Skocz do zawartości

carpro cquartz uk edition 3.0


Rekomendowane odpowiedzi

A co z tą MF do docierania co jest w zestawie ona starczy na 2 warstwy czy dokupić ewentualnie czy to też można prać ?

 

Albo czy można docierać powłoke ta która docieram pastę ? Delikatna fioletowa do kupienia po 10 sztuk czy to ma aż takie duże znaczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziś przyjechało autko na serwis po ... 14 miesiącach ... lepiej późno niż wcale 😉 

Przy pierwszym płukaniu po oprysku SG citrusem myślałem że oczy mnie oszukują bo > 

 

https://www.youtube.com/watch?v=N0_u9NQARGE&feature=youtu.be

niby nic bo maska itd ale drzwi mnie zaskoczyły totalnie bo >

https://www.youtube.com/watch?v=GOW17gISeZs

Od razu wykonałem telefon do właściciela z pytaniem czym to podbijał i kiedy ostatni raz to robił i czym. Oj i tymi pytaniami wprowadziłem w zakłopotanie właściciela tej fajnej bumy , bo nawet nie wiedział o co mi chodzi 😉  Mówi mi że zgodnie z moimi zaleceniami tylko mył co tydzień na bezdotyku z opryskiem SG citrusem  i spłukiwał demineralką . Raz jak mu się wydawało że "doły źle kropelkują" zgodnie z zaleceniami napsikał na szmatkę SG i przejechał doły drzwi ręcznie .  Żadnych wosków na myjniach nie używał , żadnych QD nie stosował , bo się nie zna na tym . 

Jak dla mnie fajnie to siedzi i dziś tylko dla "szkiełka" położyłem jajeczko od softa . 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka informacje uzyskalem wiec pewnie jakby odliczyc mrozne , deszczowe itp dni to nie bedzie tego 50x ale mi bardziej chodzilo czy myl to recznie i czy czyms psikal potem . 
Warstwy oczywiscie dwie  i na bank reloada po nalozeniu powloki nie nakladalem , bo ... nie lubie go 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Streat napisał:

no to jestem w szoku jak to po 14 miesiacach kropelkuje 😮 

Potrafi przekroczyć 18 miesięcy,

po rabatach za mniej niż 60pln masz butlę 10ml, która wystarcza na civica i jeszcze sporo zostaje.

Markowy sprawdzony produkt i łatwy w aplikacji.

Nic dziwnego, że mimo ogromnej konkurencji UK odniosło sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym tygodniu zaaplikowałem na Mazdę 3 żony i zużyłem prawie całe 10ml na jedną warstwę. Bez Reloada, zapewne zapodam go wiosną lub latem i całość będzie siedziała do wiosny 2022 🙂 u mnie przy większych przebiegach ostatnio jedna warstwa dopiero zaczęła słabnąć po 10 miesiącach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Qukie napisał:

Ja w zeszłym tygodniu zaaplikowałem na Mazdę 3 żony i zużyłem prawie całe 10ml na jedną warstwę. Bez Reloada, zapewne zapodam go wiosną lub latem i całość będzie siedziała do wiosny 2022 🙂 u mnie przy większych przebiegach ostatnio jedna warstwa dopiero zaczęła słabnąć po 10 miesiącach. 

U mnie na Mazdę 6 GJ poszło jakieś 12 ml na 1 wartwę na całe auto + jakieś 2-3ml na drugą warstwę na masce. Także 2 buteleczki 10ml starczą na prawie całego dużego sedana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, smerf91 napisał:

Wrzuciłem na auto rodziców dwie warstwy + Reload. Podpowiedzcie czy przy bieżącym myciu wrzucać coś na lakier? Jakieś QD, Water Gold itp? Chciałem nic nie wrzucać przed zimą, a po zimie Reloada  ?

To zależy, ja ostatnio myję głównie prewashem, raz na 2-3 tygodnie pre wash + ONR. 

