Skocz do zawartości

Neoxal SiO2 Quick Detailer


D@ViD

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat taki niefart że ptak pozostawił po sobie „ślad” na masce akurat gdzie jest neoxal. Po usunięciu za pomocą qd artdeshine nie pozostał żaden ślad a doskonale wiem że odchody często pozostawiają zmatowienie lub wżer na lakierze. A powierzchnia jest taka sama jak była wcześniej 🙂 Nie wiem jak to będzie działało jak by zostawić odchody na tydzień ale myśle że wtedy to już powłoki ceramiczne nic nie pomogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
38 minut temu, Gardor napisał:

Akurat taki niefart że ptak pozostawił po sobie „ślad” na masce akurat gdzie jest neoxal. Po usunięciu za pomocą qd artdeshine nie pozostał żaden ślad a doskonale wiem że odchody często pozostawiają zmatowienie lub wżer na lakierze. A powierzchnia jest taka sama jak była wcześniej 🙂 Nie wiem jak to będzie działało jak by zostawić odchody na tydzień ale myśle że wtedy to już powłoki ceramiczne nic nie pomogą. 

I taki wpis nadaje się do działu -co ci dzisiaj poprawiło humor? Mi poprawił bardzo 🙂 To miłe i cieszy. 

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja ale bez fotki żadnej 😞 

Przy przebiegu 341600km nastąpiło mycie ręczne czyli po 977km 🙂 

Hydro już trochę słabsze ale i tak na bardzo dobry poziomie. Co najlepsze - owady domywają się elegancko od samej aktywnej piany i myjki ciśnieniowej. Kurzu bardzo mało łapie lakier. Auto stało trochę na zewnątrz, a mamy sezon pylenia i sądze, że mało łapie kurzu

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz od dawna zanosilem sie wrzuceniu testu na forum ale oczywiscie brak czasu lub mycie tylko wieczorami uniemozliwialo to jakies sensowne zdjecia dlatego zglosilem swoja kandytature do testu z mysle ze wtedy nie bede mial wyjscia.Po znalezieniu chwili w dzień umieszczę post o  

@NEOXAL EUROPE

quick detailer . Autko to opel insignia kombi. Lakier nadający się na niektórych elementach do korekty. Auto czyste bo myte wczoraj wieczorem po trasie spryskane tenzi na robale potem oprysk z magifoam i umyte szampanem 4detaile Simple sour . Dziś tylko przykurzone polecialem z opryskiem z citrus foam.

Jak napisał neoxal postanowiłem przetestować tego gd do osuszania gdyż jest to mój ulubiony i szybki sposób stosowania wiekszosci qd.

Zapomniałem zabrać drugi atomizer canyon ale ten też dał rade gdyby nie kapal na łape. Oczywiście z przyzwyczajenia na maske wlecialo dużo za dużo qd z przyzwyczajenia bo prysnelem z 9 razy i docieralem flufym do osuszania potem niezle musiałem się namachac fibra żeby to wszystko dotrzeć bez bałaganu pomocna w tym była waxpro z krótkim włosiem 320 potem aplikujac już 2 pęknięcia lub 3 na element całkiem inna bajka. Rzeczywiście do quick to mu daleko ale rekompensuje efekt, maskuje delikatnie swirle wręcz przeciwnie niż cc water gold  zrzuty wody jak wracałem z myjni z maski podobnie jak ccwg już od 60 -70 km/h woda zaczynała znikać z maski jak dla mnie super sprawa cena do jakości jak najbardziej ok tylko teraz ciekawa jestem trwalosci

Na lotce po lewej neoxel po prawej car pro hydro2 lite po stronie lewej widać bardziej okragle

pozdro

https://www.szybkiplik.pl/TvfQ7eRmP3

 

 

 

 

 

20210606_182510.jpg

20210606_182341.jpg

20210606_180513.jpg

20210606_180401.jpg

 

20210606_182333.jpg

20210606_182341.jpg

20210606_180513.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
1 godzinę temu, kruchytk15 napisał:

Juz od dawna zanosilem sie wrzuceniu testu na forum ale oczywiscie brak czasu lub mycie tylko wieczorami uniemozliwialo to jakies sensowne zdjecia dlatego zglosilem swoja kandytature do testu z mysle ze wtedy nie bede mial wyjscia.Po znalezieniu chwili w dzień umieszczę post o  

@NEOXAL EUROPE

quick detailer . Autko to opel insignia kombi. Lakier nadający się na niektórych elementach do korekty. Auto czyste bo myte wczoraj wieczorem po trasie spryskane tenzi na robale potem oprysk z magifoam i umyte szampanem 4detaile Simple sour . Dziś tylko przykurzone polecialem z opryskiem z citrus foam.

