Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Od pewnego czasu mam coś takiego ,że np. jestem zalogowany i przeglądam forum, po jakimś czasie muszę zrobić coś innego po czym wracam na forum i muszę się ponownie logować mimo ,że nie zamykam karty. Da radę coś z tym zrobić?

Druga sprawa: mam zapamiętane login i hasło w komp. W czasie pracy przeglądam forum np w telefonie . Jak wracam to komp ustawień już nie pamięta. Na odwrót też tak się dzieje.

Czy to wina forum czy może ustawienia jakieś u mnie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa: mam zapamiętane login i hasło w komp. W czasie pracy przeglądam forum np w telefonie . Jak wracam to komp ustawień już nie pamięta. Na odwrót też tak się dzieje.

Czy to wina forum czy może ustawienia jakieś u mnie?!

Mam to samo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Takie zachowanie jest prawidłowe. Program na serwerze pamięta sesję i ją podtrzymuje. Jeżeli jednak zmienimy komputer (na inny bądź np. tel.kom.) i łączymy się, to dla danego usera zmienia się sesja na serwerze i dotychczasową (starą) kasuje. Teraz aktualną jest ta na której jesteś zalogowany. Zalogowanie ponowne na pierwotnym komputerze, kasuje znów ostatnią sesję, bo teraz jest znowu nowa, tzn. z nowego miejsca itd. To oczywiście wszystko w takim małym uproszczeniu, ale mam nadzieję, że zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

kecav, no spoko zrozumiałe ale w takim razie dlaczego muszę się ponownie logować po chwili braku aktywności? u mnie sesje tak jakby przerywa. Dzieje się tak tylko na tym forum i to od pewnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Arekkaz powodów mogą być miliony. Rozumiem, że zaznaczasz check 'zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie'? Nie administruję żadnym forum zbudowanym na phpBB. Dużo może zależeć od przeglądarki, jej wersji, firmy i wielu innych rzeczy. Czasem należy poszperać w jej ustawieniach, np. czy nie kasujesz (czyścisz) wszystkiego po zamknięciu przeglądarki. Może wystarczy wyczyścić wszystkie historie, coocies i itp. A może zwyczajnie zrobić aktualizację? Mnie ostatnio na wersji 32 bitowej przestały działać ikony powrotu do poprzedniej strony i do następnej. skróty klawiaturowe działały poprawnie. Po aktualizacji wszystko wróciło do normy.

Może wypowie się raczej jakiś admin (techniczny), który ma spore doświadczenie w tym temacie. Akurat przeglądarki nie są moim hobby :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę się logować ponownie jedynie kiedy przesiadam się z między komputerami lub telefonem. Jak siedzę ciągle przy jednym kompie to mogę otwierać i zamykać przeglądarkę i nie ma problemów z wylogowywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dziwne bo ja tez uzywam chrome i nawet jak zamkne aplikacje i otworze to mam sesje - tylko gdy siade na innym kompie i tam sie wloguje to musze odnowic sesje.
aro_77,

Też mam chrome - u mnie zamknięcie aplikacji niestety skutkuje przymusem ponownego zalogowania.

Również używam chrome i jest OK (dokładnie tak jak @aro_77 opisał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Szanowna Administracjo !!!

Jak to jest z tym działem ogłoszeń o sprzedaży czegoś przez użytkowników :?:

Ogłoszenia i maile widnieją tam jako czekające na akceptację i jednocześnie bez widoczności ich tekstów pojawiają się dziwne odpowiedzi. Odpowiedź jest co prawda moderatora (on pewnie widzi treść ogłoszenia), ale w całym kontekście ogłoszenia, wygląda to co najmniej komicznie. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

CleanerFreak, Zamieszczę tutaj moje pytanie bo może inni tez tak mieli :

 

Wczoraj po 22 dostałem informację na mail-a że mam nową prywatną wiadomość na KA, dzisiaj wchodzę na KA i nie mam żadnej wiadomości od tego użytkownika :o

 

- błąd KA i nie ma faktycznie tej wiadomości czy wiadomość jest a ja jej nie widzę

 

Wcześniej nigdy nie zwracałem ta to uwagi ale może już coś takie częściej się zdarza :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.