Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Dobra, ale temat był pisany na dniach.. Akurat jestem z tych 1% ludzi, co regulaminy czytają.

 

 

 

 

A czy przy całej podejrzliwości do działań moderacji nie przyszło Ci do głowy........no nie wiem, może np. to że sprzedający sprzedał już ten wosk i poprosił o skasowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło.. Ale.. Jak ja coś sprzedałem to temat wylądował w koszu, a nie zupełnie wyparował..

 

A pytam, bo miałem biznes do sprzedającego, ale jako, że nie pamiętam jego loginu, a tematu nie ma, więc muszę obejść się smakiem..

 

P.s. http://forum.kosmetykaaut.pl/viewforum. ... 0&start=50 trochę tematów do upłynnienia macie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób można kupić w dziale sprzedam towar z ogłoszenia? W regulaminie jest wzmianka o 10 postach żeby wystawiać na sprzedaż produkty, ale to nie powinno ograniczać osób które nie mają np 10 postów w dokonywaniu zakupów? Chce kupić produkt wystawiony w dziale sprzedam i otrzymuje kpmunikat że nie mam uprawnień :-)
PiotrekS, nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Jeśli chcesz coś kupić po prostu kontaktujesz się ze sprzedającym i kupujesz.

Arku, Piotrek ma rację. Prawa dostępu są nie do końca dobrze ustawione. Piotrek mimo braku 10 postów w dziale Sprzedam powinien mieć prawo do pisania postów (bo czym innym jest tworzenie nowych wątków a czym innym postów). Tym bardziej że o ile pamiętam to ustalanie warunków handlu, ofert, rezerwacji miało odbywać się tylko na widno na forum a nie przez PW.

 

ps: Nie znam phpBB od podszewki bo to słabiuśki skrypt i nigdy od strony usera mnie nie przekonał i tym bardziej nie zdziwię się jeśli nie obsługuje on takiego rozgraniczenia jak powyżej podałem :) ale CleanerFreak obiecał zmiany w 2012, oby w 1 kwartale jeszcze :P tak czy tak administracja techniczna proszona jest o sprawdzenie ograniczenia praw dostępu na posty/zakładanie wątków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz, dokladnie tak to zostalo zrobione, w innym przypadku nie mialbym opcji kupic produktu dopoki nie zdobede 10 postow. W dziale SPRZEDAM jest wzmianka ze zabrania sie rezerwacji przez PW, co zamyka np mi droge kupna. Poradzilismy sobie juz z tym ale inni moga miec problem

 

M4ciek, widze ze kolega zauwazyl w czym problem. Bedac kiedys adminem na forum LCT mielismy rowniez problem z chociazby dzialem Sprzedam, nie wspominajac ze nikt nie czytal regulaminu. Zostalo to rozwiazane w ten sposob ze kazdy zakladany temat w dziale Sprzedam musial byc akceptowany przez osobe z uprawnieniami (sprawdzalo sie ile osoba zakladajaca temat ma postow, czy spelnia warunki regulaminu dzialu Sprzedam- cena, opis itp, a nie suchy link do Alle..o) i dopiero wtedy albo temat szedl do kosza albo byl widoczny dla wszystkich. Kupowac czy pytac o towar mogli absolutnie wszyscy zalogowani, nie wazne ile postow mieli.

 

Wiem zaraz pojdzie tekst zebym zaczal pisac na forum i zdobede 10 postow, ale tu chodzi o rozwiazanie tego typu kwestii dla innych uzytkownikow. Ja akurat dlugo czytalem forum zanim sie wogole zarejestrowalem, kazde istniejace forum jest kopalnia wiedzy i wystarczy czytac i uzywac szukajki :) zeby cos sie dowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4ciek, widze ze kolega zauwazyl w czym problem. Bedac kiedys adminem na forum LCT mielismy rowniez problem z chociazby dzialem Sprzedam, nie wspominajac ze nikt nie czytal regulaminu. Zostalo to rozwiazane w ten sposob ze kazdy zakladany temat w dziale Sprzedam musial byc akceptowany przez osobe z uprawnieniami (sprawdzalo sie ile osoba zakladajaca temat ma postow, czy spelnia warunki regulaminu dzialu Sprzedam- cena, opis itp, a nie suchy link do Alle..o) i dopiero wtedy albo temat szedl do kosza albo byl widoczny dla wszystkich. Kupowac czy pytac o towar mogli absolutnie wszyscy zalogowani, nie wazne ile postow mieli.

Był taki system ale się nie sprawdził- teraz jest dobrze. Osoby udzielające się na forum nei mają problemu z funkcjonowaniem działu, osoby nieaktywne- no trudno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarta dzisiaj ankieta na najlepszą relację ostatniego kwartału zwróciła mi uwagę na jedną rzecz, która wcześniej nie była aż tak oczywista: czy regulamin takich konkursów nie powinien regulować kwestii wielokrotnego udziału jednej osoby w danej edycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Gdyby przyszło nam kiedyś do głowy wybierać na podstawie relacji tytuł Najlepszego Detailera KA ( choć z tego co czytałem w temacie o pewnym Fordzie, to stanowisko jest już obsadzone... :D:D:D ) to zgoda, sprawa jest jasna.

