Skocz do zawartości

carpro cquartz uk edition 3.0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie odnośnie tej powłoki czy jedna warstwa wystarczy i czy ten reload zastosować godzinę po aplikacji  i czy to ma być ten dedykowany czy jednak z K2 lepszy jak wyczytałem ? Po jakim czasie auto wyjechać może z garażu ? Pytam bo nie wiem czy to ma instrukcje ewentualnie jak ja odetkac jak już do takiego czegoś dojdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zanim kupię chociaż cząstkowo odpowiedzieć może jakieś rady ?bo nie zawsze dobrze jest tak jak w instrukcji

Ktoś na forum parę lat wstecz napisał że ciężko ten reload aplikować orginalny i była dyskusja czy po godzinie czy 12 dlatego chcialem się upewnić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazy które znikają po przetarciu wilgotną mf ... o ile takie przetarcie można robić podczas serwisu powłoki za np. pół roku , to szorowanie wilgotną mf po godzinnej powłoce średnio mi się widzi więc swoje auta trzymam 24h w garażu nie dopuszczając tym samym do zmoczenia lakieru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiam zawsze auto na 24-36h w garażu po aplikacji, a Reload'a kładłem jakieś 2-3 tyg. później i też wszystko siedzi. Obecna wersja Reload'a jest dużo bardziej przyjazna, z poprzednią miałem problem, jeśli chodzi o dotarcie, z obecną nie. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O napisałeś najprościej o to mi chodziło aplikuje 2 warstwy za 2 tygodnie reload to już inaczej ale skąd np 2 tygodnie sort że tak mecze ale chciał bym to zrobić dobrze i nie wiem no po co reload odrazu producent każe kłaść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet jak robię autko komuś, to z góry uprzedzam jaki czas potrzebuję i jeśli się komuś nie podoba czas "utwardzania", to się po prostu roboty nie podejmuję i spadówa 😉  Ja się pod swoją robotą niejako podpisuję i albo robię dobrze, albo wcale...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem ponieważ nie wiem co teraz zrobić. Zaplikowałem powłokę o godzinie 20.00 CQUARTZ UK 3.0 na samochód ojca a rano o 9.00 ojciec zabrał samochód bo był mu potrzebny. Na auto nie zdążyłem położyć reload. Teraz samochod jest lekko przykurzony oraz są odchody much. Co mam zrobić w takiej sytuacji? umyć go normalnie i reload? czy czekać tydzien aż się utwarzi powłoka i dopiero myć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxkarim odczekaj 48h po aplikacji. Umyj najdelikatniejszym szamponem jakim masz.

Druga opcja to duster+punktowy waterless na kupy.

Reload jest potrzebny do ochrony powłoki na okres jej utwardzania. Jeśli samochód nie będzie teraz użytkowany w deszczu i będzie garażowany to możesz go odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zakończyłem moją pierwszą przygodę z C.Quartz UK 3.0. Aplikowany 22.09.2019 tylko w jednej warstwie, czyli wytrzymał 10 miesięcy i około 10.000km. Był tylko na zderzaku przednim, masce i dachu i chociaż nie było jeszcze całkowitej tafli to postanowiłem w końcu zaaplikować coś na niego, żeby wspomóc ochronę. Od początku nie używałem żadnych boosterów, qd ani nic podobnego. Teraz dostał Detail Ink Body Armour i mam nadzieję, że do jesieni i ponownej polerki i aplikacji powłoki wytrzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj wydaje mi się, że o tej powłoce akurat dużo już jest materiału. Jak dla mnie na początku ładnie się szkli i pomaga w utrzymaniu czystości, ale ja jestem tylko amatorem. Co do looku to i tak najwięcej wniesie efektywna polerka lakieru. W ciągu tych 10 miesięcy tylko raz myłem Cleatnech Tech Cleaner żeby ją 'odetkać'. Na Citroena rodziców też położyłem, ale w dwóch warstwach na przód i tył i jedna plus Reload na boki. Mam jeszcze dwa opakowania po 10ml i na pewno będę ich używał na aucie swoim i żony. Woskować mi się coraz mniej chce, zwłaszcza naturalami, które szybko umierają, zwłaszcza jak ktoś robi dużo kilometrów. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KUBA46 napisał:

@maxkarim odczekaj 48h po aplikacji. Umyj najdelikatniejszym szamponem jakim masz.

Druga opcja to duster+punktowy waterless na kupy.

Reload jest potrzebny do ochrony powłoki na okres jej utwardzania. Jeśli samochód nie będzie teraz użytkowany w deszczu i będzie garażowany to możesz go odpuścić.

Tak też zrobię, dzięki 😄

1. Mam lekkie wyrzuty sumienia, że nie użyłem eraser tuż przed aplikacją powłoki, zamiast tego użyłem 99% IPA. Czy to duży błąd? Wcześniej przeprowadziłem pełna korekta lakieru.

2. Chciałbym nałożyć drugą warstwę. Gdy odczekam 48H i samochód umyje, mogę od razu kłaść następną warstwę?

3. Na szyby lepiej położyć niewidzialną wycieraczkę czy powłoka też się sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.