Skocz do zawartości

Poradnik dla początkujących - wersja rozwojowa


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszej stronie tego tematu masz wszystko opisane, punkt 3.1 masz opis korekty lakieru konkretnie. Gotowej recepty nie ma generalnie, to jakich użyć środków, jak mocno ściernych i jakiej firmy zależy od tego co chcesz osiągnąć na lakierze, jaki stopień korekty Cie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie, zwracam się z prośbą do Was - jako nowy użytkownik nie mogę zrobić nowego tematu - napiszę tu, gdyż nawet gdybym mógł nie ma sensu zaśmiecania forum.

 

Zrozumiałem już, że nie ma sensu myć na myjniach bezdotykowych i najlepiej auto można umyć tylko i wyłącznie własnymi rękami - dwa wiadra wody i ogień - dzięki Wam, zrozumiałem.

 

Jako laik chciałbym spytać - widzę metod jest mycia, dużo specyfików - czy moglibyście mnie trochę nakierować, jak myć wnętrze i zewnątrz auta - tak, żeby było porządnie ?

 

Dopiero co przeprowadziłem się do innego miasta i jestem " na swoim " i budżet jest bardzo mocno ograniczony - niestety, aczkolwiek wierzę, że auto też da się umyć gdy ma się chwilowo parę miesięcy " kruchych finansowo"

 

Proszę Was, tak serdecznie, żebyście mi podpowiedzieli, co najlepiej zakupić, jakie etapy najpierw trzeba pokonać, wykonać by umyć całe auto porządnie.

 

Liczę na Wasze zrozumienie i chęci wytłumaczenia osobie która chce coś porządnie zrobić.

 

Jak to mówią " Każde auto jest piękne, nie każde auto jest czyste"

 

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim chętnym za pomoc.

 

P.S.

 

Co mam ? Nic, zawsze myłem na myjniach bezdotykowych, mam parę " szmat " koszulki podarte i tyle.

 

Na forum doradzono mi jako początkującemu :

 

szampon Shiny Garage 500ml

cleaner Shiny Garage Paint Cleaner 250ml

aplikator

wosk Dodo Juice testerek Ciemny Blue Velvet

 

Byłem dziś we Wrocławiu na Ślężnej, porozmawiałem z gościem i powiedział mi, żebym nie brał na siłe, gdyż to środki nie są rewelacyjne.

 

Polecił mi, żebym spróbował kupić produkty marki Meguiars gdyż twierdzi, że są rewelacyjne.

 

Powiedział mi również, żebym poczytał o detalingu, poczytałem trochę ale wciąż nie rozumiem za bardzo co mi potrzebne, od czego zacząć dokładnie detaling, co kupić.

 

Nie mam ani jednego środka na dzień dzisiejszy, a auto całe trzeba umyć wewnątrz i w na zewnątrz.

 

Co sądzicie ? Polecicie jakaś lekture albo czy ktoś chętny znajdzie się porozmawiać, wytłumaczyć parę rzeczy ?

 

Chciałbym porządnie dbać o auto, w końcu auto to wizytówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szampon neutralny to polecam big apple. Mam, używam, jest wydajny, fajnie się pieni i w dobrej cenie można go kupić.

Cleaner to chyba najlepiej jakiś dedykowany sobie weź, jak chcesz kłaść wosk DJ to kup od nich cleaner, na pewno wosk sądzie fajnie i będzie się odpowiednio długo trzymał.

 

Lektura zawsze spoko, ja z każdym dniem przeglądania tego forum i innych materiałów o detailingu dowiaduję się nowych rzeczy. Czytaj dużo materiałów od dobrych detailerow - na pewno nie zaszkodzi, a wiele rzeczy się nauczysz z tego co już koledzy z branży udostępnili w sieci ze swojej wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon możesz brać SG ale bańkę 5l. Podzielisz się z kolegą, sąsiadem...bo 0,5l drogo wychodzi i szybko ci pójdzie. A z 5ki będziesz lał na bogato.

Do wewnątrz APC i dresing ale....czytaj w odpowiednich działach. To samo plastiki zewn i opony. Czytaj i dopasuj do swoich wymagań i kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szampon neutralny to polecam big apple. Mam, używam, jest wydajny, fajnie się pieni i w dobrej cenie można go kupić.

Cleaner to chyba najlepiej jakiś dedykowany sobie weź, jak chcesz kłaść wosk DJ to kup od nich cleaner, na pewno wosk sądzie fajnie i będzie się odpowiednio długo trzymał.

 

Lektura zawsze spoko, ja z każdym dniem przeglądania tego forum i innych materiałów o detailingu dowiaduję się nowych rzeczy. Czytaj dużo materiałów od dobrych detailerow - na pewno nie zaszkodzi, a wiele rzeczy się nauczysz z tego co już koledzy z branży udostępnili w sieci ze swojej wiedzy

 

 

Szampon firmy big apple ?

