Skocz do zawartości

Jaka powłoka?


Rekomendowane odpowiedzi

@Gardor Odpowiadając na Twoje pytanie ...Bo tak. Admire to dobra powłoka, ale nie ma podejścia do Gyeona Mohsa Evo. Mam na kilku autach pod opieką obie powłoki i dla mnie werdykt jest jasny.

Sorry, testowałem obie i dla mnie nie ma o czym gadać. Doceniam powłokę Cleamtle, ale moja opinia jest inna niż to co tutaj piszesz. Każdy ma prawo do własnej. Dla mnie ,ogólnie produkty Gyeona to top i cokolwiek od nich trafia w moje ręce, a trafia od lat to jest znakomity siuwaks, lun akcesorium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gyeon ma świetne produkty 😉  Nie znam lepszej powłoki w aplikacji niż Gyeon Mohs Evo i również uważam że sporo innych powłok bije na głowę.  Admire również jest świetnym produktem który na prawdę się udał Cleantle. Nie neguje Mohsa, uważam że dla amatora to świetny produkt bo sobie z nią poradzi.

Gtechniq nie aplikowałem ale nie ukrywam że ciekawi mnie serum light + exo v5 może ktoś na forum ma ten set? Cenowo wychodzi drożej niż jednowarstwowe Admire/Mohs Evo

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor  mam u siebie od 14miesiecy csl+exo4 na ufo, wcześnie miałem uk3.0, potem 3.0+sic i gtechniq wygrywa pod względem samooczyszczania, looku i mniejsza podatnością na ws. Aplikacja bajka, śliskość mega. Całe auto robisz na 2 mikrofibry. Csl trzeba lać więcej na niż np uk3.0, bo ciężej jest dotrzeć. Tu jak jest fakap, to odpalasz maszynę i ściągasz co położyłeś, bo nadlanie 2 warstwy nic nie da. U siebie jak robiłem pierwszy raz, to oszczędnie 1 element i problem z dotarciem. Potem 1 pipetę więcej i baja. Producent nie ściemnia, że tyle i tyle ml na takiej wielkości auto ma być. Ostatnio położyłem na 4 auta pod rząd csl+ V5 i każdy zadowolony. Położyłem znajomemu w kwietniu na w212 csl+V5 , wcześniej miał 3.0+ sic i sam stwierdził że od teraz na kolejne auto wpada csl + exo. A przebiegi robi rzędu 3kkm miesięcznie i nie było jeszcze żadnego serwisu z braku czasu , jedynie bezdodtyki i ze 3x na wolnej chwili umył ręcznie neoxalem 737 bo tylko to ma i powłoka cały czas pięknie się trzyma.

Znajomy ma butelke Platinum nie otwarta i korci mnie zawinąć i spróbować, tylko nigdzie nie mogę znaleźć konkretnego info o niej.

 

Co do V5 do v4. V5 jedna warstwa, bardziej śliska od v4, minimalnie lepsze hydro, gdzie przy v4 jest sztos. Docieranie i aplikacja bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohs to bajeczna aplikacja, położyłem ponad 10 różnych powłok, żadna aż tak łatwo się nie docierała, druga to Admire ciężko to zepsuć , Inspire też bajka, Ewocar Hydro36 prosta aplikacja gdyby nie ten cholerny kropelnik przez który towar nie chce lecieć.Oststnio fenomenalnie nakłada mi się Artdeshine Repel powłoka roczna, oblece pół auta i docieram bez wysiłku potem drugie pół i w godzinę auto zrobione.

Dziś ostatni raz kladlem E- Coating, w 1 osobę zeszło mi 2h i ledwo telefon w ręce trzymam, skurwysynsko ciężko się kładzie drugą połowę butelki, świeżo otwarta jest ciężko ale jak chwilę postoi i dostanie powietrza to dramat.Ake trzeba było zużyć i koniec.Teraz będzie czas na Artdeshine bo wleciała butelka 50ml 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym to wnosisz? Nałożyłeś  2 lata temu powłokę i od tego czasu nawet QD nie stosowałeś na lakier?

Wiesz ale nie nałożyłem qd , myty szamponami do powłok i czasami na lakier stosuję trix od carpro
Jedynie co zrobiłem to dwa razy w roku tak przed zimą poszedł booster na powłokę i nie robię nic , położyłem sobie testowo dwa razy powłokę w odstępie 3 tygodni na samym początku i pięknie się przyjęła jak na amatorkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Yoł 🙂  Tu mnie jeszcze nie było ale porady potrzebuję. Kolega, dobry kolega, ściągnął sobie z USA Chryslera Pacifica. Czyli kawał auta. Mam to skorekcić i zapowłokować. Znając życie i owego kolegę auto będzie pewnie myte na bezdotyku (80%) i ręcznie od święta (20%). Ma to poleżeć około 18 miesięcy lub więcej. Czego najlepiej użyć tak do 350zł?

Na razie zerkam na

Gyeon MOHS  evo light 30ml 330zł do 36 miesięcy

Gyeon One EVO light 30ml 160zł do 24 miesięcy

Cleantle Admire 30ml 345zł do 36 miesięcy

Genesis Harmony 30ml 250zł do 36 miesięcy

 

Co byście wybrali biorąc pod uwagę traktowanie powłoki po aplikacji i możliwość aplikacji w temperaturach około 15 stopni albo i mniej

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał(a):

Znając życie i owego kolegę auto będzie pewnie myte na bezdotyku (80%)

Żeby powłoka dobrze żyła warto zmienić na 80% mycie ręczne a 20% bezdotyk 😄 To będzie zaraz zabite waterspotami i osadem.

Może lepiej raz na pół roku przywieź do Ciebie na porządne mycie i jakiś polimer albo mocny sealant? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.