Skocz do zawartości

Poradnik dla początkujących - wersja rozwojowa


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Słaby pomysł.Proponuję policzyć,ile jest firm produkujących specyfiki do samochodów,odmian wosków,sealantów,past polerskich itd itp.Ciągłe zmiany,modyfikacje,nowe wersje,nowe produkty konkretnych firm itd.itp. Zrobi sie taki bajzel,że całkowicie odstręczy od tego świetnego forum.

Proponuje zmodyfikować podejście userów do forum i do współuczestników. Mając temat na przykład dotyczący wosku Collinite,liczący kilkadziesiąt stron stawiac pytanie,czy Colli jest dobre na zimę stanowi obrazę dla uczestników. I tak już teraz chcąc odszukać jakąś aktualna informację trzeba przewinąć kilkanaście ekranów z pytaniami-jakie wiadro do mycia samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

A moje pytanie odnośnie kolejności jest takie - kiedy powinno się czyścić wnętrze auta? Czy nie najlepiej zrobić to na samym początku a później wziąć się za resztę (silnik, karoseria)?

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem po dość długiej lekturze forum i już powoli zaczynam coraz więcej rozumieć :)

chciałbym prosić o ocenę czy wszystko dobrze zrozumiałem i nie pomyliłem kolejnych etapów odnośnie mycia i nałożenia wosku na auto, oraz czy dobrałem odpowiednie środki.

Pacjent to Mercedes C240 w kolorze OBSIDIAN BLACK

 

Etap mycia:

Środki:

PRICKBORT MAC 124

APC NIELSEN CYCLONE

SHINY GARAGE PERFECT ACTIVE FOAM

SHINY GARAGE ORANGE CAR WASH

CAR PRO IRONX

GLINKA VALETpro YELLOW CLAY BAR

 

1.       Zaczynam do spryskania osmolonych elementów przy pomocy Prickbort MAC 124 oraz APC Nielsen Cyclone do większych zabrudzeń

2.       Czekam 3-5min aż powyższe środki zaczną działać i spryskuje całe auto pianą

3.       Po spryskaniu całego auta i odczekaniu chwili zaczynam spłukiwać pianę od dołu do góry i później z góry na dół.

4.       Następnie przystępuje do mycia całego auta na 2 wiadra przy pomocy rękawicy.

5.       Wycieram dokładnie całe auto

6.       Glinuje auto używając CAR PRO IRONX do nadania odpowiedniego poślizgu

 

Na tym kończę etap mycia i przechodzę o etapu zabezpieczenia

 

Etap zabezpieczenia:

Środki:

IPA

VALETPRO ACHILLES PREP

FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX

 

1.       Zaczynam od dokładnego oczyszczenia powieżnich przy pomocy IPA

2.       Przechodzę do nałożenia cleaner VALETPRO ACHILLES PREP

3.       Nakładam wosk FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX

 

Cieszę się pięknie umytym i świecącym autkiem :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd kolego... CAR PRO IRONX to nie jest produkt do poślizgu glinki. Jest to typowy deironizer,  który usuwa zanieczyszczenia metaliczne.

Czyli początkowa kolejność powinna być następująca:

50 minut temu, kamykmm napisał:

1. Zaczynam do spryskania osmolonych elementów przy pomocy Prickbort MAC 124 oraz APC Nielsen Cyclone do większych zabrudzeń

2. Czekam kilka minut -> spłukuje wodą pod ciśnieniem

3. Na suchą powierzchnie stosuje CAR PRO IRONX, produkt zaczyna 'krwawić', czekam kilka minut -> spłukuje wodą po ciśnieniem.

