Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pomimo zaznaczenia opcji

Zawsze powiadamiaj o odpowiedziach:

Wysyła email gdy ktoś odpowie w temacie, w którym napisałeś wiadomość. Możesz to zmienić przy każdej napisanej wiadomości

nie dostaje powiadomień na adres e-mail, w czym może być problem. Dodam iż filtr antyspamowy sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysł z nowym działem o modelach jest bardzo dobry :)

A mi sie wydaje średni.. To nie forum o zabawkach.

 

Już prędzej bym widział "Pokaż swój garaż"

Auta każdy ma, a garaż co druga osoba na tym forum, toteż kilka ciekawych projektów by sie znalazło ;)

Co o ty myślicie?

 

Prośba do administracji.

Forum pamięta tylko 1000 ostatnich nieprzeczytanych postów. Wystarczy wyjechać na weekend i usuwają sie informacja o nieprzeczytanych postach.

Zapas powinien być conajmniej tygodniowy, ażeby pozwolić sobie na małą przerwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

zauważyłem, że w dziale ogłoszen dosyc dlugo trzeba czekac na akceptację posta. Czy szanowna władza :kox: mogła by częściej zerkać w tamten kąt? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysł z nowym działem o modelach jest bardzo dobry :)

A mi sie wydaje średni.. To nie forum o zabawkach.

 

Już prędzej bym widział "Pokaż swój garaż"

Auta każdy ma, a garaż co druga osoba na tym forum, toteż kilka ciekawych projektów by sie znalazło ;)

Co o ty myślicie?

 

Prośba do administracji.

Forum pamięta tylko 1000 ostatnich nieprzeczytanych postów. Wystarczy wyjechać na weekend i usuwają sie informacja o nieprzeczytanych postach.

Zapas powinien być conajmniej tygodniowy, ażeby pozwolić sobie na małą przerwę.

 

Jestem za a czasami nawet 2 dni i już posty przekroczone i kasowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@APC

@maestro00

@SZyBA

nikt z moderatorów nie siedzi tutaj zawodowo za pieniądze i nie zawsze ma czas na sprawdzenie wszystkiego w forum.

Ogłoszenia sprzedam są również nieodpłatne.

Jeżeli coś chcecie szybciej sprzedać polecam allegro lub inne instytucje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem maila:

 

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (5) na twoje konto, na Kosmetyka aut

i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Czw 17. Lut, 2011 08:10:54

 

I to nie Ja próbowałem sie zalogować o:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, ze wiekszosc uzytkownikow juz zdazyla zauwazyc, jak i temat nie umknal administracji ale pojawil sie problem z zdjeciami z imageshack. Zdjecia nie wyswietlaja sie wcale, ewentaulnie pojawia sie obrazek

403.gif

Zakladam, ze jest to zwiazane z zmianami na imageskack.

W kazdym razie dobrze by pomysly na rozwiazanie problemu byly sledzone w jednym watku, zamiast pojawiac sie w kazdym temacie gdzie zdjecia sie nie wyswietlaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Wiem, ze wiekszosc uzytkownikow juz zdazyla zauwazyc, jak i temat nie umknal administracji ale pojawil sie problem z zdjeciami z imageshack. Zdjecia nie wyswietlaja sie wcale, ewentaulnie pojawia sie obrazek

Obrazek

Zakladam, ze jest to zwiazane z zmianami na imageskack.

W kazdym razie dobrze by pomysly na rozwiazanie problemu byly sledzone w jednym watku, zamiast pojawiac sie w kazdym temacie gdzie zdjecia sie nie wyswietlaja.

Najlepiej przenieść się (i zdjęcia) na inną stronę, np. http://photobucket.com/ ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo na http://tinypic.com/. Przy okazji można pomyśleć o jakiejś kompresji zdjęć, bo czasem wczytują się pół godziny. Temat był już poruszany w jakimś temacie, gdzie różnice w rozmiarach plików o tej samej rozdzielczości była ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Albo na http://tinypic.com/. Przy okazji można pomyśleć o jakiejś kompresji zdjęć, bo czasem wczytują się pół godziny. Temat był już poruszany w jakimś temacie, gdzie różnice w rozmiarach plików o tej samej rozdzielczości była ogromne.
Przeważnie jest to spowodowane zbyt dużą rozdzielczością zdjęć.

