Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Na sam początek wystarczy też rękawica Megsowa. Na giełdzie były nowe po 30zł i za tą cenę nic lepszego chyba nie ma. Ja wiem, że rękawice wełniane są fajne (w domyśle CarPro), ale jak ktoś dopiero zaczyna tą zabawę i pisze że wartość tej rękawicy stanowi 1/4 jego budżetu, to polecanie takiej jak dla mnie mija się z celem. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby z czasem kupić sobie wełnianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mario704, i rysuj cały czas lakier. Też tak kiedyś myślałem i używałem gąbko-rękawicy z frędzlami Sonaxa. Gdybym od razu wskoczył na odpowiedni poziom to nie musiałbym na swoim aucie robić polishu, sam finish by wystarczył.

Mimo wszystko uważam, że porządna, delikatna rękawica to podstawa. Nawet jak zajmuje dużą część budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Krzychu, zdecydowanie polecam od razu zakup Car Pro - jeśli za dużo zajmuje budżetu to zrezygnować z innych rzeczy, na początek wystarczy rękawica, szampon, glinka, prickbort, jakiś wosk, tuga 1l, litr APC, fluffki i kilka mikrofibr i pedzelków ;)

 

Nie ma sensu marnować kasy na inne rękawice, tzn warto mieć jakąś za kilkanaście złotych do progów i dołów zderzaków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tommy Lee, tylko Fluffy nie wyrządza szkód na lakierze... jedyną jego wadą jest pozostawianie mazów - czyli konieczność przetarcia auta QD po myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, Ja nie twierdzę, że Fluffy jest zły czy coś po sobie zostawia (sam go używam), chociaż na upartego to nim też można narobić nie tylko mazów, ale proponując rękawice do mycia z najwyższej półki to i ręcznik do osuszania wypadało by polecić jeden z lepszych chociażby fluffy od Gejona za około 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rękawica przyszła, jest bardzo duża, identyczna jak na aukcji.

Jak wezmę ręką pociągne za wełne to parę pojedynczych wychodzi. Czy to normalne czy dlatego ze to chinka? A może po pierwszym myciu przestanie

 

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie odnośnie rękawicy. Budżet mam ograniczony i szukam czegoś taniego. Mam do wyboru 2 rękawice:

 

1. http://autonablask.pl/produkt/rekawica-mycia-detailers/

2. Znaleziona dziś w Tesco. Wiem, że to nie jest najlepsza jakość, ale czy będzie dobra na sam początek i przyjazna dla lakieru.

20150519-192116.jpg

20150519-192105.jpg

 

Chyba, że macie coś innego do zaproponowania w granicach cenowych do 30pln..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myłem jakiś czas taką rękawicą Nirgina coś ala to Tesco i jakiś większych szkód nie zauważyłem. Obecnie kupiłem Car Pro i to całkiem inna liga w delikatności i wygodzie pracy. W cenie około 30zł można dorwać rękawice Megsa i na początek w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myłem jakiś czas taką rękawicą Nirgina coś ala to Tesco i jakiś większych szkód nie zauważyłem. Obecnie kupiłem Car Pro i to całkiem inna liga w delikatności i wygodzie pracy. W cenie około 30zł można dorwać rękawice Megsa i na początek w zupełności wystarczy.

Dzięki za porady. Megsy chodzą po 50 zł, doliczając przesyłkę trochę to wyniesie. Póki co spróbuję tą z Tesco. Zawsze to lepiej niż gąbka, która niszczy lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.