 

Z tego co zrozumiałem Cleaner jest mi potrzebny do wyczyszczenia auta zewnątrzątrz i wewnątrz plastkiki w środku itd. - Dobrze zrozumiałem ?

 

Co to znaczy dedykowany cleaner ? Pod kolor auta i plastików ?

 

Szampon możesz brać SG ale bańkę 5l. Podzielisz się z kolegą, sąsiadem...bo 0,5l drogo wychodzi i szybko ci pójdzie. A z 5ki będziesz lał na bogato.

Do wewnątrz APC i dresing ale....czytaj w odpowiednich działach. To samo plastiki zewn i opony. Czytaj i dopasuj do swoich wymagań i kieszeni.

 

Dziękuje za cenne rady, doradzicie coś konkretnego, jakąś lekturę która jest obowiązkowa ?

 

Chce podejść do sprawy konkretnie, dlatego tyle wypytuje ;)

 

Póki co wiem, że musze miec APC do wyczyszczenia wnetrza auta i dressing, żeby dać temu barwę - tak mi tłumaczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon Rise & Shine Big Apple Shampoo. Do czyszczenia wnętrza i detali na zewnątrz APC, cleaner dajesz pod wosk no koniec, po myciu i oczyszczeniu lakieru z wszelkich syfów typu smoła, żywica itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner to do oczyszczenia chemicznego lakieru po polerowaniu, przed woskowaniem. Musi być podpasowany pod wosk, żeby wosk dobrze i dlugo leżał.

Możesz też po samej IPA położyć FK1000p

 

Do czyszczenia wewnątrz, zewnątrz, wnęki itp służy APC w różnych stężeniach.

Dressing w zależności czy lubisz matowy kokpit czy błyszczący. Przeciemnia plastiki itd

 

Lektura:

viewforum.php?f=184

viewforum.php?f=185

viewforum.php?f=21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Wiele juz przeczytałem na tym forum i wiele nauczyłem (cały czas sie uczę od Was - mistrzów - wielkie ukłony!!!). Zgromadziłem troszke sprzętu, chemii i postanowiłem, że zabiorę się za swój poczciwy samochód. Ale mam problem - jestem niski mam zalesdiwe 175cm, a samochód 165cm. chciałbym suie dowiedziec jak sobie radzicie z myciem, woskowaniem dachu auta. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Wiele juz przeczytałem na tym forum i wiele nauczyłem (cały czas sie uczę od Was - mistrzów - wielkie ukłony!!!). Zgromadziłem troszke sprzętu, chemii i postanowiłem, że zabiorę się za swój poczciwy samochód. Ale mam problem - jestem niski mam zalesdiwe 175cm, a samochód 165cm. chciałbym suie dowiedziec jak sobie radzicie z myciem, woskowaniem dachu auta. Co polecacie?

No pokombinuj trochę... Stań na czymś stabilnym,co Ci doda parę cm. Ubierz się w coś co nie ma zamków, pasków, guzików, itp, żeby nie porysować lakieru jak będziesz się opierał o samochód. Ja np stawałem na kole zapasowym :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z ręcznikami fluffy dryer, po kilku praniach ręczniki już nie są tak miękkie jak kiedyś. Chłonność wody również znacznie odbiega od nówki. Jest jakiś sposób na przywrócenie ich użyteczności?

Ps. Piorę je w pralce w proszku do prania biały jeleń, a do płukania używam wody z octem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prania mikrofibry lepszy wydaje mi się płyn, niekoniecznie dedykowany, może być inny bez zapachów, zmiękczaczy itp ale lepiej żeby był w płynnej postaci.

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

A jaki płyn jest bez zapachów i zmiękczaczy? Polecisz coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam dedykowany (chyba microfiber restore, nie pamiętam dokładnie) ale szukaj coś dla niemowlaków albo alergików. Tak czy inaczej czytaj etykiety bo to różnie bywa z tym "bezdetergentowym" w nazwie.

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to jest bo nie bardzo kumam preparat do usuwania smoły nakładam na suche auto przed myciem zasadniczym czy po? oczywiście będę glinkował lakier:)

 

A i jak to jest z glinkowaniem szyb, jakaś inna zasada czy standardowo coś na poślizg i do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czyli jak to jest bo nie bardzo kumam preparat do usuwania smoły nakładam na suche auto przed myciem zasadniczym czy po? oczywiście będę glinkował lakier:)

 

A i jak to jest z glinkowaniem szyb, jakaś inna zasada czy standardowo coś na poślizg i do przodu?

Piana -> Mycie zasadnicze -> wycieranie do sucha -> usuwanie smoly -> mycie -> suszenie -> deironizacja -> splukiwanie -> glinkowanie -> cleaner -> wosk

 

Tak to widze, ale moze cos wcisnalem niepotrzebnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.