Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Flexi już 3 rok, i dalej ani nie wyłysiało i jest w dobrej formie. Kupiłem z ebaya w promocji i jestem zadowolony.

Nawet zdarzało mi się wyprać w pralce razem z flufferami

Jakoś nie mam ciśnienia na CarPro.

 

Flexipads Merino Super Soft Lambskin Wash Mitt vs Flexipads Merino Soft Wool Wash Mitt ? :)

 

Pierwsza 50 zł druga 75 warto dopłacić do tej drugiej ? Obie wełniane, różnią się jeszcze czymś poza tym, że ta druga lepiej wygląda (podobna do Carpro) ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz użytkowałem rękawice Shiny Garage i ogólnie wrażenie pozytywne, poślizg bardzo dobry nawet na lakierze bez wosku. Nie mam porównania z innymi, ale osobiście jestem z niej póki co zadowolony. Mam pytanie, bo jak to wełniak, wymaga co jakiś czas rozczesywania, więc czym w ogóle czeszecie? Musi być mokra, czy wysuszona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Dystrybutor
karpiurban, Moim zdaniem to mikrofibra jest dobra ale do polerowania nie mycia.Wełniakom jakoś bardziej ufam i więcej wody się nimi nabierze niż fibrą co daje lepsze efekty :good:

Tutaj mozna by polemizowac. Sam uzywam welny ale mf daje sie lepiej wyplukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozpętam pewnie małą burzę, ale chyba już mam dość obycia z barankiem. W 2015 roku cały sezon używałem wełniaka z aliexpress. Przez swoją nieuwagę go zniszczyłem i na 2016 rok postanowiłem kupić oryginalnego baranka Carpro. Moim zdaniem wełniak od majfrenda z aliexpress za 40 cebulionów nie ustępuje jakościowo i nie odbiega od wełniaka Carpro. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po półtora roku rozleciała się rękawica jak tu:

http://www.aliexpress.com/item/Double-S ... 8.9.PHokMp

 

Tak jakby od środka się przetarła i porobiły się dziury w skórze. Generalnie już po kilku myciach z włosów porobiły się "dredy" i nie szło tego nawet rozczesać - pomimo tego, że próbowałem. Co do miękkości włosia, to rękawica jest ekstra. Używana max 15-20 razy.

 

Drugi raz już bym nie kupił.

 

Teraz rozglądam się za czymś z krótszym i syntetycznym włosiem. Na próbę zamówiłem taką:

http://www.aliexpress.com/item/Wool-Car ... 89151.html

Tania, ale mam nadzieję, że jakość nie będzie szła w parze z ceną :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
643049 mikrofibry na rączce?

nie ale szukam takiego patentu do mycia felg.

Kupilem ostatnio http://www.pielegnowacauto.pl/swobbit-f ... -tool.html ale welna ma calkiem inne wlasciwosci absorpcji i wydalania wody niz MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem rękawicę z owczej wełny i napotkałem na problem jej pielęgnacji. Wybaczcie jeśli ten post jest w złym wątku, ale chciałem się z wami podzielić super rozwiązaniem. Tak się szczęśliwie złożyło, że moja dziewczyna postanowiła kupić sobie nową szczotkę do włosów tangle teezer (dla niewtajemniczonych, kobiety szaleją za tymi szczotkami bo nie łamią włosów i takie tam), w związku z czym przywłaszczyłem starą szczotkę (wcale nie zużytą). Idealnie rozczesała rękawice i wygląda jak nowa, w dodatku co bardzo ważne a na co widzialem ludzie na forum się często skarżyli, nie wyrywa włosia z rękawicy w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.