Na czarnym UNI gdzieniegdzie jak zostaną jakieś ślady po wycieraniu ręcznikiem, czegoś nie dotrę, to biorę Shiny Garage Icy Ceramic (bajka w kwestii docierania, czy zbierania świeżych waterspotów) a tak to coś z dodatkiem sio2 można wrzucić - Water Gold fajna opcja, choć raczej raz na 2 msc a nie co mycie no i nie koniecznie zaraz po wrzuceniu powłoki. Raczej dopiero po 2-3 miesiącach jak reload zacznie znikać. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, smerf91 napisał:

Wrzuciłem na auto rodziców dwie warstwy + Reload. Podpowiedzcie czy przy bieżącym myciu wrzucać coś na lakier? Jakieś QD, Water Gold itp? Chciałem nic nie wrzucać przed zimą, a po zimie Reloada  ?

Przed zimą delikatne odmulenie i wolałbym reload

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smerf91 napisał:

Wrzuciłem na auto rodziców dwie warstwy + Reload. Podpowiedzcie czy przy bieżącym myciu wrzucać coś na lakier? Jakieś QD, Water Gold itp? Chciałem nic nie wrzucać przed zimą, a po zimie Reloada  ?

Uk3.0 ma fajną trwałość, fajne hydro. 

Jak jest zakamienione to odkamienić. 

Jak umiera to oszukać reloadem. 

Jak ma się dobrze to po co Reload? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ghost napisał:

Jak ma się dobrze to po co Reload? 

 

Na dzień dzisiejszy ma się idealnie bo aplikowane było miesiące temu około 1tys km., a auto jest garażowane.
Nigdy wcześniej nie miałem powłoki na aucie ( jedynie testowo na masce) i dlatego wolałem dopytać co i jak.
Według wiedzy "wyczytanej" chciałem właśnie odpuścić teraz jakiekolwiek środki zabezpieczające, a dopiero po zimie wrzucić reload.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smerf91 napisał:

właśnie odpuścić teraz

Jak jest dobrze, myjesz i nic wiecej nie robisz. Cieszysz się "trwałym" zabezpieczeniem.

 

Jak hydro zacznie kuleć nawet po zwykłym myciu odkamieniasz.

Jak pomogło to ok.

Jak nie pomogło, to pudrujesz "trupa" topcoatem lub reloadem.

 

Powłoki powstały żeby zwiększyć poziom ochrony lakieru oraz przede wszystkim żeby ochrona była trwała. Nie po to żeby obchodzić się jak z jajkiem.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Panowie mam pytanie o pielęgnacje, może coś podpowiecie.

Mam położone 2 warstwy powłoki, tydzień temu. Chcę odpowiednio zadbać a jest to moja pierwsza powłoka.

Czy mogę myć magifoam? Ponoć powłoki nie lubią zasad, nie chcę jej zakamienić.

Mam kupiony reset i reload, położę na zimę.

Ale pytanie co w międzyczasie, jakim szamponem umyć - mam shampoo pro adbl, ale znowu, to zasada. Kupić kwaśny, ma to sens?

Czy szampon z neutralnym ph albo umyć rozrobionym ech20? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Syrio napisał:

Panowie mam pytanie o pielęgnacje, może coś podpowiecie.

Mam położone 2 warstwy powłoki, tydzień temu. Chcę odpowiednio zadbać a jest to moja pierwsza powłoka.

Czy mogę myć magifoam? Ponoć powłoki nie lubią zasad, nie chcę jej zakamienić.

Mam kupiony reset i reload, położę na zimę.

Ale pytanie co w międzyczasie, jakim szamponem umyć - mam shampoo pro adbl, ale znowu, to zasada. Kupić kwaśny, ma to sens?

Czy szampon z neutralnym ph albo umyć rozrobionym ech20? 

Myj neutral.piana i szampon. 

Co kilka myc kwasnym szamponem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.