Jak napisał neoxal postanowiłem przetestować tego gd do osuszania gdyż jest to mój ulubiony i szybki sposób stosowania wiekszosci qd.

Zapomniałem zabrać drugi atomizer canyon ale ten też dał rade gdyby nie kapal na łape. Oczywiście z przyzwyczajenia na maske wlecialo dużo za dużo qd z przyzwyczajenia bo prysnelem z 9 razy i docieralem flufym do osuszania potem niezle musiałem się namachac fibra żeby to wszystko dotrzeć bez bałaganu pomocna w tym była waxpro z krótkim włosiem 320 potem aplikujac już 2 pęknięcia lub 3 na element całkiem inna bajka. Rzeczywiście do quick to mu daleko ale rekompensuje efekt, maskuje delikatnie swirle wręcz przeciwnie niż cc water gold  zrzuty wody jak wracałem z myjni z maski podobnie jak ccwg już od 60 -70 km/h woda zaczynała znikać z maski jak dla mnie super sprawa cena do jakości jak najbardziej ok tylko teraz ciekawa jestem trwalosci

Na lotce po lewej neoxel po prawej car pro hydro2 lite po stronie lewej widać bardziej okragle

pozdro

https://www.szybkiplik.pl/TvfQ7eRmP3

 

 

 

 

 

20210606_182510.jpg

20210606_182341.jpg

20210606_180513.jpg

20210606_180401.jpg

 

20210606_182333.jpg

20210606_182341.jpg

20210606_180513.jpg

Bardzo fajna relacja. I to szczerze. Dobre zdjęcia i realizm. Piękne dzięki! 

Czekamy na kolejne wpisy i spostrzeżenia.

Pozdrawiamy 

Zespół Neoxal Europe

Grzegorz z Neoxal-u

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2021 o 10:31, Streat napisał:

@KUBA46 aplikowałem go na czerwoną perłe (CRV) i z tym produktem to jest tak że nie ma szans zeby zrobić go bez mazów, ile byś go nie dałto zawsze jakis holo pozostanie, Zrobiłem całe auto na dwie fibry, na koncu przleciałem jeszcze raz całe auto trzecia fibra i zostawiłem na noc z tymi hologramami. Rano wstaje a tam zero mazów, wszystko pięknie odparowało i efekt naprawde mi sie podoba 😎 Stwierdzam ze nie ma sensu męczyć sie i próbowć go dotrzeć. Zaaplikować na całe auto, zostawić na noc i mamy piękny efekt 😄 

U mnie na drugi dzień holo pozostało.

 

W dniu 4.06.2021 o 15:52, pablo15005 napisał:

@KUBA46 zmien mf na krotki wlos, to samo mialem na workstuffie. Zmienilem na waxpro 320/360gsm i juz inacza praca. Na poczatku tez dopakowalem na grubo ale nie tędy droga... Zostalo mi miejsce nie dotarte, na drugi dzien z palcem w nosie ogarniete. Trzeba zalapac jak dzialac tym qd i bedzie 😉

Zmieniłem. Co zresztą widać na filmie, który wrzuciłem.

 

W dniu 4.06.2021 o 06:56, Gardor napisał:

@KUBA46 fajne BMW 🙂 

 

Właśnie czekałem aż ktoś zaaplikuje produkt na czarne uni i tak jak się domyślałem jest to mocno problematyczne, również uważam ze produkt nie jest quick.

Myśle że będzie git, wydaje mi się że z tym produktem trzeba trzymać się zasady „mniej to lepiej”

Dzięki 😉

Na filmie widać ile dawałem produktu przed aplikacją i jest to zdecydowanie "mniej". 

Kolejny film odemnie tym razem z kroplingiem.

Mocno powłokowe krople i zrzut. Na elemencie gdzie aplikowałem QD na fibrę i odrazu docierałem wyraźnie słabiej- czyli jednak sposób aplikacji ma znaczenie. Śliskość tego QD na drugi dzień bajka.

i na koniec foto jak QD od Neoxala przyciemnia

IMG_2939.jpg.ee34013c5ab0c779b889af9c32d1e355.jpg

Na podsumowanie dodam, że drugi raz na czarnym uni nie podejmę się aplikacji tego produktu. Aplikuje się go dość tępo, idealne dotarcie w moim przypadku było niemożliwe. Łatwiej się dociera Aque w 25 stopniech niż tego "quickdetailera".