Bitwę o to przegraliśmy i dostosowaliśmy forum tak, aby się nie rozjeżdżało.

Ten kto wstawia zdjęcia o zbyt dużej rozdzielczości nie powinien się dziwić, że nie wszyscy te zdjęcia oglądają. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie skopiować tekst kolegi z innego tematu:

Na tą szybkość otwierania, wpływ mają głównie 3 czynniki:
1. Prędkość i przepustowość łącza klienta
2. Wydolność serwera, gdzie to zdjęcie jest hostowane
3. Wielkość zdjęcia

W naszym przypadku, podstawowym 'grzechem' userów jest umieszczanie fotek, które praktycznie nie są zupełnie dostosowane do takiego wyświetlania na forum. Chodzi tu głównie o ich wielkość, rozdzielczość i kompresję. Generalnie fotki powinno się wstawiać w rozmiarze 800x600 lub odwrotnie (mniejsze również), oraz o rozdielczości absolutnie wystarczającej do oglądania na forum (o ile nie chcemy ich powiększyć) 72 dpi (punktów na cal). Do tego taką fotkę można odpowiednio skompresować ustawiając odpowiedni współczynnik kompresji dla plików np. jpg.
http://i51.tinypic.com/2d78raa.jpg kolegi Majkelo w rozmiarze 800x600 i wielkości 30kB
http://img218.imageshack....68/mysterys.jpg kolegi Evo w rozmiarze 800x535 pikseli w rozmiarze 420kB
http://img135.imageshack....5/dsc0024fo.jpg kolegi Adm w rozmiarze 800x600 pikseli w rozmiarze blisko 3 MB

Łatwo zauważyć, że to ostatnie zdjęcie jest blisko 100 razy 'cięższe' od tego ostatniego i nietrudno zgadnąć, co się szybciej załaduje. A jeśli takich zdjęć jest kilka .... 

Co do sposobów zmniejszenia zdjęcia, to pozostają odpowiednie programy graficzne. Od drogich komercyjnych, do wystarczających darmowych, a w niektórych przypadkach, przy wykorzystaniu oprogramowania dołączonego do aparatu.
Jeżeli jednak, ktoś ma problemy z programem graficznym, to dobrym rozwiązaniem jest wstawianie miniaturek zdjęć i wówczas kto chce to sobie powiększy.

Może trafi do większej ilości użytkowników. Zdjęcie nie musi ważyć 33mb, żeby było widać każdy szczegół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Master

Moje pytanie dotyczy Strony głównej. Nie wyświetlają się na niej 'Reklamy', tzn. obrazki mają w tytule 'usun', więc pytanie, czy to tylko tak chwilowo? roboczo? testowo?

I druga kwestia to wyświetlone na głównej stronie posty. Czy są one jakoś specjalnie dobrane? W szczególności czemu służą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Proszę Administrację o zapoznanie się z tematem Testy http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 1402#81402

i odniesienie/propozycje/konstruktywną krytykę;-) do moich propozycji prowadzenia i naboru do testów.

To zapytanie powinno być bardziej skierowane do sklepów, aniżeli administracji forum.

Postaramy się w tym temacie zaczerpnąć języka. ;)

 

 

Moje pytanie dotyczy Strony głównej. Nie wyświetlają się na niej 'Reklamy', tzn. obrazki mają w tytule 'usun', więc pytanie, czy to tylko tak chwilowo? roboczo? testowo?

I druga kwestia to wyświetlone na głównej stronie posty. Czy są one jakoś specjalnie dobrane? W szczególności czemu służą?

Część „PORTAL” będzie prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia ukończona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

tak z ciekawości, czy pasek adresu na przykład taki "Kosmetyka aut Strona Główna » Na start... » Regulamin i uwagi na temat forum » Pytania/prośby/pomysły do administracji" macie na całym forum ?? mi brakuje w newsroom i w "szukam pomocy" a przyznam że ułatwia mi to czytanie forum ,

 

[ Dodano: 17 Marzec 2011, 08:25 ]

prosił bym jeszcze o pasek w "szukam pomocy, w newsroom już jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.