 

Ale w sytuacji gdzie wybieramy relacje, ciężko moim zdaniem znaleźć sensowne wytłumaczenie dla takiego zakazu, pomijam moim zdaniem wątpliwy moralnie przypadek zgłaszania własnych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się z daleka wydaje nieistotne, ale załóżmy taką sytuację.

 

Jest sobie człeczyna prezentująca naprawdę bardzo wysoki poziom prac i relacji. Wszystkie jego trzy (dozwolone w ciągu roku) relacje zostają nominowane do jednej edycji konkursu, a jako że są naprawdę niezłe, to człowiek ów zajmuje okrakiem całe podium.

 

Wygląda to jak konkurs SMS-owy, w którym im więcej textów wyślesz, tym masz większe szanse, a i tak zawsze całą pulę zgarnia jedna wioska z województwa zapadłowskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Chyba nie do końca trafne porównanie, bo trochę inny jednak nakład chęci i środków. Jeżeli ktoś zgarnąłby podium z tego powodu, że jego relacje okazały się najlepsze w danym okresie czasu....to co w tym złego ? Pachnie mi to troche wyrównywaniem szans na siłe. Każdy ma tą sama ilość prac które może zamieścić i takie same szanse w konkursie. Pomijam tu fakt rzeczywistych warunków (garaż,czas,środki etc) bo w takie kwestie chyba nikomu nie przyszłoby do głowy ingerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest, kiedy w głosowaniu udział biorą koledzy i znajomi oraz ludzie poznani na niedawnym spocie.

 

No ale OK, jestem w stanie przyznać, że takie ogarniczenie mogłoby być na siłę. Czas zresztą pokaże.

 

A, jeszcze jedna kwestia. Czy jest gdzieś oficjalna odezwa do narodu forumowego, która wyjaśnia klarownie i przejrzyście uwikłania rangi Mastera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, ja kolorowego wyróżnienia nie potrzebuję - sam nick wystarczy.

 

Pytam, bo ranga została wprowadzona pod parasolem innych wydarzeń (jak VAT 23%) z wymijającą informacją, że stosowny komunikat zostanie przedstawiony opinii publicznej. I do tej pory prosty lud nie wie (albo tylko ja nie wiem, choć niekiedy lubię o sobie mówić w liczbie mnogiej), co to i z czym się to je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Eee, ja kolorowego wyróżnienia nie potrzebuję - sam nick wystarczy.

 

Pytam, bo ranga została wprowadzona pod parasolem innych wydarzeń (jak VAT 23%) z wymijającą informacją, że stosowny komunikat zostanie przedstawiony opinii publicznej. I do tej pory prosty lud nie wie (albo tylko ja nie wiem, choć niekiedy lubię o sobie mówić w liczbie mnogiej), co to i z czym się to je.

To fakt - prawie jak w Chinach :shock:

 

Ale skoro i tak nikt więcej nie chce być MASTERem, no to po co informować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ja jakieś 2 m-ce temu otrzymałem takie PW, zresztą bardzo miłe:

 

"Witam, po przeczytaniu tego wątku [...] i innych postów zastanawiam się czemu nie jesteś w grupie MASTER?a osoba która jeszcze w kwietniu czyli nie tak dawno, zakładała takie wątki jak ten [...] jest... czy jest jakieś info na temat doboru użytkowników do konkretnych grup?czy coś mnie ominęło? jeśli tak to poproszę link.

Dodam tylko uważam że Twoje rady są bardzo cenne dla takiego gościa jak ja, który dopiero zaczyna przygodę z maszyną."

 

PS

Wyciąłem odnośniki bo nie chciałbym nikogo urazić czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mam do siedziby głównej przyjść i flaszeczku postawić?

Na pewno to nie zaszkodzi sprawie :-]

 

 

Master - ranga przyznawana w drodze uznaniowej decyzji w zamian za specjalne zasługi ( nie mające charakteru ekonomicznego, jak niektórzy mogliby pomyśleć ) , o wyborze do grupy decydują pozostali Masterzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mam do siedziby głównej przyjść i flaszeczku postawić?

Na pewno to nie zaszkodzi sprawie :-]

To niech się cała grupa sprawująca władzę zorganizuje w jedną siedzibę główną, bom techniki teleportacji asymetrycznej jeszcze nie opanował :)

 

Master - ranga przyznawana w drodze uznaniowej decyzji w zamian za specjalne zasługi ( nie mające charakteru ekonomicznego, jak niektórzy mogliby pomyśleć ) , o wyborze do grupy decydują pozostali Masterzy.

O, czyli coś już wiem. Choć trąci to nieco polityką sanitarną (w ujęciu you scratch my back, I scratch yours) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy ja mam do siedziby głównej przyjść i flaszeczku postawić?

Na pewno to nie zaszkodzi sprawie :-]

To niech się cała grupa sprawująca władzę zorganizuje w jedną siedzibę główną, bom techniki teleportacji asymetrycznej jeszcze nie opanował :)

Chyba za dużo się "akademikujesz". :-]

Jakbyś był chłopem z ulicy, to byś wiedział jak się to załatwia. :D

 

OK. koniec OT bo dostaniemy bana :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.