproblemowo. Celowo wziąłem ze sobą latarkę inspekcyjną, która nic nie wykazała. Można powiedzieć, że dotarcie było formalnością, ale faktycznie kluczem wydaje się być oszczędność aplikacji. Dam tylko przykład ADS BioNano v2, który jest generalnie bezproblemowym produktem i on zostawił mazy (wiem, że na drugi dzień odparują i nie będzie po nich śladu), ale zaraz po użyciu było z nim więcej pracy niż z Neoxalem. Auto trafiło do garażu i będę testował ratio wyglądu do trwałości (celowo położyłem na dwóch panelach obok siebie, jeden odtłuszczony IPA 50%, a drugi tylko po umyciu). Coś tam na nich wcześniej leżało, ale 737 w stężeniu 100ml/15L wody załatwił sprawę. 

PS. atomizer poddał się bardzo szybko, w połowie roboty już psikał koślawo. Butelka 250ml a'la pierwsze Good Stuffy z małym triggerem.

Dzień dobry, dziękuję za poruszenie zagadnienia. Z obserwacji przez kończący się sezon zebraliśmy wiele informacji na temat QDeka. Od razu powiem że najczęściej podejmowaną wśród klientów kwestią był trigger, zwłaszcza porcja jaką podaje. A mianowicie, sugestie były takie że za grubo pluje. Że przydała by się mgiełka jaką zapewnia atomizer. I to zmieniliśmy. Jest atomizer i podaje świetnie. Drugi kwestia to wydajność. Jest olbrzymia. I 200 ml spokojnie wystarcza nawet do zastosowań komercyjnych. I dlatego rezygnujemy z pojemności 500 ml na rzecz 50 ml które wprowadzimy od nowego sezonu. 50-tka będzie relatywnie o wiele tańsza i adresowana dla osób które potrzebują zastosować produkt na własnym aucie. Biorąc pod uwagę że, 50 ml wystarczy na 3- 4 aplikacje na sedana, a powłoką siedzi te 4- 6 miesięce nie ma sensu kupować tak dużych ilości żeby staly. I tutaj dochodzimy do kwestii najistotniejszej, czy to jest Quick Detailer? Na pewno chcieliśmy aby był, ale wyszła powłoka, świetny booster do powłok, Quick Coat. Ale typowym Quick Detailerem nie jest. Dlatego na nowych etykietach opisujemy go juz jako Quick Detailer/ Coat. Ale czy to wystarczy? Napiszcie proszę co sądzicie o naszych koncepcjach. I podzielcie się z nami swoimi.

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NEOXAL EUROPE Cześć Grzegorz. Moim zdaniem powinniście zostać przy nazwie Neoxal Quick Coat. Fajnie wpada w ucho, chyba nie ma jeszcze produktu podobnie brzmiącego na polskim rynku (poza Coverem, który zostanie teraz wycofany ze względu na wprowadzenie nowego boostera), a w rzeczywistości zawartość butelki będzie tożsama z nazwą (według testów innych osób, ja dopiero zaczynam), co często niestety nie idzie ze sobą w parze. Aplikacja nowej wersji jest faktycznie zbliżona do typowego QD, ale lepiej zostawić sobie tę nazwę dla innego produktu, który planowaliście/planujecie wprowadzić (o ile będzie dawał coś na + w kwestii wyglądu w porównaniu do "Quick Coat" - bo jeśli ma go odróżniać jedynie niższa trwałość, to będzie raczej zbędny). 

Co do triggera, to teraz podaje idealną ilość, ale przyciął się w trakcie pracy i od tego momentu zaczął kuleć. 

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
18 minut temu, Domel napisał:

Można prosić o link gdzie kupię wersje ostateczną z trigerem etc etc.

Proszę bardzo. Zdjęcie co prawda jest z triggerem ale dostarczamy wyłącznie z atomizerem. 11738644573

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Proszę bardzo. Zdjęcie co prawda jest z triggerem ale dostarczamy wyłącznie z atomizerem. https://allegro.pl/oferta/neoxal-quick-detailer-sio2-200-ml-11738644573

Dzieki. Zakupione. Po testuję 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.