Zostawię go sobie na auta o które właściciele trochę mniej dbają, bo widzę że ma moc(w zabezpieczeniu) ten produkt i w tym przypadku może się sprawdzić. 

Ps. Sprawdzę jeszcze tę aplikację na mokry lakier, ale na mniej wymagającym lakierze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 8.06.2021 o 15:24, KUBA46 napisał:

U mnie na drugi dzień holo pozostało.

 

Zmieniłem. Co zresztą widać na filmie, który wrzuciłem.

 

Dzięki 😉

Na filmie widać ile dawałem produktu przed aplikacją i jest to zdecydowanie "mniej". 

Kolejny film odemnie tym razem z kroplingiem.

Mocno powłokowe krople i zrzut. Na elemencie gdzie aplikowałem QD na fibrę i odrazu docierałem wyraźnie słabiej- czyli jednak sposób aplikacji ma znaczenie. Śliskość tego QD na drugi dzień bajka.

i na koniec foto jak QD od Neoxala przyciemnia

IMG_2939.jpg.ee34013c5ab0c779b889af9c32d1e355.jpg

Na podsumowanie dodam, że drugi raz na czarnym uni nie podejmę się aplikacji tego produktu. Aplikuje się go dość tępo, idealne dotarcie w moim przypadku było niemożliwe. Łatwiej się dociera Aque w 25 stopniech niż tego "quickdetailera".

Zostawię go sobie na auta o które właściciele trochę mniej dbają, bo widzę że ma moc(w zabezpieczeniu) ten produkt i w tym przypadku może się sprawdzić. 

Ps. Sprawdzę jeszcze tę aplikację na mokry lakier, ale na mniej wymagającym lakierze.

Dziękujemy za relację. 

Proponuję zrobić tak, na to co jest zastosować  QD-ek, tym razem na mokro. Jako wspomaganie osuszania. Trzy strzały w fibrę i na wilgotną powierzchnię. Po chwili docieramy.

Napewno będzie dobrze. A problem holo jeśli jest ustąpi.

Pozdrawiamy 

Zespół Neoxal

Grzegorz z Neoxal-u

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update, ponad 1000km przebiegu od aplikacji, jedno mycie ręczne(bez żadnego qd na masce) i dwa razy bezdotyk. Zarówno elixir jak i neoxal nigdzie nie wybierają ale neoxal ma ładniejsze krople i ciut szybszy zrzut wody.

Zdjęcia robione do spłukaniu na bezdotyku.

Dodam że w czasie jazdy z obu stron szybko „zjeżdża” woda 

 

Oba produkty są godne polecenia 🙂 

Neoxal:

 

9D01DC07-2DDE-4836-98C3-C7783FB8E6DB.jpeg.69cbf0cb76bfd68d32acf14991e8b7ec.jpeg


 

832D3A25-A966-4C20-8A7E-8A6AAD95B71D.jpeg.ebae2862735345445d5067368257c11a.jpeg

 

 

Elixir:

F76E10E2-62B6-4BE0-B633-4C4389B4EC7C.jpeg.9c6efdb79bc9111ba69a0c881ae74004.jpeg

 

E29D4990-33FD-45AA-90BA-B946027DBA8E.jpeg.8094215aea23fb3131f721d0b57fab81.jpeg

  • Lubię to 6
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DZIADZIA Nie wiem czy ja dobrze widzę, może źle, ale czy na tym tylnim błotniku jak zrobiłeś 50/50 to w słońcu został "hologram" ? @DZIADZIA zauważyłeś to ? 

Dałeś mi teraz pomysł i przeleje sobie ten QD do butelki z atomizerem"fryzjerskim" idealnie się sprawdzi 😄 

image.png.1efc377a51466169347647a0c6c7dc57.png

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
11 godzin temu, grochu70 napisał:

Dziadzia świetna relacja i na nią właśnie czekałem .Wracam z wakacji i zamawiam.Z tego co widzę to Grzegorz już poprawił opakowanie.

Opakowania były tymczasowe zaznaczyłem to już przy naborze. Teraz są śliczne👇

http://www.neoxal.com/?page_id=1540&lang=pl 

Od soboty do 27 czerwca idziemy na urlop i sprzedaż będzie w tym czasie zawieszona.

