Skocz do zawartości

Planetarne maszyny polerskie


JJZS.KAM

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marco80 napisał:

@Kristof En Jaki skok będzie miała to nowa maszyna?

Talerz 75mm, skok 8mm taki jak w dużej ale większy zakres obrotów.

A jako ciekawostkę powiem jeszcze że jest też gotowa do produkcji planetarna akumulatorówka ze skokiem... 15mm 🙂
Tylko trzeba zrobić formę na talerz 125mm bo jest dopasowana do takiego systemu montażu talerza który występuje obecnie tylko w średnicy 150mm. Mam nawet jeden egzemplarz prototypowy w Polsce ale ciągle się zastanawiam czy opłaca się to produkować bo sprzedaż może nie być jakaś sensowna.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Otrzymałem PW w sprawie uchwytu i ergonomii Evoxy HDX 8 FOP. "Dlaczego jest taki zły "itp...

Otóż nie jest tak jak myślą co niektórzy. Obudowa a szczególnie uchwyt jest baaaaardzo sprawdzonym "patentem" w kultowej maszynie planetarnej Flexa. Evoxa wzorowała się na sprawdzonym rozwiązaniu.
Ja uwielbiam to rozwiązanie i nie ma ono minusów. Praktycznie na każdej płaszczyźnie można wygodnie prowadzić maszynę, tym bardziej Evoxę, która jest spokojniejsza od swego starszego znajomego z Niemiec.

Co do małej maszyny. Uważam, że 8mm to świetny ruch. Jestem ciekaw jak sprawdzi się na słupkach, obłościach i detalach. 
Aku czy przewód? 
Dwie opcje są rewelacyjne. Cały świat dąży do zakumulatoryzowania ;-) narzędzi. Świetnym przykładem dobrej maszyny aku jest Flex PXE. Większe maszyny również świetnie dają sobie radę.
Niestety do ciężkiej korekty cały czas potrzebna jest moc przewodowych maszyn ale patrząc na tendencje w detailingu, korekty stają się rzadkością.  Przyszłością są zatem maszyny aku i warto iść w tym kierunku.
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do małych elementów już niedługo, może pod koniec września będzie też mała planetarna - HDX8-M (mini)

[/url]

 

Ja dobrze, ze nie kupilem mini da. Bedzie jakas przed sprzedaz? :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2020 o 23:33, sadam55 napisał:

Ja dobrze, ze nie kupilem mini da. Bedzie jakas przed sprzedaz? 🙂

Przedsprzedaży nie będziemy robili ale możemy się tak umówić z czytelnikami tego wątku którzy zakupią małą planetarną z tej premierowej dostawy i zgłoszą się do mnie na priv ze zdjęciem zakupionej maszyny oraz faktury/paragonu że dostaną fajny zestaw gratisów w postaci padów oraz t-shirt też się znajdzie 🙂
Oczywiście jeżeli Administracja Forum nie będzie miała nic przeciwko. 😉

Chciałbym jeszcze sprostować błąd w parametrach które podałem wcześniej a mianowicie ta mała planetarna w wersji handlowej ma skok nie 8mm tylko 5mm. Były próby robione na obu mimośrodach ale po pierwsze był problem z wyważeniem tej większej a po drugie liczymy po cichu że maszynka ta ze skokiem 5mm sprawdzi się też przy lampach, łącznie z ich szlifowaniem papierem ściernym 75mm, no ale trzeba wykonać wcześniej jakieś testy.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kristof En napisał:

Przedsprzedaży nie będziemy robili ale możemy się tak umówić z czytelnikami tego wątku którzy zakupią małą planetarną z tej premierowej dostawy i zgłoszą się do mnie na priv ze zdjęciem zakupionej maszyny oraz faktury/paragonu że dostaną fajny zestaw gratisów w postaci padów oraz t-shirt też się znajdzie 🙂

a kiedy ta premierowa dostawa??

3 godziny temu, Kristof En napisał:

Oczywiście jeżeli Administracja Forum nie będzie miała nic przeciwko. 😉

a tutaj może być problem, bo nie jesteś partnerem forum 🙂 ale to już pytanie do administracji 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No to we wrześniu szykuje się u mnie wydatek na dwie wasze maszyny 😎

Hdx 8 oraz hdx5-m 😎 

Mam nadzieję że hdx5 będzie dostępne w @ShiningCar 😁

@Kristof En wiadomo już jak będzie cena hdx5? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hawk 
Powinno wystarczyć dla wszystkich 🙂 choć z premierami to różnie bywa, mieliśmy ostatnio w czerwcu przykład z nowymi dualkami HDD 15/21 gdzie zapotrzebowanie było dużo większe niż dostawa ale starsze HDC też się sprzedawały. Z tym że tu może być kwestia ogólnych braków maszyn na rynku u producentów i importerów związanych z covidem.

@Streat ostateczna cena nie jest ustalona, wszystko zależy od ceny dolara i kosztów transportu ale tak jak napisał @PiterG można przewidywać że to będzie przedział 1100-1200 brutto detal.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z okolic Lubina maszynę planetarna, aby zobaczyć jak działa ? 

Miałem kupić DA 15, do kompletu do rotacji i DA8, jako podstawową maszynkę. Po tym wątku nabrałem ochotę na planetarkę. Będzie używana amatorsko, żadnej pracy zarobkowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupie planetarkę, zrobię cięcie raz na rok na miękkim lakierze. Pisze, że moc cięcia dorównuje DA21 ? 

Wykończenie też da rade dobrze zrobić na Japończyku ( mazda 6, 17r ), czy innym problematycznym lakierze ??

Małym DA, fajnie się cleaner nakłada lub wosk. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.