Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Jako alternatywa do rękawicy. Testowałem to ponad 7 lat od nowości na jednym aucie, myte jedynie tym produktem. Polecam.

 

Meguiar's Versa-Angle Body Brush

http://www.smitsgroup.co.nz/images/obje ... yBrush.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotka ma mega delikatne włosie koncówki są jakby z pyłu bawełnianego ,często szczotki do twarzy są bardziej twarde. tak że na pewno nie uszkodzi lakieru. Jest odpowiednio wyważona to nie trzeba uzywac siły nacisku . Sam ,, główka " jest otoczona gumą amortyzującą tak żę trzeba by się postarać aby coś uszkodzić. Ja swoją mam około 8-9 lat używana przeważnie jak jest już chłodno żęby nie moczyć rak w rękawicy.Nie nosi zbytnio zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Kuba też ma :) Ja ją wykorzystywałem praktycznie przy każdym myciu auta. Mogę zrobić fotki porównawcze ukazujące zużycie bo ostatnio kupiłem nową. Do dostania np. w ANB. To jest na pewno ciekawa pozycja dla osob ktore maja wieksze auta lub poprostu z jakiegos powodu potrzebują przedłużkę. Nie mniej jednak muszę się przyznać że ja w 90% myłem bez kijaszka (odczepiany) bo było mi wygodniej, auta były zawsze raczej nie za duże.

Fakt zakupu tej szczotki to była chyba taka naturalna ewolucja Janusza w Johna Detalingskiego czyli zamiana zmiotki od szufelki wręczonej przez dziadka na coś bardziej pro. Finalnie okazała się super produktem. Myślę że ciężko być nią zawiedzionym, nawet jeśli ktoś o szczocie nie myślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie był piasek na aucie i dlatego tak narobiło. Pre-wash robiles? Próbuj od najlżejszych sposobów. Cleaner ścierny chociaż może wiele zamaskować, mega UC na maszynie lub ręcznie

Tak robiłem, wydaje mi się że za mało wody było. Ogólnie niby nikt tych rys nie widzi jak zapytam. Ostatnio nie było pogody więc nawet ja słabo widziałem ale w słoneczny dzień widzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kogoś zapytam czy widzi jakie porysowane to mówią że nie a ja widzę wiele rys :D ktoś kto sie zaraził detailingiem to już po prostu jest przewrażliwiony, widzi wiele więcej złego na lakierze niż inni....długo by wymieniać, już tak mamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

marco80, Dziś miałem okazje macać rękawice SG... Moim zdaniem nie porównał bym do Car Pro a do Gyeon Woolie bo cenowo najbliżej. Jest większa od Gyeona. Lecz w dotyku Gyeon wydaje się być dużo bardziej delikatny ( na sucho) nie miałem okazji jej przetestować w Akcji na samochodzie ale patrząc na cenę jednak wolał bym dopłacić sprawdzonego Gyeona.

 

Bazuka, a czeszesz czasem rękawice? Ja po każdym myciu jak wyschnie delikatnie rozczesuje i nie mam takich zjawisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie CarPro można kupić już w bardziej rozsądnych cenach niż wcześniej, detal to 99.90, a w wielu sklepach użytkownicy mają rabaty po 5/6% i rękawicę można kupić w naprawdę rozsądnej cenie :). Osobiście drugi raz bez wahania wziąłbym od razu CarPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden,ale się kudlaczy masakrycznie. Dzisiaj byłem w zoologicznym żeby jakaś rozczesywaczkę kupię, niestety tylko z gęstymi zębami były, całe futro bym z wełniaka wyrwał. Zastanawiam się czy nie kupić szczotki Meguiars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam obecnie rękawicę Monster Shine Wiggle i chciał bym zakupić coś fajniejszego. Car pro za droga :P lakier srebrny VAG.

Co będzie lepszym zakupem ?

1 Flexipads Merino Super Soft Lambskin Wash Mitt

2 Flexipads Merino Soft Wool Wash Mitt

3 Rękawica SG

4 ta chińska kopia carpro

 

Przeskok miedzy sztucznymi, a wełnianymi rękawice jest bardzo duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.