4. Teraz piana aktywna itd.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dalej jest OK (choć po glince można ponownie umyć/spłukać ręcznie auto, ale to każdy ma swoje praktyki)

Co do poślizgu, ja używam woda + szampon i glinka ładnie się ślizga bez tarcia. Ale oczywiście możesz użyć jakiegoś QD jak i specjalnie dedykowanego produkty do poślizgu. Co kto woli..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed korektą może i szkoda, do innych celów według mnie tylko dedykowany lubrykant. Szczególnie ważne przy delikatnych lakierach. Kilku dedykowanych lubrykantów już używałem i warto, szczególnie, że nie są to jakieś wielkie koszty. MI najbardziej do gustu przypadł Sonus Glyde i Gyeon Clay Lube. Ten drugi szczególnie tanio wychodzi w koncentracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie - kupiłem zachwalany Koch GS. PRóbowałem umyć nim auto - spryskałem odczekałem 5 minut, zmyłem myjką ciśnieniową. Wieksze zabrudzenia zeszły ale została po teh chemii taka "powłoka" z brudu. Jak kurz wychnięty wyglądająca. Spryskałem jeszcze raz - to samo.

Steżenie 1:10

W środku umyłem jeden plastik ale też po nim zostały te smugi/brud więc dałem sobie spokój i wytarłem to ciepło wodą.

Co robie źle? Może to działa tylko z pianownicą a nie ze zwykłym opryskiwaczem :)?

Takim o:

https://www.pielegnacjaaut.pl/shiny-garage-butelka-z-pusta-etykieta-1l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
52 minuty temu, biahh11 napisał:

Witam.

A jaki osuszacz po myciu przed suszeniem do zerwania filmu wodnego aby więcej wody zeszło stosujecie? I czy w ogóle stosujecie?

Do tego nadaje się wspomniany ADBL SSW, Unique Iris, SG Wet Protector, Gyeon Wet Coat lub wodorozcieńczalne QD np. Meguiars Last Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba ten adbl ssw i na pewno będę go stosował. Ale czy możecie podać przykład jakiegoś dobrego osuszacza rozcięczalnego i aplikowanego opryskiwaczem ogrodowym? Chciałbym o tym czysto poglądowo poczytać i zgłębić wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
43 minuty temu, biahh11 napisał:

Bardzo mi się podoba ten adbl ssw i na pewno będę go stosował. Ale czy możecie podać przykład jakiegoś dobrego osuszacza rozcięczalnego i aplikowanego opryskiwaczem ogrodowym? Chciałbym o tym czysto poglądowo poczytać i zgłębić wiedzę.

Co sie tak uparłeś na te osuszacze ? pic na wodę fotomontaż.

Fizyki nie oszukasz.

SSW możesz nakładać na mokry lakier.

Czyli myjesz na dwa wiaderka, spłukujesz, aplikujesz SSW i wycierasz do sucha.

47 minut temu, biahh11 napisał:

czy możecie podać przykład jakiegoś dobrego osuszacza rozcięczalnego i aplikowanego opryskiwaczem ogrodowym?

te:

Godzinę temu, Tommy Lee napisał:

Unique Iris, SG Wet Protector, Gyeon Wet Coat lub wodorozcieńczalne QD np. Meguiars Last Touch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Domel napisał:

Co sie tak uparłeś na te osuszacze ? pic na wodę fotomontaż.

Fizyki nie oszukasz.

SSW możesz nakładać na mokry lakier.

Czyli myjesz na dwa wiaderka, spłukujesz, aplikujesz SSW i wycierasz do sucha.

te:

 

Nie uparłem ;-) używał nie będę, tylko ssw bo mega efekt daje. Tak jak pisałem tylko ciekawość i pogłębienie wiedzy. 

Jeszcze jedno pytanie. Tym razem odnośnie pian aktywnych. Nie mam możliwości nanoszenia pianownicą+myjka a nanoszenie ręcznym opryskiwaczem średnio mi się podoba. Chciałbym nanosić pre wash opryskiwaczem ogrodowym 6l tak żeby zmoczyć nim auto a nie nanosić pianę. Czy jest jakaś metoda na rozcięczanie żeby był skuteczny taką metodą oprysku? Kilka razy myłem auto na myjni gdzie tak nakładali pre wash. 

Czytałem posty odnośnie pian aktywnych i opryskiwaczy ale nie znalazłem odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.