Pozdrawiam Grzegorz

11 godzin temu, grochu70 napisał:

 

 

 

 

1 godzinę temu, D@ViD napisał:

@DZIADZIA Nie wiem czy ja dobrze widzę, może źle, ale czy na tym tylnim błotniku jak zrobiłeś 50/50 to w słońcu został "hologram" ? @DZIADZIA zauważyłeś to ? 

Dałeś mi teraz pomysł i przeleje sobie ten QD do butelki z atomizerem"fryzjerskim" idealnie się sprawdzi 😄 

image.png.1efc377a51466169347647a0c6c7dc57.png

Wczoraj byłem u fryzjera. Sporo rzeczy mają fajnych. Opowiadała mi że marzy o japońskich nożycach wykonanych ręcznie, jak kakany. Cena zaczyna się od 7 tyś złotych. Tak więc wszystko to kwestia ceny 😉

Pozdrawiam Grzegorz 🙂

33 minuty temu, Grzechu23 napisał:

@D@ViD Też to zauważyłem.

Produkt raczej nie dla mnie patrząc na wymagania i posiadane czarne auto. Wspomniany elixir nie sprawia mi praktycznie żadnych problemów i chyba przy nim zostanę na dłużej.

Szkoda. Ale wkrótce wypuszczamy drugi do pary, Neoxal Quick Detailer Show Cars. Będzie skierowany do najtrudniejszych zadań, właśnie typu czarne uni. Ma też tworzyć doskonale uzupełnienie QD-eka SiO2. 

Pozdrawiam Grzegorz

 

 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja przy stanie licznika 342298km. Czyli mamy dystans 1675km. Czas to prawie 7 tygodnii.

IMG_8415.JPG.364e8c51a2dfebf35416ef9e9a2db7a8.JPG

 

Obecnie warunki mamy takie, że auto nie jest zbytnio brudne. Myte jest co 2 tygodnie, z kurzu i owadów z trasy.

 

Jak pokazuje poniższy filmik, QD Sio2 od Neoxal siedzi nadal bardzo ładnie. 

Na filmie płukane jest aby z aktywnej piany (PH neutral) bez mycia właściwego. - Właczcie jakość HD

 

 

 

 

 

  • Lubię to 6
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, D@ViD napisał:

aktywnej piany (PH neutral)

Chyba wiem co to za piana 😎

Ja położyłem na CRV neoxala ale pogoda taka że auto jest od czasu aplikacji cały czas czyste 😂 więc nawet nie mam jak umyć 

  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gardor napisał:

Ten produkt to solidne LSP które trwałością pobije pewnie nie jeden wosk. Zobaczymy ile wytrzyma, na razie u mnie siedzi mocno. 

Mam wrazenie ze jak będzie miał podłoże typu umierajacy wosk, albo powłoka na serwis to odwdzięczy się solidną trwałością 🙂 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 2 tyg po aplikacji auto umyte wolfgang uber no rinse przebieg auta to niecałe 600km 

Moje obserwacje to takie tam gdzie było aplikowane na mokro i na bogato to hydro zniknęło.

Tak gdzie psik i wytarcie to kropelki eleganckie ale mazy gdzie niegdzie zostaly

20210620_173755.jpg

20210620_173515.jpg

20210620_175541.jpg

20210620_173504.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2021 o 01:28, kruchytk15 napisał:

Aktualizacja 2 tyg po aplikacji auto umyte wolfgang uber no rinse przebieg auta to niecałe 600km 

Moje obserwacje to takie tam gdzie było aplikowane na mokro i na bogato to hydro zniknęło.

Tak gdzie psik i wytarcie to kropelki eleganckie ale mazy gdzie niegdzie zostaly

 

 

 

 

Może to wina Wolfganga i polimerów w nim zawartych? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że wpadła trasa 600km, sporo autostrady wiec dużo owadów. 

Neoxal i Elixir przebieg +- 2,5tys km. Następny dzień po trasie, rano wybrałem się opłukać auto na bezdotyku z owadów. Używałem Cleantech bugoff czysty nie rozcieńczony. 
 

Od razu zaznaczam że długo płukałem samochód przed zrobieniem zdjęcia. 

Przypominam strona pasażera Elixir, kierowcy Neoxal QD

60B2148B-AD3A-4985-9217-7D5149A2CBC4.jpeg.e3a9802c53b15b403b0358851a7e34ae.jpeg

 

Tak jak pisałem wcześniej Neoxal to mocny zawodnik a elixir dogorywa ale zrzuca. Jeden i drugi produkt jest super! Niektórym to twarde woski nie są w stanie przejechać 1000km. 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.